Po optimizavimo SAM darbuotojų ne sumažėjo, o padaugėjo

Po optimizavimo SAM darbuotojų ne sumažėjo, o padaugėjo

2017-11-02 05:22
BNS inf.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos darbai optimizuojant ministerijos veiklą kelia abejonių.

 Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga / K. Kavolėlio / BNS nuotr.

Vietoj atleidžiamų darbuotojų be jokių konkursų priimami nauji, darbuotojų kol kas ne sumažėjo, o padaugėjo, rašo „Lietuvos rytas“.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, šių metų sausio 1-ąją įstaigoje iš viso buvo užimtos 222 pareigybės, o spalio pabaigoje – 224.

Ministerijos vadovybė pertvarkymus pradėjo panaikinusi Korupcijos prevencijos skyrių. Balandį pranešta, kad taip pat nelieka Ryšių su visuomene skyriaus, naikinamos kai kurios pareigybės Teisės ir Asmens sveikatos priežiūros departamentuose. Tuomet teigta, kad tikimasi sutaupyti 180 tūkst. eurų.

Pavasarį panaikintame SAM Korupcijos prevencijos skyriuje dirbo trys žmonės, o dabar ministrui tiesiogiai pavaldžių šios srities specialistų yra mažiausiai penki. Nauji darbuotojai dažniausiai priimami pasirašant darbo sutartis. Taip išvengiama konkursų, kurie būtini priimant į valstybės tarnybą. Ministerijos atstovų teigimu, tokia praktika neprieštarauja įstatymams. „Tai galimybė už mažiausią kainą gauti geriausius specialistus“, – tikino ministro patarėja antikorupcijos klausimais Nendrė Černiauskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra