S. Skvernelis apie neišduotą leidimą mitingui: tai akibrokštas demokratijai | Diena.lt

S. SKVERNELIS APIE NEIŠDUOTĄ LEIDIMĄ MITINGUI: TAI AKIBROKŠTAS DEMOKRATIJAI

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis su demokratija nesuderinamu akibrokštu laiko Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą antrą kartą „Šeimos gynimo maršo“ organizatoriams neišduoti leidimo surengti renginį.

„Tai yra akibrokštas, akibrokštas demokratijai. Labai gaila, kad Laisvės partija ir jos meras, kurie šiuo metu turi daugumą savivaldybėje ir valdo savivaldybę, demokratiją supranta labai selektyviai. Tada kai jiems yra naudingi ir priimtini politiniai renginiai – tai be jokių apribojimų leidimas išduodamas. O kada yra kita pusė – iš karto ieškoma būdų, kaip neišduoti“, – LRT RADIJUI sakė ekspremjeras.

Apie 10 tūkst. žmonių subūrusį mitingą prieš Stambulo konvenciją ir Partnerystės įstatymą gegužės viduryje Vingio parke surengę organizatoriai prašė Vilniaus miesto savivaldybės leidimo surengti dar vieną protesto akciją su 7 tūkst. žmonių, tačiau leidimo negavo. Vėliau prašymą kartojo dalyvių skaičių sumažinę iki 800, tačiau ir jam savivaldybė atsisakė išduoti leidimą.

Tada kai jiems yra naudingi ir priimtini politiniai renginiai – tai be jokių apribojimų leidimas išduodamas. O kada yra kita pusė – iš karto ieškoma būdų, kaip neišduoti.

S. Skvernelio teigimu, sunku suprasti ir pateisinti Remigijaus Šimašiaus vadovaujamos savivaldybės argumentus.

„Aš suprasčiau, jei rengėjai būtų nereagavę į savivaldybės išsakytas pastabas, tačiau kreiptasi visai dėl kito žmonių skaičiaus. Tad sakyti, kad šiandien mes nesame įsitikinę, ar jie užtikrins saugumą, ar ne – tai visiškai nesuderinama nei su mūsų teise, nei galiojančiais įstatymais“, – teigė „valstiečių“ frakcijos Seime narys.  

„Tokie renginiai privalo būti leidžiami, jie negali būti draudžiami. Manau, kad teismas apie tai labai aiškiai pasakys“, – pridūrė jis.

Gegužės 15 dieną surengtame vadinamojo „šeimos gynimo maršo“ renginyje Vingio parke dalyviai nesilaikė ir organizatorių nebuvo raginami laikytis epidemiologinio saugumo reikalavimų. Tačiau S. Skvernelio teigimu, sakyti, kad tiems patiems organizatoriams surengus dar vieną renginį situacija kartotųsi, yra visiškai nepagrįsta.

„Reziumuoti, kad kitas renginys bus toks, kad bus daromi pažeidimai, tai yra visiškai nesusipratimas“, – teigė politikas.

„Leidimas turi būti išduotas besąlygiškai, nustatant labai aiškius reikalavimus ir jei tie reikalavimai būtų neįvykdyti, tada savivaldybė turi tam tikrų įrankių ir privalo reikalauti, kad teisėsauga atliktų veiksmus, jei būtų pažeisti įstatymai“, – akcentavo jis ir pažymėjo, kad pats sprendimas yra nesuderinamas su sostinės šūkiu.

„Pats faktas yra visiškai nesuderinamas su tuo, kad deklaruojama, jog Vilnius yra laisvas miestas“, – apibendrino S. Skvernelis.

Vilniaus meras R. Šimašius, argumentuodamas, kodėl Vilniaus miesto savivaldybė „Šeimų gynimo maršo“ organizatoriams nedavė leidimo birželio mėnesį sostinėje organizuoti trijų dienų mitingo, sakė, kad, savivaldybės vertinimu, planuojamas renginys nėra protestas.

„Ne, leidimo jie negavo ir dėl labai elementarios priežasties – reikia dalykus vadinti savo vardais. Joks čia ne protestas ir jokia čia ne Konstitucijos teisė realizuoti savo politines pažiūras. Tai yra politinis festivalis, ir mes negalime sau leisti, kad karantino metu, kai patys organizatoriai be kaukių vaikšto ir nesilaiko taisyklių, vėl tas festivalis būtų tęsiamas“, – pastarąją savaitę LRT radijui teigė R. Šimašius.

Į pakartotinį prašymą išduoti leidimą renginiui su mažesniu dalyvių skaičiumi savivaldybė taip pat reagavo neigiamai. Atstovų teigimu, organizatoriai nėra pasiruošę valdyti žmonių srautus.

Rašyti komentarą
Komentarai (38)

runkeliniams

o ką neteisingai pasakė? Ilgas ir gražus-simbolini prezidentas,toks kaip Vokietijosd.Bet anas niekur nesiveržia.O šitas labai nori pasirodyti reikšmingu...

Klpd.

Kaip ten Pavilionis netyčia pasakė garsiajame susikambinime su neva rusais opozicionieriais? Štai: ,,...Prankeris: Svarbu, kad ir jūsų prezidentas suprastų. Nes, na, tiesą sakant, jis nuvilia... Ž.Pavilionis: Tiesiog taip pasakysiu, tu nekreipk dėmesio. Mes - Vyriausybė, mano premjerė Ingrida galvoja kaip aš, užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes - didžiausia partija. Mūsų respublika yra parlamentinė, o prezidentas tik simbolinis. Ir viskas. Jis tam neprieštaraus. Kalbės kažką ne tą, bet tu nekreipk dėmesio." Iš to matome kaip valdo konservyno mafija ir ko iš jų norėti :D)

kkk

okaip su pandemija , ji neliga kuri išmarino jau daug žmonių,tai gal čia tyčia taip daroma,,mažai išmirė???????Kodėl tyli medicina sanstotys ar jųvisai nebėra????
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS