Lietuva su Vatikano atstovu aptarė popiežiaus pasisakymą apie Rusiją, turinio nekomentuoja | Diena.lt

LIETUVA SU VATIKANO ATSTOVU APTARĖ POPIEŽIAUS PASISAKYMĄ APIE RUSIJĄ, TURINIO NEKOMENTUOJA

Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė rugsėjo pradžioje su Vatikano atstovu Lietuvoje aptarė atgarsį sukėlusius popiežiaus Pranciškaus pasisakymus apie Rusiją, tačiau abi pusės detaliau susitikimo nekomentuoja.

„Viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko pokalbiui su Apaštaliniu Nuncijumi rugsėjo 8 dieną“, – BNS informavo ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė Paulina Levickytė.

Apie susitikimą ministerija iš anksto neskelbė, URM taip pat neteikia komentarų apie susitikimo turinį. P. Levickytė tik nurodė, kad susitikimo metu nuncijui nebuvo įteikta nota.

Šventojo Sosto nunciatūra Lietuvoje BNS nurodė, kad susitikimo taip pat nekomentuos.

Apie tai, kad ministerija pokalbiui planuoja iškviesti Vatikano atstovą Lietuvoje Petarą Rajičių, ministerija paskelbė rugpjūčio pabaigoje, reaguojant į pontifiko teiginius apie Rusiją ir jos kultūrą.

Iš pradžių planuota, kad susitikimas vyks rugsėjo 6 dieną, tačiau tądien ministerijos atstovai pranešė, kad jis nukeltas dėl nuncijaus atostogų, o apie naują datą neinformavo.

Vienoje Sankt Peterburgo katalikų bažnyčioje susirinkusiems žmonėms popiežius teigė, kad „jūs esate didžiosios Rusijos – didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, kurioje tiek daug kultūros, tiek daug žmogiškumo, vaikai“.

Kyjivas apkaltino popiežių Pranciškų skleidžiant imperinę propagandą vaizdo žinutėje jauniems rusų katalikams.

Vatikano atstovas Matteo Bruni (Matėjas Brunis) vėliau išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad pontifiko pastabos buvo skirtos „padrąsinti jaunimą saugoti ir skatinti visa, kas teigiama didžiajame Rusijos kultūriniame ir dvasiniame pavelde“ ir popiežiaus pastabos „tikrai nebuvo skirtos imperinei logikai ir valdžios asmenybėms išaukštinti“.

Gairės: karas Ukrainoje, Popiežius, popiežius Pranciškus
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS