Izoliavosi ir A. Mazuronis: palaikytų pertrauką Seimo darbe | Diena.lt

IZOLIAVOSI IR A. MAZURONIS: PALAIKYTŲ PERTRAUKĄ SEIMO DARBE

Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis teigia po kontakto su koronavirusu užsikrėtusia Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen saviizoliuojasi ir penktadienį atliks COVID-19 testą.

Seimo vicepirmininkas taip pat teigia, kad penktadienio rytą renkasi Seimo valdyba, kuri spręs, kaip toliau organizuoti Seimo darbą. A. Mazuronis tikina, kad Seimui tampant koronaviruso židiniu padaryti pertrauką parlamento darbe būtų logiška.

„Pakankamai nemažai ir vakar popiet bendravau, tai šiandien važiuosiu irgi pasidaryti testą“, – „Žinių radijui“ sakė A. Mazuronis.

Seimo vicepirmininkas taip pat patvirtino, kad penktadienį jau atšaukė visus numatytus susitikimus ir dirbs nuotoliniu būdu.

Parlamentaras taip pat pripažįsta, kad l. e. p. sveikatos ministro Aurelijaus Verygos siūlymas bent porai savaičių stabdyti Seimo darbą yra ganėtinai logiškas. A. Mazuronis informuoja, kad šį klausimą Seimo valdybą spręs penktadienio rytą vyksiančiame posėdyje.

„Šiandien, 9 val., renkasi Seimo valdyba ir spręs, kaip toliau organizuoti Seimo darbą, matyt, gal ir būtų logiška daryti kažkokią pertrauką Seimo darbe, kad visiems nuo kitų pailsėti, nes panašu, kad Seimas darosi tokiu gal ir neliepsnojančiu, bet tam tikru židiniu“, – teigė A. Mazuronis.

Logiška daryti kažkokią pertrauką Seimo darbe, kad visiems nuo kitų pailsėti, nes panašu, kad Seimas darosi tokiu gal ir neliepsnojančiu, bet tam tikru židiniu.

„Matyt, kad reikėtų kažkokiu būdu periodinį testavimą daryti Seimo nariams, kol nėra numatyta galimybė vykdyti nuotolinių Seimo plenarinių posėdžių, nes Vyriausybę, matyt, suformuoti vis tiek reikia vienu ar kitu būdu“, – pridūrė jis.

Visgi vertindamas siūlymą Seimui dirbti nuotoliniu būdu A. Mazuronis pabrėžia, kad Seimui organizuoti visiškai nuotolinį darbą būtų ganėtinai sudėtinga.

„Ypač turint omenyje, kad Seimo informacinė sistema dar neleidžia to daryti, bet to balsuojant nuotoliniu būdu vis tiek turi būti užtikrinta tai, kad tas, kas balsuoja, žmogus, kuris yra prie kompiuterio, yra būtent tas parlamentaras, kuris turi teisę balsuoti, o ne kažkas kitas“

„Tai ta asmens nustatymo sistema, matyt, dar nėra gerai veikianti ir yra Europos Sąjungoje, berods, 4-5 valstybės, kurios yra numačiusios galimybę plenarinius posėdžius vykdyti nuotoliniu būdu, bet nė viena iš jų dar nėra praktikoje pasinaudojusi ta galimybe. Tai, matyt, viskas nėra taip paprasta“, – taip pat akcentavo jis.

Visgi A. Mazuronis teigia, kad miksuotas variantas, kai dirbama iš Seimo kabinetų, o nesirenkama plenarinių posėdžių salėje, jo įsitikinimu, galėtų būti taikomas.

Situacija Seime – absurdiška ir vaikiška

Opozicinei Darbo partijos frakcijai priklausantis A. Mazuronis sako nesuprantąs, kodėl Seimo mažumoje atsidūrę „valstiečiai“ nebando ieškoti kompromiso su dešiniųjų valdžia. Pasak politiko, kuriam suteiktas Seimo vicepirmininko postas, buvo pirmoji kibirkštis, įplieskusi aštrius nesutarimus tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir centro dešinės koalicijos, situaciją normalizuoti gali tik dvi politinės figūros – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir darbą Vyriausybėje baigiantis Saulius Skvernlelis.

„Man visa ši situacija, nuoširdžiai pasakius, šiek tiek absurdiška ir vaikiška. Ji man primena vaikų stumdymąsi smėlio dėžėje, kai aplink didelis griaustinis ir audros – COVID-19 audros (...) O Seime vyksta ambicijų žaidimas, bandymas demonstruoti galios poziciją, nesuvokiant, kad tu jau atsidūrei ne pozicijoje, o opozicijoje“, –  „Žinių radijui“ teigė „darbiečiams“ priklausantis Seimo vicepirmininkas.

Man visa ši situacija, nuoširdžiai pasakius, šiek tiek absurdiška ir vaikiška. Ji man primena vaikų stumdymąsi smėlio dėžėje.

Mažiausią opozicinę frakciją Seime atstovaujančio politiko teigimu, „valstiečių“ lyderiai, panašu, niekaip nesusitaiko, kad iniciatyvą parlamente perėmė dar neseniai mažumoje sėdėję dešinieji. Pasak jo, siekiant savo tikslų, „valstiečiai“ negali pamiršti, jog tiesiog privalu siekti kompromiso.

„Kai tu esi opozicijoje, man atrodo, visiems yra labai aišku, kad nebe tu priiminėji sprendimus, o sprendimus priiminėja kita pusė. Jeigu tu nori, kad sprendimai būtų priimti tokie, kokių tu pageidauji, tarimosi procesas yra natūralus. Man atrodo, kad šiuo atveju to visiškai nebuvo. Būtent todėl situacija nuėjo iki tokių asmeninių ambicijų, kurios privedė prie tos situacijos, kurią mes vakar matėme parlamente. Ji yra visiška netoleruotina“, – teigė jis.

Pasitraukus R. Karbauskiui – Seimas nesugrius

Kritiškai A. Mazuronis atsiliepė ir apie „valstiečių“ pirmininko R. Karbauskio pasirinktą protestavimo prieš valdančiųjų vykdomos politikos būdą – atsisakyti Seimo nario mandato.

„Prieš kažką pradedant kaltinti reikėtų objektyviai ir kritiškai pasižiūrėti ir į savo darytus veiksmus. Man atrodo, tam tikrų trūkumų tuose veiksmuose buvo“, – teigė politikas.

„Bet jei „valstiečiai“ nusprendė, kad toks veikimo būdas jiems atrodo racionalus ir konstruktyvus, tai tiek to“, – sakė A. Mazuronis, pridurdamas kad apskritai nėra taip svarbu, ar R. Karbauskis liks poste, ar ne.

Prieš kažką pradedant kaltinti reikėtų objektyviai ir kritiškai pasižiūrėti ir į savo darytus veiksmus. Man atrodo, tam tikrų trūkumų tuose veiksmuose buvo.

„Seimas dėl to tikrai nesugrius“, – pridūrė jis.

Konfliktui užbaigti svarbios V. Čmilytės-Nielsen ir S. Skvernelio figūros

A. Mazuronio teigimu, įsiplieskusias aistras tarp „valstiečių“ ir valdančiosios daugumos gali numalšinti tik Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Jeigu ji nesugebės to padaryti, aš abejoju, ar Seime iš viso yra toks parlamentaras, kuris galėtų tinkamai suvaldyti situaciją, kurią mes šiandien matome“, – sakė politikas.

Tuo tarpu laikinai premjero pareigas einantis Saulius Skvernelis, įsitikinęs A. Mazuronis, iš Seimo pasitraukus R. Karbauskiui, iš tikrųjų gali tapti susiskaldžiusią opoziciją telkiančiu asmeniu.

„Jis vis dar yra pareigas einantis ministras pirmininkas. Dabar jis tiesiog neturėjo galimybės skirti laiko peripetijoms ir batalijoms, kurios vyksta Seime. Bet kai naujoji Vyriausybė gaus įgaliojimus ir kai Saulius Skvernelis galės visą savo dėmesį skirti darbui Seime, aš net neabejoju, kad tas dialogas tarp opozicijoje esančių partijų ir frakcijų tikrai bus konstruktyvesnis. Bus kalba apie kažkokį turinį, o ne apie emocijas, kaip kad vyksta pastaruoju metu“, – teigė A. Mazuronis.

R. Karbauskis apie sprendimą atsisakyti Seimo nario mandato pranešė ketvirtadienį vykusiame frakcijos susitikime. Šis sprendimas priimtas po kurį laiką besitęsusių valdančiųjų ir opozicijos ginčų skirstantis postus Seime. Pasak „valstiečių“ lyderio, naujoji valdančioji dauguma netoleruoja kitokios nuomonės, riboja opozicijos teises.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Kas nesupranta Mazuronis :)))

Man tokie " politikai " yra žemiausios moralės . 2006 - 2015 priklausė TT partijai , 2015 - 2019 buvo Liberalų sąjūdyje ir šast nuo 2019 - Darbo partija !!!!! Ir kodėl " valstiečiai " turėjo tartis su valdančiais jei 30 m kitos opozicinės neturėjo tartis dėl pavaduotojų ? O štai " kaip ir už ką " susitarė buvęs liberalas Mazuronis su liberalia seimo pirmininke Čmilyte , kad ji antru teikimu pasiūlė " darbietį " Mazuronį ? Partijai , kuri gavo mažiau mandatų nei " valstiečiai " ? Na štai , man ir paaiškėjo intrigantė liberali pirmininkė Čmilytė ir gali susitarti kokį nori postą ? Taip kaip " sutartinė " liberalų partija susitarė su " valstiečiu " Pranckiečiu ir šis suliberalėjo iki NR 3 seimo kandidatų sąraše ? Šlykščiau nebūna ...Džiugu , " valstiečiai " nenukrito iki padugnių lygio ir nesitarė kaip norėtų mazuroniai ir kiti .

...

kitą kartą parašykit musolinis bus prikolnai

KOl nebus

momentinių testų tol ir bus toks sudas kai nežinai ar sergi ir kitiems dalini
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS