G. Nausėda Bukarešto devyneto susitikime: Ukrainos pergalė turi tapti mūsų strateginiu tikslu | Diena.lt

G. NAUSĖDA BUKAREŠTO DEVYNETO SUSITIKIME: UKRAINOS PERGALĖ TURI TAPTI MŪSŲ STRATEGINIU TIKSLU

  • 0

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį dalyvaudamas Bukarešto devyneto viršūnių susitikime Rygoje, diskusijoje ilgalaikės paramos Ukrainai klausimu pabrėžė, kad Ukrainos pergalė yra vienintelis kelias grąžinti taiką ir stabilumą Europoje.

„Turime aiškiai apibrėžti, kad mūsų strateginis tikslas yra Ukrainos pergalė. Iki šiol sąjungininkų veiksmai nebuvo pakankami, kad pergalė būtų pasiekta. Turime svarstyti visus karinės paramos Ukrainai variantus, ypač sprendžiant skubų ir gyvybiškai svarbų oro gynybos pajėgumų suteikimo klausimą. Ruošdamiesi NATO viršūnių susitikimui Vašingtone, turime rasti sprendimus, kaip bent dar žingsniu priartinti Ukrainą link narystės NATO“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad NATO sąjungininkai neturi remtis Rusijos braižomomis raudonomis linijomis dėl paramos Ukrainai. Tai, pasak šalies vadovo, Vakarus daro pernelyg nuspėjamus, o planuojant pagalbos veiksmus, strateginis nenuspėjamumas yra labai svarbus sėkmės faktorius.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuva rėmė, ir kiek pajėgs, ir toliau karinėmis priemonėmis rems Ukrainą.

„Bendra Lietuvos parama Ukrainai jau viršija 1 milijardą eurų. Pusę šios sumos sudaro karinė parama. Planuojame kasmet Ukrainos rėmimui skirti 0,25 procento nuo savo BVP“, – kalbėjo šalies vadovas.

Gairės: Gitanas Nausėda, karas Ukrainoje, Bukarešto devyneto susitikimas, Ukrainos pergalė
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS