Premjerė atsisako komentuoti planus dėl karantino pokyčių: yra daug siūlymų | Diena.lt

PREMJERĖ ATSISAKO KOMENTUOTI PLANUS DĖL KARANTINO POKYČIŲ: YRA DAUG SIŪLYMŲ

Antradienį ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nebuvo linkusi komentuoti, apie kokius galimus karantino atlaisvinimus Ministrų Kabinetas diskutuos trečiadienio Vyriausybės posėdyje. Premjerė sakė, kad ministerijos yra parengusios daug siūlymų, tačiau, I. Šimonytės nuomone, planais pasidalinus per anksti, jie imami interpretuoti kaip jau įvykę sprendimai.

„Sutarkime, kad rytoj po posėdžio Vyriausybė viską pristatys, todėl, kad turėjau jau ne vieną tokį epizodą, kai kažkas iš mano pasakymo, jog kažkas įvyks, jeigu bus vienaip ar kitaip, išgirsta tik tą dalį, kad kažkas įvyks, bet neišgirsta dalies apie jeigu. Ir paskui turim tokių įvairių nesusipratimų“, – prieš antradienio Seimo posėdį atsakydama į žurnalistų klausimus, teigė I. Šimonytė.

Ji užsiminė, kad trečiadienio posėdyje Ekonomikos ir inovacijų ministerija gali teikti siūlymus dėl Imuniteto paso įgyvendinimo, tačiau kitais numatomais darbais premjerė nenorėjo dalintis, siekdama išvengti galimų nesusipratimų.  

„Darbo vyksta daug vienu metu, ir kai planais pradedi dalintis, tai paskui tuos planus kas nors interpretuoja kaip įvykusius faktus. Po to kažkas penkis mėnesius sako, kad Vyriausybė viską ne taip komunikuoja“, – sakė I. Šimonytė.

Darbo vyksta daug vienu metu, ir kai planais pradedi dalintis, tai paskui tuos planus kas nors interpretuoja kaip įvykusius faktus.

ELTA primena, kad balandžio 7 d. rytą I. Šimonytės Ministrų Kabineto narė Aušrinė Armonaitė kalbėjo, kad Vyriausybė svarstys visų prekybininkų veiklos atnaujinimo klausimą. Visgi Vyriausybė praėjusį trečiadienį nusprendė kuriam laikui atidėti prekybos centrų atvėrimą. Ministrė pirmininkė tuomet pabrėžė, kad apie atvėrimą buvo galima svarstyti praeityje, tačiau tuo metu atveriant papildomas veiklas, dar labiau pablogėjusi situacija reikalautų smarkesnių suvaržymų, kurių norima išvengti.

Epidemiologinė situacija šalyje išlieka „stabiliai šiaip sau“

I. Šimonytė teigia, kad Lietuvos pandemijos valdymą lyginant su kitomis valstybėmis reikia suvokti, kad kiekvienos šalies kontekstas yra specifinis ir unikalus. Visgi Vyriausybės vadovė pripažįsta, kad šiuo metu situacija Lietuvoje nėra gera, bet išlieka „stabiliai šiaip sau“.

„Kiekvienas kontekstas turbūt yra unikalus ir specifiškas kažkuriai valstybei. Tarkime, mums pavyko gana netrumpą laiką atsilaikyti prieš britiškos atmainos plitimą, bet buvo akivaizdu, kad vis tiek, jeigu valstybės sienos nėra visiškai uždarytos, mes negalime garantuoti tokios kontrolės, kokią gali garantuoti sala“, – žurnalistams Seime teigė I. Šimonytė.

„Tai buvo tik laiko klausimas, kada mes tą štamą ir kitus štamus sutiksime, klausimas, kiek plačiai paplis ir kiek žalos padarys“, – pridūrė ji.

Dabar ta situacija nėra gera, bet ji yra stabiliai šiaip sau.

Nors premjerė pripažįsta, kad šiuo metu epidemiologinė situacija šalyje nėra gera, tačiau, jos teigimu, situacija kol kas stabili.

„Dabar ta situacija nėra gera, bet ji yra stabiliai šiaip sau“, – teigė ministrė pirmininkė.

I . Šimonytė atkreipia dėmesį, kad situaciją šalyje šiuo metu siekiama iš esmės suvaldyti plečiant testvaimą bei vakcinaciją.

„Labai daug testuojame, tą turbūt matote, kad testuojame tiek pat, kiek testavome prėjusių metų pabaigoje, nors atvejų skaičiumi yra tris kartus mažiau atvejų šiuo metu. Stengiamės testavimo priemonėmis padėtį kontroliuoti, vakcinaciją plėsdami“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„O kur kirpyklos dirba, kur nedirba, kur dirba barai, o kur nedirba, tai yra daugiau vietiniai sprendimai, priimami pagal vietinius požiūrius“, – sakė premjerė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS