Rytas po rinkimų: I. Šimonytė aplenkė G. Nausėdą | Diena.lt

RYTAS PO RINKIMŲ: I. ŠIMONYTĖ APLENKĖ G. NAUSĖDĄ

Po dviejų savaičių prezidento rinkimų antrajame ture varžysis Seimo narė, buvusi finansų ministė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas, buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Suskaičiavus visų šalies apylinkių rezultatus, 2647 balsais pirmauja I. Šimonytė.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta I. Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų. Už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą balsavo 30,95 proc. rinkėjų.

Iš viso yra 1972 rinkimų apylinkės.

Trečias liko „valstiečių“ keltas kandidatas premjeras Saulius Skvernelis. Jis gavo 19,72 proc. balsų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, G. Nausėda surinko daugiausia balsų 46-iose savivaldybėse, I. Šimonytė – 8-iose.

I. Šimonytei pavyko pasivyti ir aplenkti varžovą sulaukus didesnio palaikymo didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir užsienyje.

Dagiau nei pusė Lietuvos piliečių, balsavusių užsienyje, rinkosi I. Šimonytę, ten ji gavo daugiau kaip 52,3 proc. balsų. Tiesa, balsavimo užsienyje rezultatai dar nėra galutinai suskaičiuoti.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė BNS pirmadienio rytą sakė, jog dar laukiama rezultatų iš kelių apylinkių JAV ir Kanadoje.

Į antrąjį rinkimų turą nepatekęs premjeras S. Skvernelis nurungė konkurentus trijų rajonų savivaldybėse – Akmenės, Kelmės ir Širvintų.

Dar trijose savivaldybėse – Šalčininkų, Vilniaus rajono ir Visagino – pirmauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, tačiau pagal visų apylinkių duomenis jis liko šeštoje vietoje, surinkęs 4 proc. balsų.

Ketvirtas pirmajame prezidento rinkimų ture liko opozicinių socialdemokratų iškeltas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis. Jis surinko 4,79 proc. balsų. Nežymiai nuo jo atsiliko penktoje vietoje likęs filosofas Arvydas Juozaitis – jį palaikė 4,69 proc. rinkjėjų.

Parlamentaras Mindaugas Puidokas sulaukė 2,58 proc. balsų, Seimo narys, Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis – 0,79 proc., europarlamentaras Valentinas Mazuronis – 0,65 proc. paramos.

Kandidatai rinkimų rezultatus pirmadienį komentuos Valdovų rūmuose spaudos konferencijose, kurias rengia BNS.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

Rinkėjų aktyvumas

Pirmajame rinkimų ture dalyvavo 56,85 proc. turinčiųjų teisę balsuoti. 

Prezidento rinkimų pirmajame ture dalyvavo 56,45 proc. rinkėjų, paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija.

Sekmadienį prie balsadėžių atėjo 45,7 proc. rinkėjų, dar 10,75 proc. balsavo iš anksto.

Prieš penkerius metus per pirmąjį prezidento rinkimų turą aktyvumas buvo 52,2 procento.

Prezidento rinkimuose sekmadienį dalyvavo devyni kandidatai. Jei nė vienas iš jų nesurinks daugiau kaip 50 proc. rinkimuose dalyvavusių balsų, po dviejų savaičių bus rengiamas antrasis turas.

Referendumai

Sekmadienį taip pat vyko referendumai dėl dvigubos pilietybės išplėtimo ir mažesnio Seimo narių skaičiaus.

Seimo inicijuotas referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo įvyko – jame balsavo daugiau kaip 50 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių, bet Konstitucijos pataisai priimti trūksta balsų, rodo naujausi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121 neįvyko, nors dauguma balsavusiųjų palaikė siūlomą Konstitucijos nuostatą.

Pirminiais duomenimis, sekmadienį surengtame referendume dėl Konstitucijos 55 straipsnio pataisos dalyvavo apie 47 proc. rinkėjų, o referendumui įvykti reikėjo ne mažiau kaip 50 proc. aktyvumo.

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai

 

Rašyti komentarą
Komentarai (108)

Kaunietė

I. Šimonytė šėlo hėjų klube, o keli kunigai puolami saviškių dėl išsakytos nepalankios numonės, net ir Vytautas Ališauskas Evengelijje ieško kandidatę pateisinančių nuostatų.

chi chi

Beretės iš džiaugsmo apsoliučiai visas beretes prisiko ir dabar tvartelyje tebešvenčia

Anonimui

Neaiškink, jei ne tos komisijos ir parlamentiniai tyrimai, tai ir toliau visuomenė nieko nežinotų, o niekšai prekiaujantys poveikiu ir toliau veiktų visu galingumu. Kaip ir teismai kurie patapo tokiu niekšu irankiu susidorojant su nepalankiais sistemai žmnėmis. Nesitenk iškreipti tikrovės ir valstiečių nuopelną pastatyti kaip trūkumą
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS