Premjerė: Rusija dalyvavimą Naujojoje START sutartyje sustabdė, kad padidintų spaudimą | Diena.lt

PREMJERĖ: RUSIJA DALYVAVIMĄ NAUJOJOJE START SUTARTYJE SUSTABDĖ, KAD PADIDINTŲ SPAUDIMĄ

Rusijai sustabdžius dalyvavimą Naujojoje START sutartyje premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog Maskva naudoja triukus spaudimui padidinti.

„Praktiškai sakyčiau, kad šis susitarimas realiai buvo įgyvendinamas labai ribotai. Vladimiras Putinas turi įprotį naudoti tokius triukus, kad padidintų spaudimą, todėl tai nieko nestebina“, – trečiadienį Jungtinių Valstijų transliuotojui CNN sakė I. Šimonytė.

Rusijos prezidentas V. Putinas antradienį pareiškė, kad šalis stabdo dalyvavimą sutartyje dėl JAV paramos Ukrainai, ir apkaltino Vašingtoną bei jo NATO sąjungininkes atvirai siekiant sunaikinti Rusiją.

Sprendimas priimtas po to, kai Maskva praėjusių metų pabaigoje atšaukė derybas išgelbėti susitarimui, kurį abi šalys kaltino viena kitą pažeidinėjant. Pagal Naująją START sutartį Rusija ir JAV įsipareigojo apriboti savo branduolinių galvučių atsargas.

Vladimiras Putinas turi įprotį naudoti tokius triukus, kad padidintų spaudimą, todėl tai nieko nestebina.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį pažymėjo, kad V. Putinas padarė klaidą, sustabdydamas savo šalies dalyvavimą sutartyje. Tai JAV prezidentas pasakė lankydamasis Lenkijoje, kur konsultavosi su sąjungininkėmis iš rytinio NATO sparno, artėjant dar sudėtingesniam karo Ukrainoje etapui.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis spaudžia JAV ir sąjungininkes Europoje atsiųsti naikintuvų ir ilgo nuotolio raketų sistemų, bet J. Bidenas kol kas nesutiko to padaryti.

„Lietuva remia Ukrainos prašymą gauti ginkluotę, kuri jiems yra reikalinga, jog išstumtų Rusiją iš savo šalies, nesvarbu, ar tai būtų tankai, ar naikintuvai, ar bet kas kita, ko jiems reikia“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Visoms šalims, kurios gali suteikti reikiamos ginkluotės, būtų naudingiausia greičiau, o ne vėliau priimti tokius sprendimus“, – pažymėjo ji.

Gairės: premjerė, Rusija, START
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS