Nuo liepos bus galima paprasčiau vykti į Karaliaučių | Diena.lt

NUO LIEPOS BUS GALIMA PAPRASČIAU VYKTI Į KARALIAUČIŲ

  • 31

Nuo liepos Europos Sąjungos piliečiai galės paprasčiau keliauti į Karaliaučių – aštuonių dienų vizitui užteks nemokamos elektroninės vizos, remdamasi Rusijos žiniasklaida skelbia LRT laida „Panorama“.

Lietuvos diplomatai sako apie tai nebuvę informuoti, ekspertai perspėja, kad toks Rusijos žingsnis nėra vien tik siekis padidinti turistų srautus. Žvalgyba yra įspėjusi, jog Rusijos tarnybos atvykėliais ne tik domisi, bet ir mėgina verbuoti.

Anot „Panoramos“, internete užpildyti ir per kelias dienas gauti elektroninę vizą kol kas galima tik vykstat į Tolimuosiuose Rytuose esantį Vladivostoką, ir tik 18 valstybių piliečiams, tarp jų Lietuvos nėra.

Rusijos žiniasklaida praneša, kad nuo liepos tokia tvarka galios ir vykstantiems į Karaliaučių, o  elektroninę vizą galės gauti ir ES piliečiai. Lankytis Karaliaučiuje bus galima iki 8 dienų, Rusijos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje užpildžius anketą leidimas atvykti bus išduotas per kelias dienas ir nieko nekainuos, šiuo metu tai atsieina apie 70 eurų.

„Po ta priedanga vyksta įvairūs procesai, kurie turbūt nėra pageidautini. Mes įvedame bevizį režimą su šalimis, kurios vykdo reformas, atitinka tam tikrus kriterijus, su Rytų partnerystės kai kuriomis šalimis. Tos diskusijos dėl Rusijos vyko, bet jos nebuvo vaisingos“, – iniciatyvą „Panoramai“ komentavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

GALERIJA

  • Karaliaučius
Rašyti komentarą
Komentarai (31)

Memel

www.youtube.com/watch?v=Jz_HGRpqAT0 Курорты Калининградской области. Светлогорск, Зеленоградск.

Mociute

Kai zmones paraso normalu ,protinga komentara ,tai tuoj pat skuba istrinti .o cia kazkokia boba peizelioja rusiskai ir rodo savo ,,isminti ,,tai visi patenkinti.Mums nereikia pasakoti istorijos ,kas nori ja zinoti tai seniai zino ir buvusius lietuviskus vietoviu pavadinimus ir upiu vardus irt.t.Tarp kitko , sitas Kaliningradas turejo savo sena varda,dar pries vokieciu isibrovima ,jis nesivadino nei Karaliaucium ,nei Kionigsbergu,pries rasant kvailystes ,pasidomekit...

Ozys&Ozesnis

Labai idomu kas butu jeigu dabar taip vdrug Rusija sugalvotu ir Mariampole pavadintu Kapsuku. Tikriausiai apsitriestu ir apsimyztu visas oziu fermos sudasklaida ir issizudytu puse Lansbergiu geneologinio medzio
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS