G. Nausėda vyksta į Briuselį: su ES lyderiais aptars Ukrainos ir Rusijos krizę | Diena.lt

G. NAUSĖDA VYKSTA Į BRIUSELĮ: SU ES LYDERIAIS APTARS UKRAINOS IR RUSIJOS KRIZĘ

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį su darbo vizitu išvyksta į neformalų Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimą Briuselyje aptarti Ukrainos ir Rusijos krizę.

ES lyderiai ketina kalbėtis apie saugumo padėtį Europoje, bendrus Bendrijos narių žingsnius siekiant paremti Ukrainą bei sušvelninti karinę įtampą dėl Maskvos sutelktų karinių pajėgų prie šios provakarietiškos kaimynės.

Prezidentas taip pat dalyvaus ES ir Afrikos Sajungos valstybių vadovų susitikime.

Ketvirtadienį G. Nausėda ketina tęsti vizitą Miunchene, kur susitiks su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu aptarti Rusijos keliamas grėsmes NATO rytiniame flange, įskaitant Baltijos regioną, saugumo stiprinimo priemones.

Penktadienį numatytas kartu su Latvijos ir Estijos vadovais numatytas susitikimas su JAV viceprezidente Kamala Harris (Kamala Haris). Susitikimo metu, anot Prezidentūros, bus aptarti transatlantinio saugumo klausimai ir NATO rytinio flango saugumo stiprinimas.

Maskvai prie Ukrainos pastaruoju metu sutelkus daugiau kaip 100 tūkst. karių, Vakarai nuogąstavo dėl galimos karinės invazijos į šią šalį. ES trečiadienį paragino Rusiją imtis „konkrečių“ žingsnių įtampos aplink Ukrainą mažinimui, Maskvai pareiškus, kad atitraukia daugiau pajėgų nuo jos sienų.

Progreso atitraukiant pajėgas neįžvelgia NATO vadovas J. Stoltenbergas, pareiškęs, kad nepaisant Maskvos teiginių, „atrodo, kad Rusija tęsia savo kariuomenės telkimą“.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Nabagas

Vėl savo pliurpalas juokins Briuselį,dar tokio nevykėlio Lietuva neturėjo,savo Lietuvos himno žodžius sukeisti " savo naudai", rodo kad viską dirba savo " gerovės" naudai.

P

Kiek galima važinėti,susėdai,nusprendei ir viskas.Neapsisprendžia jie matai.Namuose pilna darbo.Lodoriai susireikšminę

smalsutis

kada savo valdomos valstybės problemomis užsiims?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS