Premjerė: kitą savaitę gali būti svarstoma atverti kultūros įstaigas | Diena.lt

PREMJERĖ: KITĄ SAVAITĘ GALI BŪTI SVARSTOMA ATVERTI KULTŪROS ĮSTAIGAS

Kitą savaitę su karantino palengvinimais Ministrų kabinetas galės svarstyti ir galimybę atverti kultūros įstaigas, patvirtino premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tikrai manau, kad kitą savaitę galėsime sprendimus dėl kultūros įstaigų priimti, tai nereiškia, kad bus galima organizuoti kažkokius masinius renginius, iki to dar toloka, bet galėtų mažais būriais, šeimomis žmonės aplankyti galeriją ir pasižiūrėti kokią nors parodą“, – trečiadienį per spaudos konferenciją sakė I. Šimonytė.

Premjerė teigė, kad ketvirtadienį galimybes saugiai priimti lankytojus kultūros ministras Simonas Kairys aptars su kultūros įstaigų vadovais.

Tikrai manau, kad kitą savaitę galėsime sprendimus dėl kultūros įstaigų priimti, tai nereiškia, kad bus galima organizuoti kažkokius masinius renginius, iki to dar toloka.

„Kultūros ministras, mano žiniomis, rytoj turės susitikimą su daugelio  įstaigų vadovais, nes kultūros įstaigos yra ypatingesnės nei, tarkim, prekybos įstaigos, dažnu atveju ten yra ne tokios lengvos galimybės turėti specialias vėdinimo sistemas ar dezinfekcines priemones, nes yra eksponatai, kuriuos reikia saugoti, taip pat reikia galvoti apie žmones, kurie dirba tose įstaigose, apie jų saugumą“, – sakė I. Šimonytė.

Gruodžio viduryje Lietuvoje sugriežtinus karantiną, šalyje buvo uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.

Vyriausybė nuo pirmadienio leido veikti kai kurioms ne maisto parduotuvėms, grožio salonams, daugiau atlaisvinimų planuojama svarstyti kitą savaitę.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Jonas..

Kada jus suprasite ,kad reikia sienas uzdaryti keliautojams po kitas salis korona keliauja is ten.....ji yra visur..........

Inga

Geriau mokyklas atverkite, bent jau pradinukams. Kiek žadėta, o vis sėdi namie kartu su tėvais, "mokosi". Gal valstybė per daug turtinga, kad tėvams mokėti už sveiko vaiko priežiūrą mokantis ir jau tiek laiko, ne mėnesį, ne du...

Buduliams

Užuojauta jums p. besikeikianti ir besikoliojanti Kremliaus šunauja (sovietiniai kolonistai, kolaborantai, Karbauskio žalios vištos spaudytojai bei kitos Lietuvos atmatos ir atmatėlės). Jūsų kvailumas beribis. Ar jūs susiriesdami keiksitės, ar jūs taškydamiesi nuodingom seilėm koliositės, niekas jums nepadės
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS