Apie siūlymą taikyti finansines paskatas vakcinacijai: gal mokėti ir už dalyvavimą rinkimuose? | Diena.lt

APIE SIŪLYMĄ TAIKYTI FINANSINES PASKATAS VAKCINACIJAI: GAL MOKĖTI IR UŽ DALYVAVIMĄ RINKIMUOSE?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir toliau skeptiškai vertina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nario Aurelijaus Verygos siūlymą vyresniems nei 65 metų amžiaus žmonėms taikyti finansinio paskatinimo priemones, kad šie aktyviau skiepytųsi nuo COVID-19.

„Visą laiką yra labai svarbu, kuriame etape tokie dalykai yra siūlomi. Asmeniškai, manau, kad tai yra labai diskutuotinas klausimas todėl, kad mes čia tada praveriame Pandoros skrynią ir galime pradėti klausti, ar reikėtų mokėti tiems, kurie nenori eiti į rinkimus, ar reikėtų dar už kažką mokėti žmonėms. Visą laiką yra teisingumo jausmo klausimas“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus sakė A. Dulkys.

Tačiau sveikatos apsaugos ministras sutiko, kad pandemijos sąlygomis yra ir daugiau aspektų, kuriais galima diskutuoti dėl tokių siūlymų reikalingumo.

„Šiandien, kada yra pandeminė situacija, kada yra ekstremali situacija ir viskas skaičiuojama valandomis ir kiekviena gyvybė turi savo kainą, be abejo, kad tos diskusijos turi ir kitus aspektus, kai galima kalbėti, kad visuomenė galbūt gali susitaikyti su tuo, jog štai mokėkime kainą, kad tie žmonės nezuikiautų ir jiems visuomenės interesas būtų aukščiau“, – kalbėjo A. Dulkys.

ELTA primena, kad LVŽS šešėlinė Vyriausybė rugpjūčio viduryje pateikė siūlymą skirti vienkartines išmokas vyresnio amžiaus žmonėms, kurie pagal gydytojų rekomendacijas pasiskiepys nuo COVID-19.

Pagal įstatymo projektą, teisę į vienkartinę išmoką, kurios dydis – 100 eurų, 65 metų ir vyresni asmenys įgyja tuomet, jei jie po 2021 metų rugpjūčio 16 dienos pasiskiepija pagal visą vakcinacijos schemą viena iš Europos Sąjungoje registruotų vakcinų nuo COVID-19.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

G

Asilus išsirinkom tai ir turim juk konservai

F

Kokie asiai dirba ministrais lietuvoi

Anonimas

Pasiimk visus tos skiepus ir skepi kis jeigu tau trūksta tu skiepų kur nenori skiepitis normalus žmonės
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS