„X Faktoriaus“ užkulisių burundukams – daugiau laisvės | Diena.lt

„X FAKTORIAUS“ UŽKULISIŲ BURUNDUKAMS – DAUGIAU LAISVĖS

TV3 televizijos muzikinio projekto "X Faktorius" vedėjai Mindaugas Rainys ir Mindaugas Stasiulis puikiai žino, kokios emocijos verda ne tik scenoje, bet ir užkulisiuose. "Užkulisių berniukais" dažnai vadinami vyrai sako, kad darbas už užuolaidų suteikia tokios laisvės, kokia scenoje neįmanoma.

– Koks jausmas būti užkulisiuose – kas įdomaus ten įvyksta?

– M.Rainys: Būti "X Faktoriaus" užkulisiuose – ypatingas jausmas. Man tai nėra nauja, kadangi tai jau trečiasis mano sezonas, o šiemet šis projektas ypatingas ir tuo, kad tapau ir jo vedėju. Dabar viena koja stoviu scenoje, kita – užkulisiuose. Kadangi tai yra muzikaliausias ir, be jokios abejonės, geriausias muzikinis projektas, tai užkulisiai turi savitumų: čia visada skamba muzika, nes dalyviai nuolat repetuoja savo pasirodymams, gana daug jaudulio – kažkas tyliai kamputyje repetuoja savo dainą, kažkas braukia ašarą, kažkas bando visais įmanomais būdais sulįsti į mobilųjį telefoną.

– M.Stasiulis: Man būnant užkulisiuose kuo skubiau norisi ištrūkti į pačią sceną. Mus su Rainiu filmavimo grupė netgi vadina burundukais. Užkulisiuose įvyksta labai daug linksmų dalykų. Labai gaila, kad ne viską parodo televizija. Būna labai gerų emocijų, pykčio, kai grįžta dalyvis, kuriam nepasiseka, ir jis yra įsiutęs ant teisėjų. Aišku, teisėjams nieko nepasako, bet mums išsilieja. Kadangi "X Faktoriaus" formatas yra draugiškas, režisieriai to neparodo televizijos žiūrovams. Kartais padarome žiauriai smagų giminės susitikimą, kuris galbūt net peržengia ribas, todėl negali patekti į eterį. Ten yra gerai, ten neprailgsta laikas.

Kartais padarome žiauriai smagų giminės susitikimą, kuris galbūt net peržengia ribas, todėl negali patekti į eterį. Ten yra gerai, ten neprailgsta laikas.

– Ko užkulisiuose daugiau – juoko ar liūdesio? Gal yra tekę ką nors smarkiai guosti po nepasisekusio pasirodymo?

– M.Rainys: Būsena tarp liūdesio ir džiaugsmo tokiuose projektuose, jei nori eiti kažkur toliau, visada egzistuoja. Pavyzdžiui, jei žmogus pateko į kitą etapą, netrūksta nei jo artimųjų, nei jo paties šypsenų, euforijos ir skambaus juoko. Tačiau šį sezoną teko apkabinti ir šiek tiek nuraminti tuos, kuriems, deja, nepasisekė taip gerai, kaip kolegoms. Ir ašarų, ir juoko čia visuomet yra daug, bet vienintelio dalyko, kurio nebūna, tai apatijos – kad išėjęs žmogus nesijaustų niekaip.

– M.Stasiulis: Visi, kurie nepatenka į kitą etapą, yra vienareikšmiškai suakmenėję, persigandę, liūdni. Tų neigiamų emocijų būna, bet dažniausiai žmonės tvardosi. Mūsų tikslas yra draugiškai palaikyti, kai jie nulipa nuo scenos. Man atrodo, kad daugiau ateina pozityviai nusiteikusių dalyvių. Būna žmonių, kurie siaubingai dainuoja ir ateina į pradines atrankas to nesuprasdami, bet ir toliau gerai jaučiasi. Tokių niekas nesustabdys. Jie dainavo ir dainuos, tokių bus pilni youtube'ai šimtą metų.

