COVID-19 protrūkis keičia Seimo darbą: įvedami ribojimai, atšaukiami posėdžiai | Diena.lt

COVID-19 PROTRŪKIS KEIČIA SEIMO DARBĄ: ĮVEDAMI RIBOJIMAI, ATŠAUKIAMI POSĖDŽIAI

Seimo valdyba pirmadienį nusprendė atšaukti du parlamento posėdžius ir įvedė papildomų apribojimų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Seime.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymu, antradienį Seimo posėdis vyks, tačiau po to bus padaryta pertrauka iki gruodžio 3 dienos.

„Seimo darbas turi būti dabar nepertraukiamas, bet turime pasirūpinti ir tuo, kad tiek kanceliarijos darbuotojai, tiek Seimo nariai būtų saugūs“, – per nuotolinį Seimo valdybos posėdį sakė parlamento vadovė.

Antradienio posėdyje numatoma balsuoti dėl Ingridos Šimonytės kandidatūros į ministrės pirmininkės pareigas. Anot parlamento vadovės, didesnės pertraukos daryti negalima įvertinus būtinybę svarstyti biudžetą.

Seimo darbas turi būti dabar nepertraukiamas, bet turime pasirūpinti ir tuo, kad tiek kanceliarijos darbuotojai, tiek Seimo nariai būtų saugūs.

V. Čmilytė-Nielsen pripažino, kad daliai Seimo narių esant saviizoliacijoje, naujoji centro dešinės koalicija gali neturėtų daugumos balsavimuose.

„Teoriškai gali taip atsitikti“, – sakė parlamento pirmininkė, žurnalisto paklausta, ar gali nutikti taip, kad antradienį valdantieji gali neturėtų daugumos.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat paragino parlamentarus reguliariai atlikti koronaviruso testus.

Parlamento vadovė pranešė, kad Seime nebus organizuojami renginiai, išskyrus spaudos konferencijas, Seimo nariai ir darbuotojai nevyks į komandiruotes, nebebus išduodami laikini leidimai, komitetai ir komisijos rinksis nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, jei posėdžiai vyksta uždarai ir negali būti perkelti į internetą dėl saugumo.

Rengti uždarus posėdžius taip pat rekomenduojama Seimo frakcijoms, Seime taip pat bus uždarytos poilsio erdvės, bus matuojama žmonių temperatūra, parlamentarai įpareigojami nesibūriuoti.

Jei Seimo nariai yra rizikos grupėje, tai bus laikoma pateisinama priežastimi jiems nedalyvauti parlamento posėdžiuose.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, kol neįteisintas nuotolinis balsavimas, plenariniuose posėdžiuose bus svarstomi „tik patys svarbiausi neatidėliotini klausimai“.

Praėjusią savaitę Seimo pirmininkei ir dar keliems parlamentarams nustatytas koronavirusas.

Kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga praėjusią savaitę paragino stabdyti Seimo darbą mažiausiai porai savaičių, kad būtų suvaldytas viruso židinys parlamente. Ministro teigimu, parlamentarams turi būti taikomos tokios pat taisyklės kaip ir kitiems žmonėms.

„Dabar svarbiausia turi būti sergančiųjų koronavirusu ir turėjusių kontaktą su jais izoliacija viruso inkubaciniam laikotarpiui, kol galutinai paaiškės užsikrėtusieji ir susirgusieji. Tai pagrindinės epidemiologinės taisyklės, kurių privalu laikytis, norint sėkmingo rezultato. Jos galioja visiems. Išimčių negali būti,“ – teigė ministras.

Seimo kanceliarija teisės aktų projektus dėl nuotolinio darbo žada iki savaitės pabaigos

Seimo kanceliarija žada iki šios savaitės pabaigos pristatyti teisės aktų projektus dėl parlamento nuotolinio darbo organizavimo, tačiau kai kurie Seimo vadovybės nariai ragina spartinti procesą.

„Darbo grupei terminas – iki lapkričio 30 dienos. Paprašysiu, kad šios savaitės pabaigoje, penktadienį, būtų pateikti visi teisės aktų projektų pakeitimai, kurie būtų reikalingi norint pereiti prie nuotolinio darbo“, – per nuotolinį Seimo valdybos posėdį sakė laikinasis Seimo kancleris Marius Žiūkas.

Jo teigimu, informacinių technologijų specialistai tuo pat metu rengia techninius sprendimus. Darbo grupėje dirba Seimo Teisės departamento, Seimo posėdžių sekretoriato darbuotojai ir IT specialistai.

„Šiandien arba rytoj galėtume pateikti darbų grafiką, kas ir kokiu laiku turėtų būti padaryta,“ – sakė kancleris.

Kai kurie Seimo valdybos nariai teigė, kad procesas trunka pernelyg ilgai.

„Girdime, kad Italijoje jau sausį vakcina atsiranda. Ar nebus taip, kad mes su visomis procedūromis – tiek teisinės bazės keitimu, tiek techniniu įsigijimu – užtruksim tiek, kad nebebus tų priežasčių, dėl ko reikalingas tas nuotolinis darbas“, – sakė „darbietis“ Andrius Mazuronis.

„Nemanau, kad situacija su darbo grupės darbu yra gera“, – jam antrino konservatorius Paulius Saudargas.

Jis paragino performuoti darbo grupę bei pradėti rengti posėdžius kasdien.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

deinis

Pritariu Verygai ,uždaryti dviems savaitėms ,per tą laiką Kovidas 19 turėtų nudviesti pats ,valstybė nesugriūs ,nes prikurta tų istatymų ,vežimu nepaveši ,nereikės mokėti pinigų ,nei pieštukams nei žibalui ,o užtenka vien DIEVO 10 istatymų ,jeigu visi laikytusi to ką dievulis nurodo ,tai gyventume kaip švedai

Manyčiau

Seimas turi klausyti sveikatos specialistų nurodymų. Veryga aiškiai pasakė, kad Seimo darbus dėl Coronės turi būti sustabdytas mažiausiai 2 savaitėms. Ar Lietuva sugriūs, jei Šimonytė premjere bus patvirtinta po dviejų savaičių? Yra laikinasis premjeras - Lietuva tikrai nesugrius.

>taigi

kokie bolševikai?!Jei čia būt bolševikai tai būt tvarka. Ir teisybė
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS