Anot prokuratūros, pagrindo kreiptis į Seimą nėra, nes „šiuo metu nėra jokių naujai paaiškėjusių aplinkybių“.
Institucija pateikė tokį atsakymą Seimo nariams, kurie kreipėsi dėl galimybės generalinei prokurorei Nidai Grunskienei dar kartą paprašyti naikinti D. Dudėno imunitetą.
Anot prokuratūros, atsakyme parlamentarams taip pat nurodoma, jog klausimas dėl Seimo narių politinės valios išraiškos balsuojant šiuo klausimu turėtų būti sprendžiamas vadovaujantis Seimo statutu ir kitų teisės aktų nuostatomis, atsižvelgiant į tokių sprendimų priėmimo tvarką, su tuo susijusius procedūrinius bei kitus teisinio reglamentavimo reikalavimus.
Prokurorai pabrėžia, kad susidariusi situacija savaime nepanaikina baudžiamosios atsakomybės taikymui ateityje.
Seimui balandžio pabaigoje atsisakius panaikinti A. Dudėno imunitetą, ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu bus nutrauktas, bet senaties eiga – sustoja.
Ji atsinaujins nuo tos dienos, kai A. Dudėnas neteks teisinės neliečiamybės, jeigu, pavyzdžiui, nebus išrinktas į Seimą kitą kadenciją.
BNS jau rašė, kad leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn gali duoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras iš 141, tačiau už A. Dudėno neliečiamybės panaikinimą balsavo 69 parlamentarai.
Prokuratūra norėjo socialdemokratui pateikti įtarimus dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo einant Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas 2019–2023 metais.
Bylos duomenimis, eidamas šias pareigas politikas pateikė ne savo dokumentus ir nepagrįstai gavo 10,5 tūkst. eurų kompensaciją už degalus.
Naujausi komentarai