G. Nausėda ragina ES pratęsti sankcijas Rusijai | Diena.lt

G. NAUSĖDA RAGINA ES PRATĘSTI SANKCIJAS RUSIJAI

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paragino Europos Sąjungą (ES) pratęsti sankcijas Rusijai.

Pasak jo, Maskva dar turi įgyvendinti įsipareigojimus, prisiimtus per gruodį Paryžiuje įvykusias keturšales derybas dėl taikos Rytų Ukrainoje.

„Sankcijos turi būti pratęstos, nes dabar, manau, Rusijai reikia motyvacijos įgyvendinti visus pažadus, pasiektus per pirmą derybų etapą“, – žurnalistams Briuselyje sakė G. Nausėda.

Per Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderių derybas Paryžiuje sutarta dėl pilnų paliaubų įgyvendinimo ir naujo pajėgų atitraukimo iš konflikto Rytų Ukrainoje zonų iki kitų metų kovo.

ES ekonomines sankcijas Rusijai įvedė 2014 metų vasarą po to, kai Maskvos remiami separatistai numušus keleivinį orlaivį virš Rytų Ukrainos. Jos pratęsiamos kas pusmetį.

G. Nausėda sakė, kad Paryžiuje įvykusios derybos buvo pirmas žingsnis derybų linkme, tačiau Rusija turi parodyti daugiau nusiteikimo siekti taikos.

„Esu optimistiškas, tačiau, žinote, atsargiai optimistiškas“, – kalbėjo prezidentas.

Per konfliktą Rytų Ukrainoje žuvo apie 13 tūkst. žmonių, rodo Jungtinių Tautų duomenys.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Anonimas

Keista,Italija,Vokietija,Šveicarija,Austrija rauda dėl tų sankcijų,nėr kur iškišti savo produkcijaq,nors pavieniai verslininkai prekiauja su Rusija,o Lietuva ,patyrusi dėl tų sankcijų Rusijai nuostolių,vėl ragina toliau pratęsti sankcijas...O kaip bus su tranzitu?

?

Atleiskit, bet vistiek paklausiu: Ar Jūs esate militaristas? Paprasta, tik įvardinkit. Ačiū.

Pasirodo

Pasirodo ir G. Nausėda serga liga ,,rusai puola". Būčiau žinojęs būč ūž jį nebalsavęs.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS