Tik stiprių nervų žiūrovams: 5 baisiausi šiuolaikiniai siaubo filmai | Diena.lt

TIK STIPRIŲ NERVŲ ŽIŪROVAMS: 5 BAISIAUSI ŠIUOLAIKINIAI SIAUBO FILMAI

  • 1

Siaubo filmų žanras kino industrijoje laikomas pelningiausiu ir sulaukiančiu daugiausiai žiūrovų dėmesio. Kasmet vis sparčiau augant šio žanro filmų skaičiui, kiekvienas vis pristatomas kaip velniškai baisus, o realybėje tebūna klišių pripildyta tradicinė siaubo istorija. Šįkart pristatome penkis iš tiesų kraują stingdančius ir nuo stereotipų nutolusius siaubo filmus, visuotinai pripažintus tinkamais tik stiprių nervų žiūrovams.

Baisiausiu 2018-ųjų filmu išrinktas „Paveldėtas“

Trumpametražių filmų, nagrinėjančių šeimos problemas, kūrėjas, režisierius Ari Aster 2018-aisiais debiutavo didžiajame kine ir iškart tapo metų sensacija. Jo režisuotas „Paveldėtas“ (angl. „Hereditary“), vadinamas ryškiausiu pastarojo penkmečio debiutu siaubo filmų žanre. Įtakingi kino kritikai bei žurnalai „Vulture“, „Empire“, „Forbes“ ir kiti, išrinko jį geriausiu 2018-ųjų siaubo filmu. Painus, daug klausimų užduodantis siužetas pateikia viską ką mėgsta šio žanro žiūrovai – skeletų spintoje prisodrintą šeimos istoriją, vaiduoklius, apsėdimą, gąsdinančiai nejaukią atmosferą, žiupsnį ugnies ir kraupų muzikinį garso takelį, sukurtą kultinio saksofonisto Colin Stetson.

„Paveldėtas“ atvirai kalba apie už tėvų nuodėmes mokančius vaikus. Mirus poniai Greham, jos duktė Enė (akt. Toni Collette) pamažu atskleidžia motinos gyvenimo paslaptis. Prisikasdama prie vienas už kitą baisesnių dalykų, Enė sužino, kad moterišką šeimos liniją kamuoja iš kartos į kartą perduodamas prakeiksmas, jau netrukus sugriausiantis Grehamų gyvenimą... Australų aktorė Toni Collette filme „Paveldėtas“ atliko vieną geriausių karjeros vaidmenų, o režisierius A. Aster, sukūręs netipinį, į šiurpią dramą labiau panašėjantį siaubo filmą jau šiemet žiūrovams pristatys dar vieną nestandartinį projektą – šviesų ir saulėtą siaubo filmą „Saulės kultas“ (angl. „Midsommar).

Šiurpiausiu Stephen King romanu laikomų „Gyvulėlių kapinių“ ekranizacija

Mistinis siaubo trileris „Gyvulėlių kapinės“ (angl. „Pet Sematary“) sukurtas remiantis vienu populiariausių rašytojo Stephen King romanų. Daugybę metų pragulėjęs stalčiuje ir rašytojo laikytas nevertu publikavimo, tik 1983-aisiais išleistas kūrinys kaipmat šovė į populiarumo viršūnę. Visame pasaulyje parduotas daugiau kaip 700 tūkst. kopijų tiražu, šiandien „Gyvulėlių kapinės“ yra laikomas labiausiai gąsdinančiu kūriniu kultinio rašytojo karjeroje bei patenka į geriausių parašytų knygų penketuką.

Anot filmo siužeto, drauge su šeima persikraustęs užmiestin, Luisas (akt. Jason Clarke) apsigyvena miško pašonėje. Pasak legendų, miško tankmėje egzistuoja paslaptinga zona, nuo senų senovės vadinama Gyvulėlių kapinėmis. Gąsdinančioje vietovėje šeimininkai laidoja naminius augintinius, kurie, anot mitų, atgyja, tačiau į namus sugrįžta gerokai pasikeitę. Netikėtai žuvus Luiso katei, vyras palaidoja ją Gyvulėlių kapinėse, tačiau į namus sugrįžęs augintinis pasirodo esąs demonu, užkuriančiu tragiškų įvykių virtinę...

Nestandartiniai režisieriaus Jordan Peele žaidimai filme „Mes“

2017-aisiais Oskaru apdovanotą ir šviežiu oro gūsiu tapusį siaubo filmą „Pradink“ (angl. „Get Out“) sukūręs režisierius Jordan Peele po dvejų metų kino rinką sudrebino pristatydamas antrąjį netipinį siaubo filmą „Mes“ (angl. „Us“). Pristatęs du ypač stiprius ir kitoniškus siaubo filmus, režisierius J. Peele Holivude imtas laikyti vienu įdomiausių siaubo filmo režisierių, konservatyviausiu laikomame kino žanre ėmęs eksperimentuoti ir taikyti naujus filmavimo bei istorijos pasakojimo būdus. Siaubo trileryje „Mes“ socialinę siaubo dramą konstruojantis J. Peele čia ne tik pasitelkia klasikiniams siaubo filmams būdingus elementus, tačiau ir neria giliau, nagrinėdamas žmonijos susinaikinimo ir savidestrukcijos klausimą.

 

Į filmavimo aikštelę pakvietęs Oskaru apdovanotą aktorę Lupita Nyong'o ir serialo „Tarnaitės pasakojimas“ žvaigždę Elisabeth Moss, filmo epicentre atsidūrusią jauną šeimą drauge su vaikais režisierius siunčia prie jūros. Jaukią ir saulėtą popietę temdo vis stiprėjantis Adelaidės (akt. Lupita Nyong'o) nerimas – moters neapleidžia nuojauta, kad jos šeimai gresia mirtinas pavojus. Netrukus jų kieme išdygsta keturi nepažįstamieji, atrodantys, mąstantys ir besielgiantys tiksliai kaip jie. Ketveriukė pasirodo esantys baisiausiais šeimos priešais, atvykusiais gąsdinti ir žudyti vidinių baimių kamuojamą šeimą.

Pagyrų ir tęsinio nusipelnęs John Krasinski debiutas filmu „Tylos zona“

Komedijose žibėjusi amerikiečių televizijos žvaigždė, aktorius John Krasinski režisūriniam debiutui pasirinko siaubo filmo žanrą, o sukūręs „Tylos zoną“ (angl. „Quiet Place“) įrodė esąs ne tik talentingu aktoriumi, tačiau ir daug žadančiu jaunosios kartos režisieriumi. Vyras sugebėjo sukurti minimaliu dialogų kiekiu pasižymintį filmą, sugebantį išlaikyti žiūrovo dėmesį, įtampą ir sukurti slegiančią atmosferą. Stulbinančios sėkmės visame pasaulyje sulaukusią „Tylos zoną“ šiltai priėmė ir žiūrovai, ir kino kritikai, filmą gyrę už jo kitoniškumą, o juostos kūrėjai žiūrovams žada jau netrukus pristatyti istorijos tęsinį. Režisierius tikina, kad šis filmas – meilės žinutė jo vaikams, atskleidžianti kaip toli tėvai pasiryžę eiti vardan savo vaikų.

Anot filmo siužeto, planetą užgrobę monstrai išnaikino kone visą žmoniją. Aklos, tačiau stulbinančia klausa apdovanotos būtybės naikina viską, kas kelia bent menkiausią garsą. Išgyvenusieji ima bendrauti gestų kalba ir persikelia į nuošalias gyvenvietes, užtikrinančias jų saugumą. Vienoje jų įsikūrę sutuoktiniai (akt. Emily Blunt ir John Krasinski) gyvena nuolat tylos gaubiamą gyvenimą. Postapokaliptiniame pasaulyje gyvenančios šeimos kasdienybė paženklinta gestų kalbos, vaikščiojimo ant pirštų galiukų ir mirtinos baimės skleidžiamais garsais pažadinti demonus, šeimos idilę paversiančius krauju paženklintu pragaru. Tačiau kaip ilgai galima išsaugoti tylą, kuomet tavo šeimoje – du mažamečiai vaikai?

Geriausiu 2017-ųjų siaubo filmu tapusi Stephen King romano „Tas“ ekranizacija

Siaubo karaliumi laikomo Stephen King romanai bene kasmet virsta filmais, tad 2017-aisiais šį postą ir geriausio metų siaubo filmo poziciją užėmė „Tas“ (angl. „It“). Istorija žiūrovus nukelia į JAV miestelį Derį, kuriame periodiškai pradingsta ir vėliau žiauriai nužudomi vaikai. Septyni vienuolikmečiai imasi aiškintis vaikų dingimo paslaptį ir savo kelyje sutinka kraupų klouną Penivaisą, mažųjų dėmesį atkreipiantį raudonu balionėliu. Nusprendę kartą ir visiems laikams sunaikinti miestelį gaubiantį blogį, vaikai stoja akistaton su savo pačių baimėmis ir mįslingu blogio įsikūnijimu, išgyvendami siaubingas patirtis ir užsukdami tragiškų įvykių karuselę.

Filmą režisavęs Andy Muschietti – 2013-ųjų siaubo hito „Mama“ autorius, po ypač sėkmingo „Tas“ pasirodymo kino ekranuose, dar šiemet pristatys šiurpų filmo tęsinį, kuriame nusifilmavo Holivudo žvaigždės Jessica Chastain, Bill Skarsgård ir James McAvoy.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

tik lopai

gali žiūrėti siaubiakus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS