S. Skvernelis tikisi, kad prie opozicijos koalicijos prisidės ir socialdemokratai | Diena.lt

S. SKVERNELIS TIKISI, KAD PRIE OPOZICIJOS KOALICIJOS PRISIDĖS IR SOCIALDEMOKRATAI

  • 1

Seimo opozicijos lyderis „valstiečių“ atstovas Saulius Skvernelis tikisi, kad prie šią savaitę pasirašyto opozicijos koalicijos susitarimo vėliau prisidės ir socialdemokratai.

„Aš tikrai manau, kad galėtų jie (socialdemokratai) jungtis, ir mes tikrai suprantame argumentus, kodėl formaliai tai šiandien nėra padaryta. Tikrai tikiuosi, kad socialdemokratai po savo vadovybės išrinkimo vienokia ar kitokia forma tikrai ras tolesnį bendradarbiavimą“, – penktadienį interviu „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.

„Kol kas sudėtinga pasakyti, kadangi nėra vadovybės, manau, kad išsirinkus vadovybę bus ir suvažiavimas, ir apsispręs partija savo artimiausius tikslus, tarp jų galbūt ir dėl šio klausimo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Socialdemokratų atstovai yra minėję, kad dėl prisidėjimo prie opozicijos susitarimo spręs išrinkus naują partijos vadovybę.

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Darbo partijos frakcijos šią savaitę pasirašė opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą.

Opozicijos lyderiu tapo buvęs premjeras S. Skvernelis, šios pareigos bus rotuojamos.

LVŽS frakcija Seime turi 32 parlamentarus, Darbo partija – dešimt, o iš viso mažumą šiame Seime sudaro 68 parlamentarai. Be minėtų dviejų frakcijų, jai dar priklauso Socialdemokratų partijos frakcija ir Mišri Seimo narių grupė.

Pasak S. Skvernelio, neformaliai socialdemokratai dalyvauja opozicijos bendroje veikloje.

„Neformaliai prie mūsų dviejų frakcijų koalicijos jie yra prisijungę, dalyvauja bendrame pagrindiniam pasitarime,  ir toliau taip bus“, – teigė opozicijos lyderis.

Turės atskiras programas

S. Skvernelis mano, kad opozicinių frakcijų koalicija ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuota šešėlinė Vyriausybė turės atskiras programas, nes tai yra skirtingi dariniai. Jo teigimu, opozicinių frakcijų bendradarbiavimą ir funkcijas apibrėžia Seimo statutas, o Ramūno Karbauskio suformuota šešėlinė Vyriausybė yra vienos partijos atskiras darinys.

„Jokio santykio, kadangi tai yra opozicinis susitarimas tarp frakcijų, o šešėlinę Vyriausybę sudarė viena frakcija“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.

Turint tą klasikinę šešėlinės Vyriausybės veiklos strategiją, turėtų oponuoti Vyriausybės sprendimams ir teikti alternatyvas.

Pasak ekspremjero, efektyviausia šešėlinio Ministrų Kabineto veikimo strategija būtų oponavimas tikrajai Vyriausybei, teikiant alternatyvius siūlymus, o ne imituoti tikrą Vyriausybę.

„Turint tą klasikinę šešėlinės Vyriausybės veiklos strategiją, turėtų oponuoti Vyriausybės sprendimams ir teikti alternatyvas, tai yra efektyviausias šešėlinės Vyriausybės darbas, o ne užsiimti arba imituoti tikrosios Vyriausybės veiklą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis taip pat pažymi, kad su opozicine Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime taip pat vyksta neformalus bendradarbiavimas, o formalaus prisijungimo jis tikisi sulaukti, kai LSDP išsirinks naująjį partijos pirmininką.

„Neformaliai prie šios dviejų frakcijų koalicijos jie yra prisijungę, dalyvauja bendrame koordinaciniame pasitarime ir tikrai tikiuosi, kad socialdemokratai po vadovybės išrinkimo vienokia ar kitokia forma suras tolesnį bendradarbiavimą“,– teigė naujasis opozicijos lyderis.

Seimo opozicijos lyderis S. Skvernelis papildė Seimo valdybos ir Seimo seniūnų sueigos gretas.

Visateisiu jų nariu jis tapo ketvirtadienį Seimui priėmus tai numatančius nutarimus.

Prisijungus S. Skverneliui, Seimo valdyboje bus 9 nariai, o Seimo seniūnų sueigoje – 22 nariai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Keturi Šančiokai

Tai kodėl '''''VALSTIEČIAI'''''' rašote kabutėse ? Ar jie ne valstiečiai ? Ar jie kokie apsimetėliai ? Gatvių policininkai ? Miesto buržujai ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS