G. Nausėda sukritikavo abejojančius 5-uoju NATO straipsniu | Diena.lt

G. NAUSĖDA SUKRITIKAVO ABEJOJANČIUS 5-UOJU NATO STRAIPSNIU

  • 3

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad 5-asis NATO straipsnis yra organizacijos šerdis, todėl šalies politikams nederėtų svaidytis abejonėmis dėl sąjungininkų ryžto ginti Lietuvą.

„Jau ko mažiausiai reikia, tai siųsti labai keistus signalus mūsų sąjungininkams, kad: „Žinote, mes galbūt abejojame 5-ojo NATO straipsnio įgyvendinamumu“, – trečiadienį LRT laidoje pabrėžė prezidentas.

Lietuvos vadovas atkreipia dėmesį, kad 5-ojo straipsnio aktyvavimą, esant kritinei situacijai, yra patvirtinęs tiek šių metų liepą į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje atvykęs JAV prezidentas Joe Bidenas, tiek Lietuvoje viešėję Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

„Ką mes tuo norime pasakyti? Kad prezidentas Joe Bidenas, kuris atvyko į Vilnių ir sakė, kad 5-asis straipsnis yra šventas, prezidentas Emmanuelis Macronas, kuris išsireiškė panašiais žodžiais, ir kancleris Olafas Scholzas, kuris taip pat sakė apie šio 5-ojo straipsnio svarbą ir šventumą, yra melagiai? Ar tiesiog plepiai? Aš manau, kad taip nėra, ir tikrai nesukelkime abejonių NATO kaip organizacija, nes 5-asis straipsnis yra NATO organizacijos šerdis“, – sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad užsienio reikalų ministras G. Landsbergis išskirtiniame interviu Eltai užsiminė apie būtinybę Lietuvai kuo greičiau įvertinti savo saugumo koncepciją. Pasak politiko, po Šaltojo karto sukonstruota pasaulio struktūra byra akyse, tačiau Lietuvoje apie iškilusias egzistencines grėsmes vis dar vengiama kalbėti.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

jankynas zada tik silpnaprociams debildauniams

kurie jais tiki ,,kad atleks ir apgins su 5 straipsniu dantyse,,cia elementarus jankiu gangsteriu reketas -tipo- daryk versla ,o mes tave saugosim ...bet ateje kietesni snukius isdauzo ,,saugotojams,, ir tie dingsta su gautais uz ,,,pazadeta saugojima,,, pinigais...taip ir cia kisa BVP 3% milijardus jankiams ...uz pazada,,

lietuvis

Ar kažkas nesijuokė, kad rusai gali pulti? Pasirodė kas buvo teisus.....Reikia , kad neužpultų, nes užpuolus bus sunku ir su 5-ju straipsniu apsiginti. Pirmiausia turime turėti su kuo gintis patys. Ir nereikia čia Lia..lia.. liaaaaa

Jis

ir nesiskiepijancius kritikavo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS