G. Landsbergis pavojingais vadina Vakarų pareigūnų svarstymus dėl Ukrainos taikos derybų | Diena.lt

G. LANDSBERGIS PAVOJINGAIS VADINA VAKARŲ PAREIGŪNŲ SVARSTYMUS DĖL UKRAINOS TAIKOS DERYBŲ

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis pavojingais vadina Vakarų pareigūnų svarstymus dėl taikos derybų tarp Ukrainos ir ją užpuolusios Rusijos.

Remdamasi šaltiniais, amerikiečių televizija NBC lapkričio pabaigoje pranešė, kad JAV ir Europos pareigūnai pradėjo tylius pokalbius su Kyjivu apie galimas taikos derybas su Kremliumi, siekiant užbaigti karą.

„Mano pozicija, kad tai yra labai pavojingi svarstymai“, – žurnalistams trečiadienį sakė Lietuvos ministras.

Anot jo, Ukraina turi pati apsispręsti, ar ir kada pradėti tokias derybas.

Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusią savaitę pareiškė, kad jis nėra pasirengęs tokioms deryboms su Rusija, kol jos kariai nepasitrauks iš šalies teritorijos.

Pastaruoju metu Vakarų dėmesys nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje nukrypo, jį sutelkiant į Izraelį, kuris kovoja prieš palestiniečių grupuotę „Hamas“. Be kita ko, Europos ir JAV politikų gretose ima rastis vis daugiau abejonių dėl tolesnės karinės paramos Kyjivui.

„Jeigu Ukraina apsisprendžia siekti derybų dėl to, kad jai netiekiama pakankamai ginklų, tai yra ir mūsų atsakomybė“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Pasak jo, tai, pirmiausia, padidintų grėsmę Baltijos šalims.

„Bendrai mes įtvirtintume, kad Rusijos ekspansija yra įmanoma priemonė keisti sienas Europos kontinente. Kadangi esame tiek arti Rusijos ir Baltarusijos, tai tiesiogiai implikuoja padidintą grėsmę mums“, – sakė diplomatijos vadovas.

„Tai būtų jau trečias kartas nuo 2008 metų, kai Rusija pakeičia sienas Europoje“, – pridūrė jis.

Gairės: Gabrielius Landsbergis, karas Ukrainoje, karas, Rusija, Ukraina, derybos
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS