S. Skvernelis užsiminė apie kvietimus jungtis prie naujos partijos | Diena.lt

S. SKVERNELIS UŽSIMINĖ APIE KVIETIMUS JUNGTIS PRIE NAUJOS PARTIJOS

Rugsėjo mėnesį įsteigtos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis atmeta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio įtarimus, esą po „valstiečių“ skilimo susikūrusios ekspremjero vadovaujamos frakcijos nariai deda pastangas prisivilioti daugiau LVŽS narių į savo gretas. Visgi pats S. Skvernelis pripažįsta, kad vienas iš artimiausiu metu planuojamų žingsnių yra politinės jėgos steigimas ir visuotinis kvietimo jungtis į naujai kuriamą partiją paskelbimas.

Savo planų jungtis į naujos politinės jėgos gretas neslepia ir buvusi ilgametė „valstiečių“ narė Rima Baškienė. Politikė atvirauja, kad po to kai apleido „valstiečių“ stovyklą, kone per mėnesį spėjo pajusti kokybiškesnę politinę kultūrą. Pasak politikės, LVŽS stovykloje buvo „barama“ už balsavimus ne pagal partijos liniją, tuo tarpu  naujosios frakcijos gretose – klesti dialogo kultūra. Apie tokius „kultūrinius skirtumus“, neslėpė R. Baškienė, ji spėjusi papasakoti ir buvusiems kolegoms. Tačiau, tikino ji, raginimų, kad iš LVŽS frakcijos ar partijos gretų pasitrauktų daugiau „valstiečių“ – tikrai nebuvo.

S. Skvernelis: jeigu ir bus siunčiamas kvietimas jungtis prie partijos, jis bus visuotinis

Saulius Skvernelis/Dainiaus Labučio (ELTOS) nuotr.

Kaip aiškina frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas, jeigu būtų nuspręsta kurti naują politinę jėgą, pirmiausiai visuomenėje būtų išplatinamas visuotinis kvietimas prisidėti prie šios partijos steigimo.

„Manau, jeigu apsisprendžiame (kurti partiją-ELTA) ir tokį žingsnį žengiame, tai bus visuotinis kvietimas. Ne jungtis prie kažko, nes nėra prie ko jungtis, o kurti, pradėti iš esmės nuo balto popieriaus lapo ir tame kūrime dalyvauti nuo pat pirmųjų žingsnių, nuo įstatų, nuo programinių nuostatų kūrimo, bendravimo kultūros ir tradicijų. Toks būtų kvietimas, jeigu jis būtų“, –  Eltai naujos politinės jėgos formavimo perspektyvas pristatė S. Skvernelis.

Jis patikslino, kad dėl tokio kvietimo išsiuntimo, jo vadovaujamai frakcijai priklausantys parlamentarai planuoja apsispręsti artimiausiu metu.

Planuojame artimiausiu metu padaryti galutinį sprendimą eiti šiuo keliu ir kreiptis atvirai į visuomenę.

„Planuojame artimiausiu metu padaryti galutinį sprendimą eiti šiuo keliu ir kreiptis atvirai į visuomenę, kurie norėtų kartu šiame procese dalyvauti nuo pat pirmos dienos“, –  sakė ekspremjeras.

Paklaustas, ar tokio sprendimo būtų galima sulaukti jau kitą savaitę, S. Skvernelis pabrėžė, kad jie neketina šiuo klausimu skubėti, tačiau neatmetė, jog toks scenarijus yra įmanomas.

„Galutiniai apsisprendimai, jeigu Seimo nariai, kurie dabar yra frakcijoje, mes sudėsime parašus, tada ir bus. Laikas mūsų nespaudžia, mes neturime kur skubėti. Gali visko būti“, –  atsakė parlamentaras.

Nemano, kad partiją pavyks įsteigti jau šiemet

Tačiau frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas taip pat pridūrė, kad net ir tuo atveju, jeigu visuotinis kvietimas jungtis prie partijos būtų išplatintas dar kitą savaitę, tikėtis, kad naujoji politinė jėga oficialiai įsisteigtų dar šiais metais – nėra realu.

„Jeigu ir bus kažkoks judėjimas, tai tikrai nemanome, kad galutinis jo įforminimas bus šiais metais. Tikrai ne“, –  mano politikas, kartu pabrėždamas, kad daug svarbiau yra surinkti aktyviai partijos veikloje norinčius dalyvauti narius, o ne tiesiog skubėti formaliai įregistruoti politinį darinį.

„Aš tikrai manau, kad tai nėra realu, kadangi, jeigu mes eisime šiuo keliu, tai bent jau tas minimalus skaičius, kuris nustatytas įstatyme - 2 tūkst. žmonių, norime, kad tai būtų tikrai politiškai aktyvūs ir gyvi žmonės, o ne popierinės anketos. Tai čia labai svarbu ir tai yra iššūkis“, –  tikino S. Skvernelis.

S. Skvernelis: bandome kurti įsiklausimo ir kompromiso dvasią

Nors ekspremjeras ir sutinka, kad surinkti reikalingą 2 tūkst. steigėjų skaičių, kurio reikalauja įstatymai, bus sudėtinga, tačiau jis atmetė penktadienį R. Karbauskio išsakytą mintį, jog frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai bando „labai aktyviai kviesti“ „valstiečių“ narius prisidėti prie naujos partijos kūrimo.

Ramūnas Karbauskis/Dainiaus Labučio (ELTOS) nuotr.

„Ramūnas visą laiką viską žino ir už kitus geriau. Žino, kada laimės kokius rinkimus, visus, ar ne visai visus, kas ką planuoja, kas ką galvoja. Tiesiog nenorėčiau komentuoti. Mums nieko vilioti nereikia. Bus priimtas sprendimas, tai bus pakviesti žmonės, kurie norės, kuriems bus priimtinos tam tikros pirmiausiai ideologinės pozicijos, požiūris, žmonių patirtis, valstybės raidos matymas. Jie patys priims sprendimus, mums tikrai nieko vilioti nereikia“, –  tikino S. Skvernelis.

R. Baškienė taip pat atmetė LVŽS lyderio išsakytą mintį, kad naują frakciją suformavę parlamentarai kviečia prisijungti ir buvusius savo bendražygius. Pasak jos, Demokratų frakcijos gretose kiekvienas Seimo narys ir netgi politikų patarėjai gali jaustis lygiaverčiai.

Rima Baškienė/Mariaus Morkevičiaus (ELTOS) nuotr.

„Asmeniškai, pati tikrai nieko nei kalbėjau, nei įtikinėjau, tik tiek, kad pasakiau ir stebiuosi, kaip vis tik svarbu gera nuotaika, pozityvi aplinka mūsų 13-os Seimo narių. Juo labiau, mes dabar labai nuoširdžiai bendraujame, mūsų patarėjų ratas. Mes visi veikiame kartu, nėra taip, kad patarėjai kažkur atskirti, kaip buvo "valstiečių" frakcijoje. Ten Seimo nariai susirenka atskirai, patarėjų negali būti, nes neva galbūt išneš kažkokią paslaptį“, –  pasakojo parlamentarė.

S. Skvernelis sutiko su frakcijos kolegės mintimi, kad jie stengiasi savo veiklą grįsti demokratiškumo principais, o tokią pozityvią atmosferą „Vardan Lietuvos“ narių gretose esą jaučia ir su „valstiečiais“ pasilikę parlamentarai.

„Mes bent jau bandome tokiais būti. Tikrai tai yra pati pradžia, sunku pasakyti, kaip toliau, bet kol kas nusiteikimas yra. Tikrai visi 13 frakcijos narių vienodai svarbūs ir lygūs. Maksimaliai stengiamės įtraukti į visus procesus, nuo diskusijų, iki sprendimų priėmimo ne tik frakcijos narius, bet ir tikrai pakankamai gausią ir labai profesionalią padėjėjų komandą. Kol kas, atrodo, dirbame, kaip komanda, generuojame idėjas. Turime skirtingų nuomonių, bet tas nuomones išklausome, bandome surasti kompromisą. Manau, kol kas tokia dvasia mes ir kalbamės. Tą mato ir kolegos Seime, tą mato ne tik Seime esantys žmonės“, –  mano S. Skvernelis.

R. Baškienė: aš žinau, kad dabartinius „valstiečius“ ir toliau bara, jeigu jie balsavo ne taip

Anksčiau ne kartą sakiusi, kad pasitraukus iš „valstiečių“ partijos, prie kitos partijos nesijungtų, dabar R. Baškienė pabrėžia pozityvios atmosferos komandoje svarbą. Tačiau, pasak jos, skubėti su naujos partijos steigimu dabar nėra didelio poreikio, o daug svarbiau tiesiog „taktiškai išlaukti“ tinkamo laiko. Politikė taip pat laikosi pozicijos, kad naujos partijos steigimo negalima sulyginti su įstojimu į jau esančią kitą partiją.

„Iš tiesų, aš išėjusi iš „valstiečių“ partijos teigiau, ir ne kartą tą sakiau, kad prie kitos partijos jungtis aš neplanuoju. Aišku, visiškai kita situacija yra naujos partijos kūrimas, bet šiandien dienai aš nesu tas pagrindinis žmogus ir iniciatorius, naujos partijos steigimo. Tiesiog, aš esu komandos žmogus, tos komandos, kuri mes dabar esame Seime“, –  savo požiūrį į naujų partijų steigimo ir prisijungimo prie jau esamų partijų skirtumus išdėstė R. Baškienė.

Būtent pozityvia komandos atmosfera frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė sako pasidalinanti ir su LVŽS gretose pasilikusiais parlamentarais, kurie jos teiraujasi apie buvimą naujoje politinėje jėgoje.

„Kai mes sukūrėme naują frakciją, mūsų klausė, na kaip, kaip jūs jaučiatės. Mano atsakymas buvo labai aiškus ir nuoširdus: jaučiamės puikiai. Nes atsirado darbinė aplinka, pagarba vienas kito nuomonei ir mes jaučiamės puikiai toje komandoje. Nėra jokio diktato, yra labai nuoširdus nusiteikimas darbui. Jeigu kolegoms, dabar esantiems Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje pasirodys priimtina pozicija, kiekvienas Seimo narys yra laisvas ir kiekvienas žmogus laisvas savo apsisprendime“, –  tikino ji.

Politikė užsiminė, kad pas „valstiečius“ pasilikę politikai esą ir toliau patiria spaudimą, jeigu balsuoja ne pagal partijos liniją. Tuo tarpu naujoje frakcijoje, neradus bendro sutarimo, kiekvienas parlamentaras, pasak jos, gali turėti savo nuomonę ir balsuoti laisvai.

„Mes nejaučiame jokių nurodymų iš kažkur arba liepimo daryti kitaip. Mes nesmerkiame vienas kito dėl vienokio ar kitokio balsavimo, ką mes jausdavome anoje frakcijoje: prabalsavai kažkaip ne taip, kaip kažkam atrodo, pasielgei, kaip tau širdis ir protas sako ir tave bara. Aš žinau, kad dabartinius „valstiečius“ ir toliau bara, kad balsavo, kad jaunimas nuo 21-erių metų galėtų dalyvauti (Seimo rinkimuose-ELTA). Pas mus taip nėra“, –  buvimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ gretose privalumus vardino R. Baškienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Švarkeli \\\\\.../////

nenujauti,kad likai pats nekečiamiausias žmogėnas LT.

visada i š d a v i k ų laikysena NEPATIKIMA,

tai turi suvokti " sąžiningas " skvernelis-- jo elgesys panašus į GEGUTĖS- išgerti paukštelio lizde KIAUŠINĮ ir jo vietoj padėti savo , kad be vargo KITI užaugintų palikuonį.

skvernelis p a r a z i t i n ę veiklą tęsia,

tai rodo , kad jis ir TOLIAU bando naudotis VALSTIEČIŲ sukurtomis vertybėmis--- kad būdamas VALSTIEČIŲ premjeru n e b u v o SĄŽININGAS, kąsė jiems DUOBĘ, --galimai , JO DĖKA ,valstiečiai ir pralaimėjo rinkimus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS