Lietuva smerkia Irano ataką prieš Izraelį | Diena.lt

LIETUVA SMERKIA IRANO ATAKĄ PRIEŠ IZRAELĮ

Lietuva smerkia vėlų šeštadienį Irano surengtą beprecedentę dronų ir raketų ataką prieš Izraelį.

Lietuva griežtai smerkia Irano puolimą prieš Izraelį. Kviečiame visus būti maksimaliai santūriems ir skubiai sumažinti nestabilią situaciją“, – socialinio tinklo „X“ paskyroje sekmadienį teigė Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis.

Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda kiek vėliau sekmadienį Irano veiksmus pavadino „nepriimtinais ir nepateisinamais“.

„Nereikia eskalacijos Artimuosiuose Rytuose!“ – rašė šalies vadovas.

Kiek vėliau sekmadienį bendru pareiškimu solidarumą su Izraeliu išreiškė Baltijos šalių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai.

„Būtina, kad tarptautinė bendruomenė į šias provokacijas reaguotų vieningai ir nedelsiant. Irano veiksmai, kurie yra platesnio masto agresyvaus elgesio modelio dalis, rodo, kad Iranas, kartu su Rusija, yra naujos blogio ašies centre“, – teigiama dokumente.

Komitetų vadovų teigimu, šis aljansas kelia didelę grėsmę pasaulio saugumui, sistemingai kenkia tautų suverenumui ir tarptautinės tvarkos stabilumui.

„Iranui turi būti įvestos griežtos sankcijos, o Islamo revoliucinės gvardijos korpusas turi būti pripažintas teroristine organizacija“, – rašoma pareiškime.

Iranas į Izraelį paleido daugiau nei 300 dronų ir raketų, tačiau ataka buvo sužlugdyta perimus absoliučią jų daugumą. Prie Izraelio oro gynybos skelbia prisidėjusios ir Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė.

Amerikiečių prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) taip pat teigė sušaukęs Didžiojo septyneto (G-7) šalių vadovus koordinuoti diplomatinio atsako Teheranui.

Irano revoliucijos gvardija nurodo, kad atakos prieš Izraelį ėmėsi, keršydama už balandžio 1 dieną įvykdytą mirtiną drono smūgį konsulatui Damaske. Prezidentas Ebrahimas Raisi (Ebrahimas Raisis) taip pat perspėjo Izraelį nesiimti jokių neapgalvotų atsakomųjų veiksmų į beprecedentę Teherano raketų ir dronų ataką, o pasaulio lyderiai ragino laikytis santūrumo.

Teherano veiksmus smerkia dauguma pasaulio šalių.

Rašyti komentarą
Komentarai (147)

Rasa

Izraelis - teroristinė valstybė..

Expert

Šį ministrą be teismo reikia teisti.

Juozas

Šitas kodėl kalba Lietuvos vardu? Kas jis toks? Man jis labai iš bruožų panašus į žyfą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS