Iš anksto jau balsavo 5,78 proc. rinkėjų – panašiai, kiek per pirmąjį turą | Diena.lt

IŠ ANKSTO JAU BALSAVO 5,78 PROC. RINKĖJŲ – PANAŠIAI, KIEK PER PIRMĄJĮ TURĄ

  • 4

Prezidento rinkimų antrajame ture per keturias išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 140 tūkst. 228 arba 5,78 proc. rinkėjų – beveik tiek pat, kiek per tą patį laiką pirmajame ture prieš dvi savaites.

Tradiciškai aktyviausiai galimybe balsuoti iš anksto naudojasi kurortiniuose miestuose registruoti rinkėjai: Neringoje (21,61 proc.), Birštone (11,65 proc.), Palangoje (10,03 proc.). Mažiausiai aktyvūs rinkėjai Vilniaus rajone (2,83 proc.), Šalčininkų rajone (3,01 proc.), Šiaulių rajone (3,07 proc.).

Pirmojo turo metu per tą patį laikotarpį iš anksto balsavo 136 tūkst. 484 arba 5,63 proc. rinkėjų. Bendras pirmojo turo išankstinio balsavimo aktyvumas kartu su specialiuose paštuose, namuose balsavusių rinkėjų balsais siekė 10,75 procento.

Penktadienis yra paskutinė diena rinkėjams, sekmadienį neturintiems galimybės atvykti į rinkimų apylinkę, balsuoti iš anksto. Tai galima padaryti šalies savivaldybėse iki 20 valandos.

Taip pat penktadienis yra paskutinė diena, kai balsuojama specialiuosiuose paštuose – ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo įstaigose.

Penktadienį prasidėjo ir šeštadienį bus tęsiamas balsavimas namuose. Namuose balsuoja 70 metų ir vyresni rinkėjai, dėl sveikatos būklės negalintys atvykti į rinkimų apylinkę.

Taip pat tęsiamas balsavimas užsienyje diplomatinėse atstovybėse, čia bus galima balsuoti iki sekmadienio balsavimo pabaigos Lietuvos laiku.

Sekmadienį rinkimų dieną balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos.

Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi du daugiausia balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai: Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Paskutinė diena, kai galima agitacija

Penktadienis yra paskutinė diena, kada leidžiama agitacija prieš sekmadienį vyksiančius Prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimus.

Įstatymas draudžia rinkimų agitaciją, iki jų pradžios likus 30 valandų ir rinkimų dieną, iki balsavimo pabaigos. Tad šis penktadienis - paskutinė diena, kai kandidatai į prezidentus ir EP bei jų rėmėjai gali agituoti.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama nuo gegužės 25 d. 1 val. nakties iki gegužės 26 d. 20 val., išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, kuri iškabinta iki prasidedant šiam agitacijos draudimui ir kurios pašalinimas susijęs su sudėtingais veiksmais.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu ir balsavimo iš anksto metu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido VRK) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa. Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, referendumą, jų svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose ar referendume, balsuoti už arba prieš kandidatą, referendumui teikiamo sprendimo priėmimą. VRK teigimu, už rinkimų agitacijos draudimo pažeidimą, likus 30 valandų iki Respublikos prezidento ir Europos Parlamento rinkimų, taip pat rinkimų dieną, numatoma bauda asmenims nuo 140 iki 300 eurų ir rinkimų komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų stebėtojams - nuo 300 iki 1 150 eurų.

Už rinkimų agitacijos tvarkos pažeidimą skiriama bauda asmenims nuo 60 iki 140 eurų, rinkimų komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų stebėtojams - nuo 200 iki 870 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams - nuo 300 iki 1 050 eurų.

Už administracinį nusižengimą, jeigu dėl to rinkimai pripažinti negaliojančiais, skiriama bauda asmenims nuo 300 iki 1 450 eurų, rinkimų komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų stebėtojams - nuo 850 iki 5 800 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams - nuo 1 500 iki 5 800 eurų.

Už nusižengimą, padarytą visuomenės informavimo priemonėse, numatoma bauda viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų vadovams arba kitiems už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonių turinį atsakingiems asmenims nuo 2 700 iki 6 000 eurų.

Šį sekmadienį Lietuvoje vyks Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai. 

Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų.

Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Italas

Niekada nesupratau, kodėl "liemenėlė" yra vienaskaita, o "glaudės" - daugiskaita.

Italas

Demokratija laive vadinama maištu.

Ozys&Ozesnis

O jus galetumete ten prachekinti to pirmo turo balsavima, gal ir yra falsifikaciju, nes akivaizdu jog Grybauskaite dave zakaza jog balsavimo rezultatai butu labai subrende
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS