STT vadovas G. Nausėdai suteikė informaciją apie pasirinktą gydytoją R. Žaliūną | Diena.lt

STT VADOVAS G. NAUSĖDAI SUTEIKĖ INFORMACIJĄ APIE PASIRINKTĄ GYDYTOJĄ R. ŽALIŪNĄ

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus pranešė, kad išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė teisėsaugos turimą informaciją apie jo asmeniniu gydytoju pasirinktą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorių Remigijų Žaliūną.

„Kalbėjome apie R. Žaliūną ir prezidentui išsakiau savo (...) tarnybos turimą informaciją ir kiek mes jos buvome surinkę atlikdami tyrimus“, – žurnalistams po susitikimo su G. Nausėda ketvirtadienį sakė STT direktorius.

„Kokiu sprendimus priiminės ar kokią nuomonę turės prezidentas, tai yra ne mano vertinimo dalykas“, – kalbėjo pareigūnas.

Jis neatskleidė, kokią informaciją būsimajam šalies vadovui pateikė apie R. Žaliūną.

Kardiologo pavardė minima koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje, kur pareigūnai rinko informaciją apie buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio ryšius.

Šioje byloje R. Žaliūnas buvo apklaustas kaip liudytojas.

Ž. Bartkus pabrėžė, kad prezidento pareigų nepradėjęs eiti G. Nausėda neturi galimybės oficialiai kreiptis į teisėsaugą, kad ši patikrintų jo komandos narių reputaciją.

STT vadovas tvirtino, kad dėl to „didesnę atsakomybę, matyt, turėtų prisiimti patys kandidatai“.

„Gavę pasiūlymą prisijungti prie komandos kandidatai turėtų įsivertinti, ar (...) jų praeitis neužtrauks reputacinės dėmės prezidento komandai“, – sakė Ž. Bartkus.

Kitu asmeniniu gydytoju G. Nausėda pasirinko Santaros klinikose Vilniuje dirbantį anesteziologą reanimatologą Andrių Klimašauską.

Aptarė STT veiklą

Išrinktasis prezidentas su Ž. Bartkumi taip pat aptarė kovos su korupcija situaciją Lietuvoje ir STT veiklą.

Tarnybos vadovas teigė pasakęs G. Nausėdai, jog Lietuvos vykdoma kova su korupcija yra vertinama kaip pažangi, tačiau kai kur reikia pasitempti, ypač – viešajame sektoriuje.

„Korupcijos mastai savivaldoje yra verti didžiausio už tai atsakingų asmenų dėmesio, ir smulkioji, ir stambioji korupcija sveikatos apsaugos srityje“, – kalbėjo Ž. Bartkus.

Jis tvirtino po pokalbio su išrinktuoju prezidentu supratęs, kad „politinė valia kovai su korupcija išliks stipri“.

Būsimasis šalies vadovas ir STT direktorius taip pat aptarė tarnybos nepriklausomumą.

„Nuomonės sutapo, kad tarnyba turi likti nepriklausoma ir turėti galimybę tirti bet kokio pobūdžio korupcijos atvejus“, – sakė pareigūnas.

Ž. Bartkus tyrimus dėl korupcinių nusikaltimų atliekančiai STT vadovauja nuo 2018 metų kovo, jo kadencija trunka penkerius metus.

G. Nausėda prezidento pareigas pradės eiti po inauguracijos liepos 12 dieną.

GALERIJA

  • STT vadovas G. Nausėdai suteikė informaciją apie pasirinktą gydytoją R. Žaliūną
  • STT vadovas G. Nausėdai suteikė informaciją apie pasirinktą gydytoją R. Žaliūną
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Niekas neapsaugos

Jeigu reikalas bus, tai ir bus!... :D

Kas man atsakys?

Idomu Zaliunas nusikaltelis.o Uspaskichas spygas is Maskvos rode,prieglobscio prasei Putino ,keike Lietuva kaip imanydamas.Kodel nebuvo sustabdytas jo siekis i ES Parlamenta? Kiek gerbeju turi jis Lietuvoj Iir kokiu.Ir kaip sitoks gali atstovauti Lietuvai????

AS manau

Tik purvais drabstosi komentatoriai patys nieko nesugebantis tik pavydintis tiem kas pazangus,gabus. .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS