Opozicijos atstovai dėl neigiamo COVID-19 testo grįžtant į Lietuvą kreipėsi į KT | Diena.lt

OPOZICIJOS ATSTOVAI DĖL NEIGIAMO COVID-19 TESTO GRĮŽTANT Į LIETUVĄ KREIPĖSI Į KT

Grupė opozicijos atstovų kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydami įvertinti draudimą grįžti į Lietuvą esant teigiamam koronaviruso testui, pranešė „valstiečių“ frakcija.

„Konstitucija labai aiškiai pasako, kad Lietuvos piliečiui negali būti draudžiama grįžti į Tėvynę. Apmaudu, tačiau valdantieji su savo draudimais nusitaikė į labiausiai šiuo metu pažeidžiamus mūsų piliečius – tuos, kurie būdami užsienyje susirgo COVID-19“, – pranešime cituojamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis.

Grupė parlamentarų KT skundžia Vyriausybės nutarimą dėl karantino taisyklių, kuriomis ribojama Lietuvos piliečių, turinčių teigiamą COVID-19 testą, teisė grįžti į Lietuvą. Kaip pranešė frakcija, kreipimąsi pasirašė daugiau kaip 30 Seimo narių iš opozicinių Seimo frakcijų bei mišrios Seimo narių grupės.

Apmaudu, tačiau valdantieji su savo draudimais nusitaikė į labiausiai šiuo metu pažeidžiamus mūsų piliečius – tuos, kurie būdami užsienyje susirgo COVID-19.

Į Konstitucinį Teismą gali kreiptis penktadalis, t. y. ne mažiau kaip 29, Seimo nariai arba visas Seimas savo nutarimu. Pirmuoju atveju kreipimasis nagrinėjamas bendra tvarka, antruoju – be eilės.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra pasisakiusi, kad neigiamo COVID-19 testo reikalavimas į Lietuvą grįžtantiems šalies piliečiams dera su Konstitucija. Ji pabrėžia, kad Vyriausybės nutarimas nenustato draudimo iš principo neįsileisti testo neturinčių piliečių į Lietuvą.

Prievolė grįžtantiems į Lietuvą turėti iš anksto atliktą COVID-19 testą su neigiamu rezultatu įvesta prieš mėnesį Vyriausybės sprendimu, iki tol testas taip pat buvo buvo būtinas, tik jį buvo galima atlikti jau atvykus į Lietuvą.

Reikalavimai netaikomi per Lietuvą keliaujantiems tranzitu, taip pat dėl humanitarinių priežasčių atvykstantiems baltarusiams, persirgusiems ar pasiskiepijusiems asmenims, jaunesniems nei 16-os.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS