Nustebino V. Pranckiečio sprendimas dėl leidimų darbui su slapta informacija | Diena.lt

NUSTEBINO V. PRANCKIEČIO SPRENDIMAS DĖL LEIDIMŲ DARBUI SU SLAPTA INFORMACIJA

  • 8

Buvęs Seimo pirmininkas liberalas Viktoras Pranckietis pernai paskutinėmis buvimo šiose pareigose dienomis panaikino būtinybę visų Seimo komitetų ir komisijų vadovams turėti leidimus dirbti su slapta informacija, skelbia LRT radijas.

Pasak radijo, sprendimą  V. Pranckietis pernai lapkričio pradžioje priėmė nesikonsultavęs su Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu.

Iki 2017-ųjų leidimus dirbti su slapta informacija privalėjo gauti tik Seimo vadovybė, visi Nacionalinio saugumo ir gynybos, Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetų nariai. Tačiau parlamentui vadovauti pradėjęs V. Pranckietis tvarką buvo pakeitęs taip, kad leidimai būtų būtini visų Seimo komitetų vadovams, o lapkričio pradžioje vėl ją pakoregavo.

Nei Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, nei buvęs Seimo pirmininkas V. Pranckietis pakeisto sąrašo LRT radijui kol kas nekomentuoja nurodydami, kad bet kokiais paaiškinimais būtų atskleista riboto naudojimo informacija.

Praėjusioje kadencijoje leidimų dirbti su slapta informacija prašymai atvedė į du skandalus dėl galimai nederamų Mindaugo Basčio ir Irinos Rozovos ryšių su Rusijos slaptosiomis tarnybomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Runkeliams

Vatnikai su gandragalviais lenktyniauja kas didesnę smarvę paleis

Ozys ant rojalio

Kada bus paskelbti kgbistu pavardes, uzslaptintos 75 metams? Zmones nori zinoti. Parazitu veikla vis labiau jauciama.

matomai slaptos informacijos kaina

pakilo todel Pranskietis suskubo ,,,PAKOREGUOT,,,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS