Antstolių ir notarų pelnams Seimas veržia apynasrį | Diena.lt

ANTSTOLIŲ IR NOTARŲ PELNAMS SEIMAS VERŽIA APYNASRĮ

Seimas ketvirtadienį priėmė Teisingumo ministerijos inicijuotas pataisas, kurios leistų riboti antstolių ir notarų pelnus.

Pagal pataisas, nebereikės notarų įkainių ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių apskaičiavimo ir apmokėjimo tvarkos suderinti su Lietuvos notarų ir Lietuvos antstolių rūmais.

Už dviejų įstatymų pakeitimus dėl notarų ir antstolių balsavo per 90 Seimo narių, po kelis buvo prieš ir po keliolika susilaikė.

Pataisos įsigalios jas pasirašius prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Pataisas Seime anksčiau pristatęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pažymėjo, kad iki šiol galiojanti nuostata įpareigoja valstybę suderinti įkainius su notarų ir antstolių bendruomenėmis.

„Jis atriš mums rankas ir mes skaidriai, teisingai nustatysime sąžiningus tiek antstolių, tiek notarų įkainius“, – tikino ministras.

Teisingumo ministrui lieka prievolė minėtus dydžius suderinti su finansų ministru.

Prezidentė D. Grybauskaitė taip pat pateikė pataisas dėl antstolių atlyginimų, numatant, kad jis neviršytų 15 proc. nuo išieškotos sumos. Šalies vadovė taip pat siekia, kad antstolių algos turi būti skelbiamos viešai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Com

Ar tas kvailys "SNORAS" vėl atsirado :) :) P d4l antstolių ir notarų, manau, kad Pelnas 15% ir taip per didelis

Anonimas

Jau seniau reikėjo juos pažaboti tuos anstolius,nes tai yra plėšikavimas.Kiek jie prisikrovė turtų reikėtų geriau kad teisėsauga tuo pasidomėtų. Šios įstaigos turi priklausyti valstybei tiek notarai tiek anstoliai, nes jie daug sau leidžia.Kuo greičiau tuo geriau bus valstybei.

Kaunietis

Teismas yra valstybinė įmonė,prie jų turi būti valtybei priklausantys antstoliai, kurie dirbtu pagal nustatytas kainas, uz atliktus isieskojimus, taip buvo Tarybiniais laikais,taip turi būti ir dabar.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS