G. Nausėda apie kritiką žmonai: surengta vieša egzekucija mamai ir moteriai | Diena.lt

G. NAUSĖDA APIE KRITIKĄ ŽMONAI: SURENGTA VIEŠA EGZEKUCIJA MAMAI IR MOTERIAI

  • 64

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į viešoje erdvėje išsakytą kritiką pirmajai šalies poniai Dianai Nausėdienei. Kontraversiškų vertinimų sulaukė pirmosios šalies ponios pasisakymas apie moteris, dirbančias švietimo sistemoje. Šalies vadovas teigia, kad D. Nausėdienei buvo atlikta vieša egzekucija, o jos kalba „Lietuvos Davoso“ konferencijoje interpretuota netinkamai.

„Jei būtų užkliudyta tik Diana Nausėdienė ar aš pats, nereaguočiau. Ne pirmas ir ne paskutinis kartas. Tačiau kalbama apie kur kas platesnius dalykus, todėl nutylėti neturiu teisės“, – savo feisbuko paskyroje rašo G. Nausėda. (...)Turbūt ir šeštoko ar net trečioko teksto suvokimo įgūdžių pakaktų suvokti pasakytą mintį, tačiau naratyvų medžiotojai išvertė ją į antiteiginį apie nepagarbą moters darbui. Suprask, sistema neveikia, nes joje dirba per daug moterų! Taip visa savo esybe už moterų įgalinimą pasisakanti Diana tapo priešininke“, – feisbuke rašo G. Nausėda.

Šalies vadovas sukritikavo lygių galimybių gynėjus, D. Nausėdienės kalboje atradusius seksizmo apraiškas.

„Taip sakant, pirminio teksto neskaitėme, konferencijos neregėjome, bet smerkiame. Visai kaip Sovietų Sąjungoje XX a. septintąjį-aštuntąjį dešimtmetį: „B. Pasternako neskaičiau, bet noriu pasakyti...“ O kas atsitiko iš tikrųjų? Diskusijos tema buvo sumaniai „išplauta“, pakišant sumanipuliuotą lygių teisių problemą. Kas tai padarė? O gi tie patys komentatoriai, kurie visą dešimtmetį tylėjo ir palaimingai stebėjo, kaip Lietuvos švietimo sistema vis giliau kasama į žemę“, – taip pat akcentavo prezidentas.

Dar šlykščiau – dieną naktį dėl žmogaus teisių nemiegantieji surengė viešą egzekuciją mamai ir moteriai, už kurios lygias galimybes ir saviraišką jie tariamai kovoja.

G. Nausėdos vertinimu, D. Nausėdienei viešoje erdvėje buvo įvykdyta vieša egzekucija.

„Dar šlykščiau – dieną naktį dėl žmogaus teisių nemiegantieji surengė viešą egzekuciją mamai ir moteriai, už kurios lygias galimybes ir saviraišką jie tariamai kovoja. Moterį, kuri mylėjo mano šviesios atminties mamą, keliasdešimt metų sąžiningai dirbusią mokytoja. Buvusią viena iš tų 79 procentų“, – akcentavo prezidentas.

„Kreipiuosi į visus geranorius žmones, kurie neabejingi valstybės likimui. Toliau vyksta kova už viešąją erdvę. Neleiskime jos okupuoti „tuščių būgnų“ partijai – visiems tiems, kurie mėgsta postringauti apie kilnias materijas, bet savo asmeniniame gyvenime jomis nesivadovauja“, – apibendrino šalies vadovas.

ELTA primena, kad antradienį D. Nausėdienė dalyvavo „Lietuvos Davoso“ konferencijoje, kur skaitė pranešimą. Viešoje erdvėje pasipiktinimą sukėlė pirmosios šalies ponios pasisakymai apie moteris švietimo sistemoje.

„Švietimo sistemos srityje dirba 79 proc. moterų, bet jeigu mes pasižiūrėsime į švietimo sistemos rodiklius, pamatysime, kad pagrindiniai rodikliai, tie, kurie turėtų augti, nuolat smunka žemyn. Tie, kurie turėtų smukti, nuolat auga aukštyn“, – D. Nausėdienę citavo portalas 15min.lt.

BNS paprašius pateikti pilną D. Nausėdienės kalbą, Prezidentūra informavo, kad ji nebuvo iš anksto parašyta ir pirmoji ponia ją sakė gyvai bei pasiūlė  kreiptis į renginio organizatorius.

Rašyti komentarą
Komentarai (64)

TIKRIAUSIAI

VISKUO NEPATENKINTI KOMENTATORIAI,TAI TIE KURIE GAUNA PAŠALPAS,TINGI DIRBTI,,MENKO PROTELIO,NES SUGEBA TIKVISKĄ NEIGTI. REIKĖTŲ,KAD NELIKTŲ ANONIMINIŲ KOMENTARŲ.

jop

Lietuva žūsta - valdžiagyviai švenčia

Bet

mokinių pasiekimų rezultatai ar kiti pasirinkti rodikliai švietime priklauso ne vien tik nuo mokytojų. Tikrai vertas dėmesio straipsnis "Lietuvos Ryte" "Patyrusio mokytojo balsas: tautinė mokykla patyrė krachą - štai kodėl".
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS