VGT siūlo steigti Nacionalinį krizių valdymo centrą: pasigedo lyderystės | Diena.lt

VGT SIŪLO STEIGTI NACIONALINĮ KRIZIŲ VALDYMO CENTRĄ: PASIGEDO LYDERYSTĖS

Valstybės gynimo taryba (VGT) siūlo steigti Nacionalinį krizių valdymo centrą, dabartinėje dviejų lygių – nacionaliniame ir savivaldos – ekstremalių situacijų valdyme pasigedus lyderystės ir koordinavimo.

„Šiandien krizių, ekstremalų situacijų valdyme trūksta lyderiavimo, turimas dviejų lygių, savivaldos ir nacionalinis, valdymas nepakankamai tarpusavy integruotas, kad būtų priimami efektyvūs, savalaikiai, greiti sprendimai, todėl reikalingas Nacionalinis krizių valdymo centras galėtų būti kaip sprendimas“, – po VGT posėdžio trečiadienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius.

VGT sekretorius D. Kuliešius teigė, kad Nacionalinis krizių valdymo centras „galėtų stebėti visas galimas krizių ir ekstremalių situacijų rizikas, taip pat atliktų jų pasirengimą, kad parengtis visos valstybės, visų savivaldybių būtų reikalingame kokybės lygmenyje“.

Reikalingas Nacionalinis krizių valdymo centras galėtų būti kaip sprendimas.

Pasak D. Kuliešiaus, siūlymai dėl konkrečios struktūros bus parengti iki kito VGT posėdžio, o reikiamus teisės aktus planuojama priimti per Seimo pavasario sesiją.

„Šiandien VGT formate buvo priimtas sprendimas, kad ta koncepcija turi būti parengta iki kito VGT susitikimo, bus reikalingi tos koncepcijos įgyvendinimo teisės aktai, tai pavasario sesijoje tai turėtų būti priimta“, – sakė VGT sekretorius.

Krizių valdymo centras turėtų būti pavaldus Vyriausybei

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas sakė, jog būtina kurti integruotą krizių valdymo sistemą, jo vertinimu, toks centras turėtų būti pavaldus Vyriausybei.

„Net ir dabar COVID-19 atveju vietoje to, kad įsijungtų tuo metu egzistavę krizių valdymo elementai, buvo sukurtos įvairios paralelinės struktūros, ir taip tęsiasi iki šiol. Tai rodo, kad krizių valdymo sistemos sukūrimas turėtų būti vienas iš strateginių dalykų“, – po VGT posėdžio sakė L. Kasčiūnas.

„Būtent apie tai šiandien ir kalbėjom, nuspręsta judėti krizių valdymo koncepcijos kūrimo linkme, bent aš įsivaizduoju, kad centrinis vaidmuo turėtų būti Vyriausybės kanceliarija. Vyriausybės programoje yra numatyta įkurti ekstremalių situacijų krizių valdymo centrą, kuris iš esmės, mano įsivaizdavimu, turėtų būt pavaldus ministrei pirmininkei, kad tas centras užtikrintų tam tikro lygio centralizaciją su įsitinklinimu kitų institucijų“, – pažymėjo komiteto vadovas.

Kviečiame stebėti konferencijos vaizdo įrašą.

 

 

GALERIJA

  • VGT siūlo steigti Nacionalinį krizių valdymo centrą: pasigedo lyderystės
  • Prezidento patarėjas Darius Kuliešius
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Najabana

O apie Civiline sauga jau pamiršote:) Ne na kam jums po lyderystes seminaru galva kvaršinti! Reikia savo nauja rata išrasti:) debilai

Kaip visada LIetuvoj

Įstatymai yra, struktūros ir institucijos tam sukurtos bet ,,trūksta politinės valios" viską vykdyti.:D) Todėl reikia sugalvoti naujas ,,kontoras", centrus, skyrius naujus potvarkius, įstatymų pataisas ar dar koki velnia kad parodyt neva dabar tai jau tikrai viskas bus o'kei.O kaip yra bardakas taip ir bus. Niekas už nevykdymą nebaudžia. Nemoka baust, neišmano tokių dalykų:D)

Anonimas

Kas dirbs, jei dar viena biurokratini vieneta isteigsit? Ar dar, per 30 metu, nebuvo isteigta tokia tarnyba? Kosmaras.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS