A. Bilotaitės atkirtis K. Pūkui | Diena.lt

A. BILOTAITĖS ATKIRTIS K. PŪKUI

"Naudotis vaiko gimimu ir dangstytis dideliu atsidavimu šeimai, kai yra kaltinamas seksualiniu priekabiavimu, mažų mažiausiai šlykštu", – žodžių į vatą nevyniojo klaipėdietė parlamentarė Agnė Bilotaitė, išgirdusi apie Seimo nario Kęstučio Pūko ketinimus eiti tėvystės atostogų. Tokių atostogų Seimo statutas Seimo nariams nenumato.

Privalėtų atsisakyti mandato?

Šiemet liepos 28 d. Seimo narei, konservatorei A.Bilotaitei (35 m.) gimė sūnus. Kol kas tai pirmas atvejis, kai pareigas einanti parlamentarė susilaukė kūdikio.

Politikė visą nėštumo laikotarpi dirbo ir tik liepos pradžioje prilėtino tempą.

Tačiau dar prieš gimdymą moteris žinojo, kad negalės eiti motinystės atostogų, nes Seimo statutas tokio dalyko Seimo nariams nenumato. Tad motinystę jai tenka derinti su darbu.

Šiuo metu kūdikio laukiasi ir kita Seimo narė, šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen (34 m.). Ir jai motinystės atostogos nepriklausys.

Ši spraga Seimo statute atsirado todėl, kad veikiausiai niekas nesitikėjo, jog įstatymų leidyboje ateityje dirbs jaunos moterys, kurios gimdys vaikus.

Nepaisant to, kitas parlamentaras K.Pūkas, kuriam dėl seksualinio priekabiavimo gresia apkalta, vis dėlto pareiškė norą eiti tėvystės atostogų, kurios baigtųsi prieš pat Seimo kadenciją.

"Tai, kad K.Pūkas nori nebegrįžti į Seimą, – geras dalykas, bet turėtų tai padaryti vienu būdu – padėdamas mandatą. Naudotis vaiko gimimu ir dangstytis dideliu atsidavimu šeimai, kai yra (net ne vienos moters) kaltinamas seksualiniu priekabiavimu, mažų mažiausiai šlykštu", – taip į šį partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovo manevrą sureagavo A.Bilotaitė.

"Tegul jie ir svarsto"

Parlamentarė priminė, kad Seimo statutas nenumato atostogų Seimo nariams.

O moterims (šiuo atveju ir A.Bilotaitei) priklauso tik vadinamosios gimdymo atostogos – nedarbingumo pažyma 126 dienoms.

Jeigu moterys politikės tai gali, vyrai gali ne prasčiau.

"Tokia teise pasinaudojau ir aš. Todėl manau, kad toks K.Pūko prašymas net neturėtų būti svarstomas. Jeigu jis nori auginti vaiką, tai gali daryti ir derindamas darbą su tėvyste. Jeigu moterys politikės tai gali, vyrai gali ne prasčiau. Jeigu nori, žinoma", – pastebėjo A.Bilotaitė.

Seimo narys K.Pūkas (64 m.) – jau 10-ies vaikų tėvas.

Jo žmona Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Lina Pūkienė (40 m.) šį spalį susilaukė dukros. Lina – penktoji K.Pūko žmona.

K.Pūkas su Lina Vilimaitė susituokė 2008 m.

Vyrui pagal partijos "Tvarka ir teisingumas" sąrašą patekus į Seimą, L.Pūkienė užėmė jo vietą Kauno miesto savivaldybės taryboje.

Ji taip pat rūpinosi K.Pūkui priklausančia regionine televizija ir radijo stotimis.

Kilus seksualinio priekabiavimo skandalui K.Pūkas ūmai susirgo, o praeitą savaitę pareiškė, kad norėtų eiti tėvystės atostogų ir prašė nuo lankymosi parlamente jį atleisti visiems trejiems metams.

Politikas neigė, kad toks jo prašymas susijęs su vykstančia apkaltos procedūra. K.Pūko prašymą šią savaitę turėtų svarstyti Seimo valdyba.

"Sakote, Seimo statutas nenumato tokių atostogų Seimo nariams? Tegul jie ir svarsto. O ką aš darysiu? Numatyta viskas yra, atsakymai yra, pateikta viskas pirmininkui. Kaip bus, taip bus. Aš vieną auginau ir kitą noriu auginti. Čia toks mano sprendimas, o ką jie nuspręs, tai – jų reikalas", – dienraščiui aiškino K.Pūkas.

Politikas prašo tėvystės atostogų jį išleisti nuo lapkričio 28-osios iki kol vaikui sueis treji.

Tokiu atveju parlamentaro atostogos pasibaigtų 2020 m. spalio 7 d., prieš pat naujus Seimo rinkimus.

"Atsiprašau visų moterų"

"Kartu į Seimą dėl kitokios Lietuvos." Tokiu rinkimų šūkiu K.Pūkas išrinktas pagal partijos "Tvarka ir teisingumas" sąrašą daugiamandatėje apygardoje.

Mišrios Seimo narių grupės, taip pat Valstybės valdymo ir savivaldybės komiteto bei 12 parlamentinių grupių narį pakirto padėjėjų atranka, kai kelios kandidatės politiką apkaltino seksualiniu priekabiavimu.

Ilgainiui parlamentaras pasitenkino dviem padėjėjais-sekretoriais – Indre Arasimavičiene ir Karoliu Bruder.

Nepaisant to, nemalonumai nesiliovė.

Šių metų kovo 10 d. pranešime žiniasklaidai K.Pūkas aiškino, jog tik siekė "susirasti kompetentingą Seimo nario padėjėją", pripažindamas, kad "pernelyg greitai pasitiki visais žmonėmis, ir, neturėdamas politinės patirties, leido sau pokalbių metu žengti į gilesnius pokalbius, kurių metu kelios replikos buvo kandidatėms įžeidžiančios".

Tame pačiame pranešime jis nuoširdžiai atsiprašė visų moterų, kurios, peržiūrėjusios vaizdo įrašą, galbūt įsižeidė.

Ir pabrėžė, jog nėra nusistatęs nė prieš vieną pasaulio moterį, tačiau pripažino, jog šį kartą jo poelgis "peržengė valstybės politiko elgesio kodekso normas", bet esą jis niekada neturėjęs blogų ketinimų kandidačių atžvilgiu.

"Mes augame mokydamiesi iš savo klaidų. Ne veltui sakoma, kad politinį nuovokumą brandina patyrimas, patyrimas kaupiamas klystant, o klaidas dažnai skatina politinis nenuovokumas", – atsiprašyme dėstė K.Pūkas.

Piktinosi komisijos darbu

Tačiau įsibėgėjusios "sniego lavinos" K.Pūkas savo atsiprašymais sustabdyti jau nebegalėjo. Parlamentarui grėsė apkalta ir Seimo nario mandato netekimas.

Kol dar nesirgo, politikas internetiniame Seimo nario puslapyje nesiliovė piktinęsis Seimo specialiosios komisijos, tyrusios jo elgesį, darbu.

"Tai antras iš 7 komisijos posėdžių, kuriuose komisija man leido dalyvauti, tačiau komisijos darbo pobūdis nepasikeitė. Iki šiol nebuvo nė vieno posėdžio, kuriame komisija būtų leidusi mano gynėjams vykdyti tiesiogines savo funkcijas ir būtų leidusi pasinaudoti mano konstitucinėmis teisėmis. Vakar dienos posėdyje mano gynėjams nebuvo leista teikti paaiškinimų, nebuvo leista pasisakyti", – balandžio 27 d. K.Pūkas rašė pranešime žiniasklaidai.

Politikas dar bandė pasitelkti ir kolegos Seimo nario Petro Gražulio paliudijimą, kad "nors mūsų darbo kabinetai yra šalia, P.Gražulis niekada nematė ir negirdėjo jokių tariamo seksualinio priekabiavimo epizodų".

Bet ir tai nepadėjo.

K.Pūkas nurodė, kad jo gynėjas yra advokatas dr. M.Arasimavičius, gal sutapimas, bet politiko padėjėja-sekretorė yra tokia pat pavarde – I.Arasimavičienė.

"Manau, jog komisija visiškai iki šiol netyrė faktų, nes tokių faktų, pagrindžiančių tariamą seksualinį priekabiavimą, nėra ir negali būti. (…) Visuomenė turi žinoti, kas vyksta už uždarų Seimo durų ir uždaruose komisijų posėdžiuose", – pranešime žiniasklaidai dėstė K.Pūkas.

Politinis susidorojimas?

Remiantis Konstitucija, Seimo narys negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė be Seimo sutikimo.

Šią savaitę Konstitucinis Teismas turėtų pradėti nagrinėti K.Pūko apkaltos bylą dėl seksualinio priekabiavimo.

Anksčiau teismas negalėjo pradėti bylos dėl mįslingai ilgai trunkančios parlamentaro ligos.

Dėl to strigo ir Seime nagrinėjamas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymas panaikinti parlamentaro neliečiamybę byloje dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.

K.Pūko nedarbingumas turėtų tęstis iki gruodžio 7 d. Iki tol staiga atsirado prašymas ir išleisti jį tėvystės atostogų.

Tačiau šis planas veikiausiai neišdegs, nors politikas ir neigia, kad tai susiję su jo nemalonumais dėl seksualinio skandalo.

Prokuratūros duomenimis, keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys esą leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausį–vasarį K.Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie "pagal tarnybą priklausomų asmenų".

K.Pūkas tikina, kad su juo dėl pažiūrų susidorojo politiniai oponentai.

Seimui pradėjus apkaltos procesą K.Pūkui, teismas turėtų pateikti išvadą, ar Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje nurodyti parlamentaro veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Į Konstitucinio Teismo posėdį yra pakviesti Seimo atstovai, pats K.Pūkas, bylos liudytojai.

Byla bus nagrinėjama už uždarų durų.

GALERIJA

  • Besilaukianti Seimo narė V.Čmilytė-Nielsen taip pat turės teisę tik į vadinamąsias gimdymo atostogas, nedarbingumo pažymą 126 dienoms, o motinystės atostogos pagal Seimo statutą nepriklauso.
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

ALGIS

Lietuva nyksta , tuojau sulauksim kai seime vyks ir vaikų gamybos procesai

Anonimas

dėde, nebūk toks piktas, juk vaikus mamos augina ir Tave užaugino mama....Bet jei atostogos nepriklauso, tai nepriklauso, kodėl Pūkui turi priklausyti.Nemalonus tipelis savo šlykščiom kalbom prisidirbo, dabar bando išsukti uodegą sausas...

as

Kam kalbeti, o panelei Bilotaitei siuo atveju reikia patyleti,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS