Konservatoriai ragina neblokuoti galimybės Seimui dirbti nuotoliniu būdu | Diena.lt

KONSERVATORIAI RAGINA NEBLOKUOTI GALIMYBĖS SEIMUI DIRBTI NUOTOLINIU BŪDU

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Jurgis Razma ir Andrius Vyšniauskas apgailestauja dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovų „bandymo sabotuoti galimybę Seimui dirbti saugiau“.

„Vakar, LVŽS atstovams pareikalavus pertraukos, sutrukdyta pateikti Statuto pataisą, kuri užtikrintų galimybę, esant ekstremaliai situacijai ar karantinui, visas Seimo plenarinių posėdžių procedūras, išskyrus balsavimą, rengti nuotoliniu būdu. Opozicijos frakcija taip pat jau yra surinkusi parašus, kuriais šiai statuto pataisai reikalaujama ekspertinio vertinimo. Toks vertinimas pataisos priėmimą gerokai pavėlintų. Raginame kolegas būti atsakingais, susitelkti ir ieškoti sprendimų, ne blokuoti tuos, kurie tų sprendimų ieško. Seimui skubiai reikalinga galimybė dirbti saugiai, nes tai institucija, kurios darbas negali būti paralyžiuotas“, –  apgailestavo J. Razma ir A. Vyšniauskas.

Pasak Seimo narių, diskusijos, kurios yra ilgiausia procedūra, nuotoliniu būdu – būdas dirbti saugiau. Balsavimai vyktų gyvai Seimo salėje, tačiau jie po diskusijų būtų sukeliami į vieną laiką, balsuojama būtų kiekvieno posėdžio pabaigoje.

Seimui skubiai reikalinga galimybė dirbti saugiai, nes tai institucija, kurios darbas negali būti paralyžiuotas.

„Šiandien pataisa jau galėjo pradėti savo kelią komiteto svarstyme. Deja, nepajudėjo ir nepajudės, panašu, dar ilgai. Tai ypač neatsakingas elgesys, turint galvoje, kad Seimo laukia biudžeto projekto svarstymas, naujos Vyriausybės programos tvirtinimas bei kiti svarbūs darbai“, – sakė TS-LKD atstovai.

Pasak Seimo narių, nuotolinio balsavimo šiuo metu dar negalima įgyvendinti, nes tai sudėtingesnis technologinis sprendimas, kuriam reikia laiko ir aktyvaus Seimo kanceliarijos indėlio. Kai bus išspręsti techniniai klausimai, bus teikiamos reikalingos Statuto pataisos.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas kitą savaitę turėtų sugrįžti prie nuotolinio darbo įteisinimo galimybės.

Nors tai numatančias Statuto pataisas buvo planuojama pateikti ketvirtadienį, „valstiečių“ frakcijos vardu pertraukos iki kito posėdžio paprašė parlamentaras Tomas Tomilinas. Pertraukai buvo pritarta, už balsavus 43, prieš 37, susilaikius 20 parlamentarų.

Statuto pataisas pateikęs parlamentaras Andrius Vyšniauskas pasiūlė suteikti galimybę Seimo plenarinių posėdžių diskusijose dalyvauti nuotoliniu būdu, kadangi yra gana dažni pandemijos viruso atvejai ir Seime.

Siūlomos Statuto pataisos numato, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną būtų numatyta galimybė Seimo nariams nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis, t. y. Seimo nariui fiziškai nebūnant plenarinių posėdžių salėje, dalyvauti diskusijoje visais svarstomais klausimais, žodžiu ir raštu pateikti pasiūlymus, pastabas, pataisas, Seimo posėdžiuose klausti pranešėjų ir papildomų pranešėjų; skelbti pareiškimus, sakyti replikas, kalbėti dėl balsavimo motyvų, teikti pasiūlymus dėl posėdžio vedimo tvarkos, procedūros.

Šiuo metu Seimo statute Seimo nariui tokia galimybė nenumatyta.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Tie chrepeliai kompiuteriais nemoka dirbt...

ŽINOMA

jUK tada dirbk kaip nori,kaip balsavo,niekas nematys,nežinos,nes nėra geros balsavimo sistemos.Puikios sąlygos atėjusiems sukčiauti, šioje srityje jie juk didmeistriai.

manau

Kaip šauksi, taip atsilieps- žydrųjų komunistų darbą - kenkimą valstybei bei piliečiams privalo trukdyti bet kuris sąmoningas Lietuvos patriotas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS