Prezidentūra nemano, kad A. Veryga diskriminuoja senjorus | Diena.lt

PREZIDENTŪRA NEMANO, KAD A. VERYGA DISKRIMINUOJA SENJORUS

Prezidentūra teigia nemananti, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, dažnai pabrėžiantis rekomendaciją vyresnio amžiaus gyventojams nesilankyti ten, kur žmonės būriuojasi, diskriminuoja Lietuvos senjorus.

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiojo patarėjo Simono Krėpštos teigimu, akivaizdu, kad A. Veryga tiesiog siekia apsaugoti gyventojus, o nesusipratimus kelia nekokybiška komunikacija ir painiai surašytos karantino taisyklės.

„Akivaizdu, kad operacijų vadovo tikslas yra ne diskriminuoti, bet apsaugoti didesnės rizikos asmenis. Taip pat akivaizdu, kad tam tikra komunikacija ar painios taisyklės ne visų asmenų yra suprantamos. Tarp jų ir verslininkų, kurie neteisingai interpretuoja taisykles“, – „Žinių radijui“ teigė S. Krėpšta, komentuodamas pastaruoju metu viešojoje erdvėje keliamus klausimus, ar nuolatinė Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacija apie būtinybę vyresnio amžiaus žmonėms ypač laikytis kai kurių ribojimų ir rekomendacijų jų nediskriminuoja.

Akivaizdu, kad operacijų vadovo tikslas yra ne diskriminuoti, bet apsaugoti didesnės rizikos asmenis.

Patarėjo manymu, tam, kad saugumui užtikrinti priimtos taisyklės nevirstų diskriminavimo įrankiu, būtinas tikslesnis atsakingų institucijų darbas.

„Reikėtų didesnio aiškumo pačioms taisyklėms ir aiškesnės komunikacijos, kaip tas rizikas suvaldyti ir nepaversti jų diskriminavimu. Tai nepateisinama nei teisiniu, nei moraliniu požiūriu“, – teigė S. Krėpšta.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Ilona

Teisingai masto Veryga. 60 čiai yra rizikos grupėje. Ne veltui yra išankstinė pensija.

Senjoras Virš Šešiasdešimt

Diskriminuoja! Akivaizdus faktas! Reikia būti kvailam, kad nesuprast, jog diskriminuoja!

...

JEI tas ve'Ryga būtų pensijinį amžių iki 60 metų sumažinęs (tik nereikia čia jam šlapintis kad tai ne jo galioj -juk jis ESĄ 'faktais kalba!" ), tuomet - gal ir būtų galima sutikt; dabar gi - tas psich. VIRTUOZIŠKAI (juk to mokės to!) tarpusavy sukiršijo skirtingo amžiaus žmones: ESĄ seni labiau ta 'corona' serga (jaunesni įgąsdinti), BET - pasirodo, jaunesni tą virusą lengviau nešioja, tai ESĄ jie seniems daugiau grėsmių kelia (senesnis nuo viruso iškart 'sulinksta', jaunesnis ir toliau iš paskutiniųjų valkiojas, koliekomis paskui virsta). O tai tam ve'Rygai LABAI patogu: kol vieni su kitais riejas, vieni kitus kaltina, jam pačiam NIEKO daryt nereikia, kauke prisidengęs alkoholį per delnus į save siurbia ir KAIFUOJA: jį reikia TEIST už nesantaikos pagal amžių KURSTYMĄ!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS