Ministras apie skrydžių iš JK draudimą: bus paveikti keliautojai į abi puses | Diena.lt

MINISTRAS APIE SKRYDŽIŲ IŠ JK DRAUDIMĄ: BUS PAVEIKTI KELIAUTOJAI Į ABI PUSES

  • 2

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad nuo pirmadienio uždraudus skrydžius iš Jungtinės Karalystės (JK) į Lietuvą, bus paveikti ir norintys keliauti priešinga kryptimi.

„Prognozuojame, kad ne vienas žmogus bus paveiktas. Deja, situacija yra tokia. Nors skrydžiai į Jungtinę Karalystę yra neuždrausti, natūralu, jei lėktuvas neatvyksta į Lietuvą, sunkiai gali išvykti ir į JK. Situacija priklausys nuo oro bendrovių. Bet kadangi situacija yra analogiška visoje ES, viskas priklausys nuo to, kaip avialinijos derinsis tarpusavyje. Bet, deja, tenka pripažinti, kad keliautojai į abi puses bus paveikti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo M. Skuodis.

Grįžimo keliai – apriboti

Dėl išplitusios naujos koronaviruso atmainos Jungtinė Karalystė Lietuvoje traktuojama kaip paveikta šalis, todėl iš jos grįžus reikės saviizoliuotis, dauguma kelių iš jos atvykti užsidarė arba netrukus užsidarys, įspėja susisiekimo ministras.

Tikrai ko norėtume paprašyti, tai susilaikyti nuo kelionių, nes bet koks judėjimas sausuma ar oru – tikrai gali keliautojai susidurti su dideliais trukdžiais.

„Labai svarbu ir ką noriu tikrai pasakyti visiems žmonėms, kurie galvoja apie keliones: tai ne tik Lietuva sustabdė skrydžius iš Jungtinės Karalystės, bet taip pat ir Latvija, Estija, šiandien tikėtini sprendimai iš Lenkijos. Lygiai toks pat draudimas įsigaliojo ir Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Liuksemburge. Visą susisiekimą su Jungtine Karalyste kol kas 48 valandų laikotarpiui sustabdžiusi ir Prancūzija. Tai net ir kelionės sausuma yra apribotos“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

„Tikrai ko norėtume paprašyti, tai susilaikyti nuo kelionių, nes bet koks judėjimas sausuma ar oru – tikrai gali keliautojai susidurti su dideliais trukdžiais“, – įspėjo jis.

Ministras įspėjo, kad galimybės parvykti iš Jungtinės Karalystės sausuma jau dabar yra smarkiai apribotos, o artimiausiu metu draudimus įvesti gali dar daugiau šalių.

„Kalbant apie keliavimą sausuma, mes turime suprasti, kad jeigu šiandieną ar vakar vakare kažkas sėdo į automobilį Jungtinėje Karalystėje ir pabandė keliauti į Lietuvą, tai pirmas dalykas, tie žmonės negali patekti į Prancūziją. Antras dalykas, keltų reisai tiek į Beneliukso šalis, tiek kitur yra labai smarkiai apriboti, nutraukti arba artimiausiu metu bus sustabdyti“, – sakė jis.

Reikės saviizoliuotis

Lietuva konsultuojasi su Vokietija ir Lenkija dėl to, kokius reikalavimus jos žada taikyti šių valstybių sieną kertantiems Lietuvos piliečiams.

„Svarbus dalykas yra pabrėžti tai, kad jeigu Lietuvos pilietis nori atvykti į Lietuvą, tai yra konstitucinė mūsų pareiga priimti pilietį, taikant visus sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus: tai yra saviizoliacija, testo parodymas atlikto ne anksčiau nei prieš 48 valandas, arba testo pasidarymas Lietuvoje ir iki to laiko – saviizoliacija“, – kalbėjo M. Skuodis.

„Jungtinė Karalystė šiandien yra traktuojama, nepriklausomai nuo regiono, kaip paveikta, su visais atitinkamais reikalavimais“, – pridūrė jis.

Pirmadienį, M. Skuodžio teigimu, taip pat planuojamas Europos Sąjungos krizių valdymo ekspertų susitikimas, vėliau turėtų vykti politinio lygmens svarstymai. Lietuva žada siekti, kad visos ES valstybės situaciją traktuotų vienodai ir laikytųsi bendros tvarkos.

„Kai kurios šalys priėmė sprendimus stabdyti keliones 48 valandų laikotarpiui, mes manome, kad tas laikotarpis bus pratęstas, bet čia vėl gi svarbu susiderinti tarpusavyje, nes turime ir kitas transporto priemones, kurių srautas taip pat yra stabdomas“, – sakė ministras.

Jis patvirtino, kad bus siekiama vieningai sustabdyti susisiekimą su Jungtine Karalyste visoje Europoje.

Pasak jo, Lietuvoje nėra svarstomas pavasario scenarijus visiškai užverti sienas, taip pat tikimasi, kad pavyks išvengti situacijos, kuri susidarė pavasarį, kai didelės iš užsienio parvykstančių lietuvių grupės įstrigo Lenkijos ar Vokietijos pasienyje.

„Vienas dalykas yra riboti srautą nuo Jungtinės Karalystės, kurioje situacija yra nepavydėtina tikrai dėl naujos viruso atmainos, kuri galimai, noriu pabrėžti, yra labiau plintanti, kitas dalykas yra įvesti sienas tarp skirtingų Europos Sąjungos valstybių narių. Čia yra iššūkis, kad tikrai ta situacija, kuri buvo pavasarį, nepasikartotų“, – kalbėjo ministras.

Visgi M. Skuodis pripažino, kad dėl naujų apribojimų keleiviams neabejotinai kils sunkumų, todėl pabrėžė, kad esant galimybei Lietuvos piliečiai turėtų vengti kelionių, nes yra didelė rizika susidurti su trukdžiais pasienyje.

Jis paragino žmones, kurie dėl naujų apribojimų negalėjo pasinaudoti įsigytais lėktuvų bilietais, kreiptis į aviakompanijas, kurios grąžins pinigus ar pakeis bilietus savo nustatyta tvarka.

Sekmadienio vakarą nuotoliniame posėdyje Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui drausti keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Sprendimas buvo priimtas dėl JK plintančios naujos atmainos koronaviruso. Skrydžiai iš JK bus stabdomi nuo pirmadienio, 4 val. ryto, iki Naujųjų metų.

Kviečiame stebėti vaizdo įrašą.

 

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Žilvinas Ručys

Mutavęs virusas savaitę siaučia, bet nei pretenzijos anglijai kad pati neuždaro sienų nieko, skrydžius jie matai uždaro po savaitės, o kaad sienas? Kokie lopai valdo šalį

Anonimas

Piskit utele urodai ,banditai pasauliniai

SUSIJUSIOS NAUJIENOS