Lietuvos, Latvijos, Lenkijos vadovai atsisakė fotografuotis su A. Lukašenka | Diena.lt

LIETUVOS, LATVIJOS, LENKIJOS VADOVAI ATSISAKĖ FOTOGRAFUOTIS SU A. LUKAŠENKA

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Latvijos bei Lenkijos vadovais boikotavo bendrą nuotrauką penktadienį vykstančiame Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos susitikime COP28, kadangi jai pozavo ir autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka.

„Būtų veidmainiška stovėti petys petin su valstybės, tapusios Rusijos agresijos prieš Ukrainą placdarmu, vadovu ir it niekur nieko diskutuoti apie pasaulio ateitį ir klimato kaitą. Baltarusijos režimas prisideda prie pasaulio ateities naikinimo ir kartu su Rusija yra atsakingas už tai, kas vyksta Ukrainoje – nuo žmonių žūčių iki katastrofiško poveikio aplinkai“, – prezidento komunikacijos grupės BNS perduotame komentare sakė G. Nausėda.

„Tai vadinama šeimos nuotrauka. Lukašenka nepriklauso šeimai, kuriai mes norime priklausyti“, – pridūrė prezidentas.

G. Nausėdos manymu, „būtų ne tik, kad šventvagiška, bet ir ciniška demonstruoti vienybę su tokiais žmonėmis, kurie negerbia nei demokratinių teisių, nei teisės viršenybės.“

„Ir, svarbiausia, neturi jokių įsipareigojimų ekologiniams tikslams“, – Prezidentūros išplatintame vaizdo įraše teigė šalies vadovas.

Kartu su juo bendros nuotraukos Dubajuje vykstančiame JT klimato kaitos konferencijos COP28 pasaulio vadovų susitikime atsisakė ir Latvijos bei Lenkijos prezidentai Edgaras Rinkevičius ir Andrzejus Duda (Andžejus Duda).

Vakarų valstybės kaltina A. Lukašenką leidus Rusijai pasinaudoti Baltarusijos teritorija kaip placdarmu Ukrainai pulti, leidžiant Maskvai dislokuoti taktinius branduolinius ginklus šalyje.

Tai vadinama šeimos nuotrauka. Lukašenka nepriklauso šeimai, kuriai mes norime priklausyti.

Dar iki 2022-ųjų Rusijos pradėto karo Ukrainoje autoritarinis lyderis buvo smerkiamas už susidorojimą su opozicija, demokratinių laisvių varžymą, migrantų antplūdį į rytines ES nares.

COP28 renginyje šalys raginamos sparčiau mažinti planetą šildančių išmetamųjų teršalų kiekį ir palaipsniui atsisakyti iškastinio kuro. Šiųmetinės konferencijos, kurioje dalyvauja apie 70 tūkst. žmonių, prioritetai yra energetikos pertvarkos spartinimas, kovos su klimato kaita finansavimo nustatymas, klimato srities veiksmų nukreipimui į gamtą, žmones, gyvenimą ir pragyvenimo šaltinius.

G. Nausėda vėliau penktadienį konferencijoje ketina skaityti pranešimą, ragindamas pasaulio vadovus aktyviais veiksmais ir įsipareigojimais prisidėti prie klimato kaitos stabdymo, žada pabrėžti Lietuvos įsipareigojimus bei ambicijas žaliosios ekonomikos, energetikos ir neutralumo klimatui srityse.

COP28 paraštėse numatyti ir G. Nausėdos dvišaliai susitikimai su kitų valstybių vadovais.

Rašyti komentarą
Komentarai (30)

Anonimas

Pagarba nepriklausomos Baltarusijos prezidentui.

Šitas

Cibulenka rodo savo užsispyrimą, išlaikydamas nepalenkiamo prezidento, dramatiškai atitrūkusio nuo savo tautos, įvaizdį. Šį diktatorių ir jo režimą politologas Valerijus Karbalevičius biografijoje, kuri yra uždrausta pačioje Baltarusijoje, „Baltarusijos startuolis“ – apibūdina taip: žiaurumas, cinizmas, didybės manija, suktumas, įstatymų nepaisymas, vulgarumas, populizmas.

Erika

Na čia tai jau absurdas kaip šitas žmogus specialiai kenkia Lietuvai ir ieško mums priešų. Ukrainai leidžia Lietuvoje daryti ką tik tie užsimano ir lietuviai jam nusisikt nes mes tik skolas dengsim. Na gal jau laikas jam Ukrainos prezidentu būt o ne Lietuvai atstovauti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS