G. Landsbergis: Baltarusijos valdžios požiūris į istoriją – brutaliai ciniškas | Diena.lt

G. LANDSBERGIS: BALTARUSIJOS VALDŽIOS POŽIŪRIS Į ISTORIJĄ – BRUTALIAI CINIŠKAS

Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

„Rugsėjo 17-oji yra viena skaudžiausių datų Lenkijos istorijoje. Minsko sprendimas rugsėjo 17-ąją paskelbti Liaudies vienybės diena rodo cinišką ir iškreipiantį dabartinės Baltarusijos valdžios požiūrį į istorinę atmintį, demonstruojantį dviejų brutaliausių XX a. Europos totalitarinių režimų nusikaltimų ignoravimą“, – reikšdamas solidarumą su Lenkija, sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

1939 metų rugsėjo 17 dieną, remdamasi Molotovo-Ribbentropo paktu ir jo slaptaisiais protokolais, Sovietų Sąjunga klastingai užpuolė kaimyninę Lenkiją, okupuodama dalį jos teritorijos. Lenkijai tai buvo jau antrasis smūgis, suduotas praėjus vos kelioms savaitėms po nacistinės Vokietijos įsiveržimo. Sovietų Sąjungos okupuotų teritorijų gyventojai, įskaitant ir baltarusius, iš karto patyrė žiaurias sovietų režimo represijas. Molotovo-Ribbentropo paktas nubrėžė naujas skiriamąsias linijas Europoje bei sukūrė prielaidas Antrajam pasauliniam karui. Šio karo metu ypač Europa, o kartu ir baltarusių tauta patyrė milžiniškų nuostolių ir aukų.

Šios datos šlovinimu paniekinamos baltarusių tautos totalitarinių nacistinių ir sovietinių režimų aukos, bandomos naikinti europietiškos Baltarusijos šaknys ir šimtmečius puoselėtas baltarusių europietiškas paveldas, kurtas kartu su lietuviais, lenkais ir ukrainiečiais. Toks sprendimas gali būti vertinamas kaip ciniškas Baltarusijos režimo bandymas kiršinti baltarusių tautą su jos kaimynėmis ir akivaizdus istorijos klastojimas trumparegiškais politiniais tikslais.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Anonimas

ale kas per yprotis su okupantais draugauti

Gabr(naxui) Anukai

Taisyk klaida atiduok Lenkijai Vilniu oi ne Wilno. Jai gali ištaisyti bent dali to ka pridirbo tas Molotovas su Ribentropu:)))

Vidas

Gal papasakokite kaip, kas ir kieno nurodymu bandė nuverst valdžią Baltarusijoje ? Iš kokių lėšų yra finansuojamas maškos išlaikymas ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS