K. Glaveckas: Seimas negali būti prokuratūra | Diena.lt

K. GLAVECKAS: SEIMAS NEGALI BŪTI PROKURATŪRA

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui pareiškus, kad jis mato galimybę, jog visi valdančiųjų Seime inicijuoti parlamentiniai tyrimai būtų nutraukti ir perduoti prokuratūrai, Seimo narys liberalas Kęstutis Glaveckas mano, kad Seimas neturi pakankamai specialistų, kurie atsakytų į visus klausimus, todėl Seime turėtų būti nagrinėjami tik politiniai tyrimai.

„Antikorupcijos ir visos kitos komisijos turėtų tirti daugiau politinius dalykus, nes Seimas neturi pakankamai specialistų, kurie galėtų atsakyti į visus klausimus. (...) Seimas pagal savo institucinę vertę ir pagal Konstituciją turėtų atlikti parlamentinius tyrimus. Klausimas, kiek detalūs jie turi būti. Seimas negali būti prokuratūra", – Eltai sakė K. Glaveckas.

Pasak jo, pagal pasaulinę praktiką Seimas turi spręsti tik politinius klausimus, o vėliau išvadas pateikti prokuratūrai, kad ši siūlytų skirti bausmę.

„Visur parlamentai vienaip ar kitaip atlieka tuos tyrimus ir nuo tam tikros dalies konstatuojama, kad tyrimas perduodamas prokuratūrai, kad jie atliktų detalesnį tyrimą ir pagal įstatymus padarytų atitinkamas išvadas. Tyrimas atliekamas tam, kad būtų nustatyti pažeidimai, bet padaryti pažeidimai turėtų susilaukti ir greitos bausmės. Seimas negali to atlikti (siūlyti skirti bausmę. - ELTA)", - teigė Seimo narys.

Tyrimas atliekamas tam, kad būtų nustatyti pažeidimai, bet padaryti pažeidimai turėtų susilaukti ir greitos bausmės. Seimas negali to atlikti.

Kaip ELTA jau rašė, „valstiečių“ lyderis sako matantis galimybę, kad visi valdančiųjų Seime inicijuoti parlamentiniai tyrimai bus nutraukti ir perduoti prokuratūrai, jei po Prezidento rinkimų naujasis šalies vadovas sieks pokyčių šioje institucijoje.

Ne kartą dėl parlamentinių tyrimų gausos kritikuotas „valstiečių“ lyderis tvirtina, kad valdančiųjų iniciatyva pradėti tyrimai nepatenka į Seimo narių darbo prerogatyvą, todėl, pabrėžia jis, jei prokuratūra nebūtų veikiama jėgų (jų R. Karbauskis neįvardino), tyrimus galėtų vykdyti nebe parlamentas, bet ji pati.

„Jeigu naujasis prezidentas iš tikrųjų imsis spręsti Lietuvos prokuratūros klausimus, kad visos tos abejonės, kurios išsakytos žiniasklaidoje apie tai, kad prokurorams buvo daroma įtaka, bylos nutraukinėjamos, jeigu bus pokyčiai prokuratūroje, mes manome, kad reikia nutraukti visus tyrimus Seime ir atiduoti viską prokuratūrai, nes ne Seimo darbas yra atlikti šiuo tyrimus“, - po „valstiečių“ valdybos posėdžio, kuriame nuspręsta Prezidento rinkimuose remti Gitaną Nausėdą, sakė R. Karbauskis.

Tačiau, pabrėžė "valstietis", galimybė, kad jo akcentuojami pokyčiai įvyktų, rinkimus turėtų laimėti ne Ingrida Šimonytė.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Vycka

Pmatau si veideli ir vemt noridi

Ozys&Ozesnis

jeigu cia butu normali valstuybe kaip kokia Lenkija cia jau seniausiai turejo buti simtatukstanitnis mitingas ir visa prezidentura nudauzyta akmenimis, bet cia nera normali valstybe , cia yra sukrusta Lansbergsudzio oziu ferma su meslavabaliais

Ozys&Ozesnis

Mums nusisikti ka tu manai. Mes neisime Lansbergsudziu oziu fermai susidoroti su saziningais prokuraturos darbuotojais paviesinusiais grybauskaites nusikalstama veika
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS