Liepos pradžioje į FNTT kreipėsi Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija.
Rašte prašyta pradėti tyrimą dėl antrajame „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrime pasirodžiusios informacijos.
Jame kelti klausimai dėl Vyriausybės vadovo iki 2018-ųjų valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ gautų ir negrąžintų šimtatūkstantinių paskolų iš su verslininku Darijumi Vilčinsku susijusios bendrovės „Uni Trading“.
„Toks kreipimasis FNTT buvo gautas, tačiau jis persiųstas Specialiųjų tyrimų tarnybai. FNTT tyrėjai prisijungs prie STT atliekamo tyrimo grupės“, – komentare Eltai teigė FNTT.
STT ikiteisminį tyrimą dėl naujausios informacijos apie premjero G. Palucko verslo ryšius pradėjo liepos pradžioje.
Konservatoriai FNTT taip pat prašė pasiaiškinti situaciją dėl „atgalinėmis“ datomis premjero įmonėje tvarkytos finansinės apskaitos ir G. Palucko būsto sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje įsigijimo iš D. Vilčinsko aplinkybių.
Be to, kelti klausimai dėl galimo interesų konflikto, kai Vilniaus vicemeru dirbęs G. Paluckas sprendė dėl 6 mln. eurų savivaldybės lėšų išmokėjimo su D. Vilčinsku susijusiai bendrovei „VIPC Vilnius“ už jos valdomų Profsąjungų rūmų perėmimą visuomenės reikmėms.
FNTT tęsia kitą birželio pradžioje pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl pirmojoje „Sienos“ ir „Laisvės TV“ tyrimo dalyje paviešintos informacijos apie premjerui iš dalies priklausančią įmonę „Garnis“ bei jos gautą lengvatinę 200 tūkst. eurų paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE, politikui jau einant ministro pirmininko pareigas.
Patikrinimus dėl šios paskolos suteikimo ir panaudojimo aplinkybių jau atliko ir ILTE bei Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) – pažeidimų nebuvo nustatyta.
Tuo metu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tęsia tyrimą dėl galimo G. Palucko interesų konflikto.
(be temos)