– Ar būna taip, kad lydintieji labiau tiki dalyviu nei jis pats savimi?

– M.Rainys: Buvo ir tokių dalyvių, kuriuos, pavyzdžiui, mamos pagriebusios už rankos atvedė. Buvo ir tokių, kuriuos koks nors kitas artimasis užregistravo dalyvauti. Visada įdomu pamatyti, ar jis atvestas dėl tikro talento, ar dėl to, kad kažkas juo tiki labiau už jį patį. Smagu, kai žmogaus gyvenime atsiranda kažkas, kas atveda už rankos ir parodo talentą visai Lietuvai. Tokių fenomenų tikrai būta, nes žmogus kartais per menkai save vertina, yra nedrąsus. Aišku, būta ir tokių variantų, kai tėvai arba artimieji pernelyg smarkiai tikėjosi, kad žmogus jau pasiruošęs šiai scenai ir kiek paskubėdavo atvesdami jį į "X Faktorių".

– M.Stasiulis: Būna, kad nuo televizijos magijos žmones ištinka toks afektas – jie būna susijaudinę, sutrikę, nežino, kur yra. Toks jausmas, kad nei patys dalyviai, nei juos atlydėjusieji neatsimena tų penkių minučių scenoje. Bet artimųjų yra visokių – kartais dalyviai ateina su šeima, kartais su vienu draugu, kartais vieni, nes patys nori išgyventi tas emocijas. Kai kuriais atvejais tie, kurie palydėjo, tikrai labiau jaudinasi nei tie, kurie yra scenoje. Ypač mamos, kurios iš savo sūnų ir dukrų tikisi kažin ko.

Kai kuriais atvejais tie, kurie palydėjo, tikrai labiau jaudinasi nei tie, kurie yra scenoje. Ypač mamos, kurios iš savo sūnų ir dukrų tikisi kažin ko.

– Kas juokingiausio ar netikėčiausio yra nutikę "X Faktoriaus" užkulisiuose?

– M.Rainys: Nutinka įvairių linksmų dalykų. Pamenu, kažkada mikrofonas buvo prisegtas prie grindų, ir prasidėjus tiesioginei transliacijai iš užkulisių buvau priverstas kalbinti pašnekovą įsitempęs ir tupėdamas vien dėl to, kad negalėjau ištraukti mikrofono. Buvo ir slystelėjimų, ir nukritimų, kadangi scenoje dažnai būna tamsu, o šviesos nukreiptos tik į tam tikras vietas, tai nemačiau, kur dedu koją. Būta įvairiausių improvizuotų momentų, kada dalyvis atsakinėja į rimtą klausimą, bet kyla mintis su juo padainuoti ar pasilinksminti, ar kažkokią istoriją ištraukti. Užkulisiuose sau leidi gerokai daugiau laisvės negu scenoje.

– M.Stasiulis: Panašaus formato "Lietuvos talentuose" praėjusią žiemą nutiko nepamirštamas įvykis. Filmavimo metu užkulisiuose buvo vos keli laipsniai šilumos, ir mes visą laiką prastovėjome apsižergę elektrinį radiatorių, nors žiūrovai to nematė. Kalbame žiūrovams, viskas šyla, garas kyla, viskas gerai! Daug kas net nepastebi, kas vyksta už scenos ribų. Bet "X Faktorius" iš esmės yra labai gerai sustyguotas projektas, todėl visiškų netikėtumų būna mažai. Mes su Rainiu gerai susidirbome, netrukdome vienas kitam. Man dabar "kėdžių etapas" yra įspūdingas, kai tu iš šalies matai, kaip žmonės sėda į tris laisvas vietas ir būna pakeičiami kitais, o galiausiai teisėjai sukeičia visus dalyvius ir pasodina visiškai kitus, kurie buvo išstumti iš žaidimo ir jau nieko nebesitikėjo – va čia tai intriga! "Kėdžių etapas" – tai kazino, kuriame tu nežaidi, bet stebi su didžiuliu susidomėjimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS