Konservatorių seniūnė: sprendimas dėl M. Majausko likimo partijoje – artimiausiu metu | Diena.lt

KONSERVATORIŲ SENIŪNĖ: SPRENDIMAS DĖL M. MAJAUSKO LIKIMO PARTIJOJE – ARTIMIAUSIU METU

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui konservatoriui Mykolui Majauskui toliau balsuojant už ilgesnius lengvatinių pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifų galiojimo terminus nei siūlo Vyriausybė, konservatorių frakcijos seniūnė sako, kad jo likimas partijoje ir komiteto pirmininko pareigose bus sprendžiamas artimiausiu metu.

„Dabar mes norime išsispręsti biudžeto klausimus, interpeliaciją (užsienio reikalų ministrui – BNS). Praeis šita diena ir žiūrėsime, kaip čia viskas susidėlioja. Artimiausiu metu“, – antradienį BNS sakė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tikrai nepraeis nepastebėta.

Paklausta dėl konkretesnio termino, ji teigė, kad dėl M. Majausko elgesio gali būti apsispręsta artimiausiomis savaitėmis, gal net greičiau negu iki Kalėdų.

M. Majauskas situacijos BNS nekomentavo.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė pripažino, kad yra pasvarstymų dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko keitimo.  

„Tikrai nepraeis nepastebėta“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Įsijungs kažkokie partiniai mechanizmai“, – pridūrė ji.

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad sprendimai dėl M. Majausko, kaip rodo precedentai partijoje, gali būti įvairūs.

„Tiesiog sakau, kad yra įvairių precedentų, yra precedentų, kuomet už partijos taisyklių nesilaikymą ar etikos pažeidimus buvo žmonės suspenduoti. Pono Rimanto Dagio atveju buvo nutarta, kad jam nebus leista kandidatuoti kaip partijos nariui, sulaukiant partijos paramos. Buvo žmonių, kurie buvo pašalinti iš partijos. Noriu pasakyti, kad bendruomenė, kuri yra taisyklėmis grįsta, kuri savo gyvavimą grindžia rule of law (teisės viršenybės – BNS) principu, manau, kad ji turi tokius sprendimus tokiu būdu ir įgyvendinti“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė konservatorių lyderis.

Tiesiog sakau, kad yra įvairių precedentų, yra precedentų, kuomet už partijos taisyklių nesilaikymą ar etikos pažeidimus buvo žmonės suspenduoti.

Praėjusią savaitę valdantieji konservatoriai Seimo Biudžeto ir finansų komitetą papildė nauju savo atstovu – Justu Džiugeliu. Tokiu atveju valdantieji ir opozicija šiame komitete įgijo po lygiai balsų – po šešis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas yra įpareigojęs frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe.

TS-LKD Priežiūros komitetas M. Majausko ir M. Skritulsko elgesį svarstys kitą savaitę

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas parlamentarų M. Majausko ir Mindaugo Skritulsko elgesį svarstys kitos savaitės pradžioje, BNS patvirtino komiteto vadovas Valdas Benkunskas.

Parlamentarai nepakluso partijos prezidiumo įpareigojimui neteikti ir nepalaikyti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe – jie antradienį Seime pritarė Laisvės partijos siūlymui, jog 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas maitinimo sektoriui būtų taikomas visus 2023 metus, o ne iki liepos, kaip siūlė Ministrų kabinetas.

„Po to, kai įvyko galutinis biudžeto svarstymas, matome, kad kai kurie partijos nariai prezidiumo suformuotos pozicijos ir palaikė tą PVM lengvatą. Tai yra akivaizdus sprendimo nevykdymas ir dėl to turėsime svarstyti šią situaciją Priežiūros komitete“, – BNS sakė V. Benkunskas.

Jis teigė kol kas negalintis pasakyti, kokios nuobaudos gali būti siūlomos partiečiams.

„Tai matysime per posėdį, tiesiog, dabar reikia konstatuoti, kad turime pagrindą rinktis į posėdį savaitės pradžioje, pirmadienį-antradienį, ir nagrinėti situaciją“, – sakė jis.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis neatmetė, kad parlamentarai gali būti ir šalinami iš partijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

marija taurage

kas tada vaduos futbola nuo banditu?

Onė

Na aišku kad geriau toks kuris kaip papūga kartoja kitų žodžius,o jei turi kitą nuomonę vadinasi reikia išspirti.taip tie padlaižiai ir gyvena su vergo sindromu,baime kad tik gerai pasakyčiau tokie kaip įman ydami raitosi prieš valdžią geriau patylėti,kad tik ko nepagalvotų o dar ir iš darbo gali išspirti, ir tokių daugėja, gal užkrečiama ,.tai nebūtinai šis atvejis nes tokių situacijų pilna

nuomonė

Lauk jį,nejau dabar svarbiausia lengvatos restoranams ir kitoms maitinimo įstaigoms.Kam jis čia tarnauja-verslams???lauk jį,gėda ,lai eina,kur sumanęs.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS