Lietuva renka, kas pateks į Seimą: rinkėjų aktyvumas | Diena.lt

LIETUVA RENKA, KAS PATEKS Į SEIMĄ: RINKĖJŲ AKTYVUMAS

Sekmadienį vykusiame antrajame Seimo rinkimų ture iki 20 val. savo balsą atidavė  27,36 proc. rinkėjų. Pridėjus išankstinį balsavimą – 11,29 proc., balsavo 38,65 proc. rinkėjų. Antrasis rinkimų į Seimą turas baigėsi, skaičiuojami rinkėjų balsai.

2016 m. iki 20 val. savo valią buvo pareiškę 31,84 proc. rinkėjų, pridėjus išankstinį balsavimą – 37,85 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, aktyviausiai balsavo Nemenčinės apygardos ir Senamiesčio-Žvėryno apygardos rinkėjai.

Pakartotinis balsavimas buvo rengiamas 68 vienmandatėse rinkimų apygardose. Tik Antakalnio, Šalčininkų-Vilniaus ir Medininkų rinkimų apygardų rinkėjai savo atstovus į naująjį Seimą. išsirinko per pirmąjį turą.

ELTA primena, kad spalio 18 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu, pirmojo Seimo rinkimų turo metu jau yra išrinkti trys Seimo nariai: Antakalnio apygardoje išrinkta TS-LKD atstovaujanti Ingrida Šimonytė, surinkusi 61,17 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų balsų; Medininkų rinkimų apygardoje išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Česlavas Olševskis, surinkęs 52,77 proc. balsų; Šalčininkų-Vilniaus apygardoje išrinkta irgi šios partijos kandidatė Beata Petkevič, sulaukusi 59 proc. rinkėjų palaikymo.

Vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys, taikant dviejų turų sistemą, o daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrenkama 70 Seimo narių, taikant proporcinę sistemą.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

Kada

pasodins Masiulį?:D)

tik

1 ? bergeris teisus /runkeliai/ ir ......

tma ---naglas -- o naglas pidermenas,

is dziaugsmo su lezbem katutem ploja -nes renkami vien tik liberastinis LGBTkolektyvas ir ju broliai konservatpederasteliai...daryt nauja ,,geroves ,,, lietuva per subine ....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS