G. Kirkilas dėl požiūrio į Baltarusiją siūlo svarstyti LLRA Koalicinėje taryboje | Diena.lt

G. KIRKILAS DĖL POŽIŪRIO Į BALTARUSIJĄ SIŪLO SVARSTYTI LLRA KOALICINĖJE TARYBOJE

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas ragina sušaukti Koalicinės tarybos posėdį ir svarstyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovų pasisakymus apie padėtį Baltarusijoje.

„Nuo šio svarstymo priklausys mūsų galimybė toliau bendradarbiauti su LLRA-KŠS“, – teigiama pirmadienį išplatintame G. Kirkilo pareiškime.

Pasak „socialdarbiečių“, posėdį siūloma šaukti po viešai išsakytų LLRA-KŠS kandidatų Seimo rinkimuose sąrašo lyderio Zbignevo Jedinskio ir LLRA-KŠS partijos pirmininko Valdemaro Tomaševskio požiūrių, pateisinančių Aliaksandro Lukašenkos režimo brutalius veiksmus prieš taikius protestuotojus, politinių oponentų persekiojimą ir rinkimų rezultatų klastojimą, kurie, koalicijos partnerių teigimu, jiems nėra priimtini.

Nuo šio svarstymo priklausys mūsų galimybė toliau bendradarbiauti su LLRA-KŠS.

„Esame įsitikinę, kad valdančioji koalicija yra pasirengusi ginti visuotinai pripažintas žmogaus teises ir vykdyti vertybinę užsienio politiką. Pono V. Tomaševskio nepagrįstas išpuolis prieš mūsų užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ne tik apsunkina mūsų bendradarbiavimą valdančiojoje koalicijoje, bet ir menkina nuoseklią, konstruktyvią Lietuvos užsienio reikalų politiką santykiuose su kaimyninėmis valstybėmis“, – rašoma pranešime.

Dėl šios situacijos prašoma Koalicijos tarybos pirmininką, „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį nedelsiant sušaukti posėdį ir aptarti LLRA-KŠS lyderių pareiškimus.

Z. Jedinskis socialiniame tinkle paskelbė komentarą, kad protestus Baltarusijoje jėga malšinanti valdžia gina Konstituciją ir vėliau teigė, jog žmonės turi paklusti teisėtos valdžios reikalavimams.

V. Tomaševskis svarstė, kad A. Lukašenką dar palaiko dauguma ir kritikavo L. Linkevičių už jo kategoriškumą, esą užkertantį kelią dialogui.

R. Karbauskis palaiko siūlymą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskas palaiko siūlymą inicijuoti Koalicinę tarybą dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pasisakymų apie įvykius Baltarusijoje.

„Be abejonės, tai bus padaryta“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

Politikas yra Koalicinės tarybos pirmininkas.

Jis teigė, kad koalicijos partnerių pozicija iki galo nėra aiški ir jam, bet priminė, jog šios frakcijos atstovai palaikė Seime priimtą rezoliuciją, smerkiančią Baltarusijos režimo veiksmus.

„Už mūsų rezoliuciją balsavo visi tie Seimo nariai, kurie buvo Seime per neeilinę sesiją. Tad bandau suprasti – kiek suprantu, vienur – tokie privatūs pareiškimai, kitur – partinė linija, jie man nėra iki galo aiškūs. Aš manau, kad kolegos yra teisūs, kad reikia susėsti, pašnekėti“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Pasak jo, būtent balsavimas dėl rezoliucijos parodė LLRA-KŠS poziciją. Rugpjūčio 18 dieną už Seimo rezoliuciją dėl Baltarusijos balsavo visi penki posėdyje dalyvavę LLRA-KŠS frakcijos nariai. Ši frakcija iš viso turi aštuonis narius.

„Jeigu būtų Lenkų rinkimų akcija tada nebalsavusi už rezoliuciją, visokių klausimų galėjo kilti, bet man iš tikro neliko kokių nors abejonių, kai jie vienareikšmiai subalsavo kartu su visais kitais Seimo nariais ir net diskusijos tokios nebuvo, kad jie nepritartų“, – teigė R. Karbauskis.

Anot jo, Koalicinė taryba galėtų būti sukviesta ketvirtadienį.

Lietuvos Seimas prieš savaitę per neeilinę sesiją priėmė rezoliuciją, raginančią nepripažinti Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų ir įvesti sankcijas šios šalies pareigūnams. Parlamentarų patvirtintame dokumente taip pat raginama nepripažinti A. Lukašenkos legitimumo.

Už dokumentą balsavo 120 Lietuvos parlamentarų, nė vienas nebuvo prieš, įskaitant ir LLRA-KŠS atstovus. Susilaikė du Mišrios Seimo narių frakcijos atstovai – Vytautas Bakas ir Povilas Urbšys.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

bitė

Nu visai jau nupušo: ,,svarstyti....pasisakymus"! Tai kas ką ,,papezėjo" - reikia svarstyti? Ar jie nebeturi, ką veikti?

o koki mela jis pasake?

Tas įrašas yra skirtas Kubiliui ir jo partneriams liberalams, kurie tada elgėsi ne mažiau smurtaujančiai prieš žmones nei dabar tą daro Baltarusijos omonininkai. Skirtumas tik tas, kad Minske vidaus reikalų ministras atsiprašė už smurtą prieš žmones, o Lietuvoje už landsbergistų antikonstitucinius veiksmus neatsiprašė niekas. Kaip niekas ir nebuvo patrauktas atsakomybėn už šaudymą į savo žmones“, – „Delfi“ pirmadienį duotame interviu sakė LLRA – KŠS vadovas.

sis

soctipas tinka tik kuiliu taryboje suvaikejes politdurnius nensuprantantis kad jo kaip ir ozio niekas nepageidauja............''''''
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS