V. Sinkevičiui siūlomas aplinkos eurokomisaro postas | Diena.lt

V. SINKEVIČIUI SIŪLOMAS APLINKOS EUROKOMISARO POSTAS

Išrinktoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Leyen) antradienį pasiūlė Lietuvos ekonomikos ministrui Virginijui Sinkevičiui už aplinkos apsaugą atsakingo eurokomisaro portfelį.

„V. Sinkevičiui yra 28 metai. Jis rodo, kad Europa yra pasirengusi perduoti atsakomybę jaunajai kartai. Jis bus atsakingas už mūsų aplinką ir vandenynus“, – per spaudos konferenciją Briuselyje sakė U. von der Leyen.

V. Sinkevičiaus kandidatūrą dar turės patvirtinti Europos Parlamentas. Naujoji Europos Komisija darbą pradės lapkričio 1-ąją.

Lietuvos atstovui turbūt teks daug dirbti su komisijos vicepirmininku olandu Fransu Timmermansu. Pastarajam patikėta rengti vadinamąją Europos Sąjungos „žaliąją sutartį“, siekiant iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos ir užtikrinti anglies dvideginio pusiausvyrą.

V. Sinkevičius taptų jauniausiu eurokomisaru bendrijos istorijoje. Jo politinis svoris gali priklausyti nuo to, kiek Europos žalieji jį pripažins savo politinės jėgos atstovu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nėra Europos žaliųjų partijos narė, bet „valstiečių“ atstovai dirba Europos Parlamento žaliųjų frakcijoje.

Šiuo metu eurokomisaro pareigas eina socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis, jis atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Anksčiau Lietuvos eurokomisarais buvo Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Šemeta.

Iš regiono šalių aukščiausios pareigos vėl patikėtos buvusiam Latvijos premjerui Valdžiui Dombrovskiui. Jis bus už ekonomiką atsakingas Europos Komisijos vicepirmininkas.

Įvardijo prioritetus

Aplinkos eurokomisaru siūlomas Lietuvos ekonomikos ministras V. Sinkevičius sako, kad tarp jo veiklos prioritetų bus vystyti žiedinę ekonomiką, mažinti plastiko naudojimą ir vandenynų užterštumą.

Jis sakė turėsiantis įnešti savo indėlį į Europos Sąjungos (ES) tikslus stabdyti klimato kaitą.

Akivaizdu, kad klimato kaita bus numeris vienas prioritetas ir mano portfelis turės atsakingai įnešti indėlį.

„Bus, be jokios abejonės, žiedinė ekonomika, plastiko naudojimas, vandenynų užterštumas, daug klausimų“, – BNS antradienį sakė V. Sinkevičius.

„Neskubėkime dar apie darbus kalbėti. Komisija susitiks, išsidėlios prioritetus, bet akivaizdu, kad klimato kaita bus numeris vienas prioritetas ir mano portfelis turės atsakingai įnešti indėlį“, – kalbėjo jis.

28-ių V. Sinkevičius taptų jauniausiu eurokomisaru bendrijos istorijoje. Jo politinis svoris gali priklausyti nuo to, kiek Europos žalieji jį pripažins savo politinės jėgos atstovu.

„Aš nesu žaliasis ir mes nesame žaliųjų nariai, o esame tik partneriai. Mes susitiksime, susipažinsime ir tada turbūt frakcija priims vienokius ar kitokius sprendimus“, – BNS sakė V. Sinkevičius.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

tai

skaitykit kad punios silo nebera juk tai socmafijos atstovas svoja chebra..kap ir andriukaitis.....

Emma23

Kviečiu jus į privatų lietuviško sеkso klubą - www.vplan.com/emma23 Tai geriausia vieta susirasti sеkso partnerį!

rms

juk i araba panasus...jie ji turbut ir rekomenduoja...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS