S. Skvernelis žėrė patarimus A. Dulkiui: susiskambinkite su A. Veryga ir pailsėkite | Diena.lt

S. SKVERNELIS ŽĖRĖ PATARIMUS A. DULKIUI: SUSISKAMBINKITE SU A. VERYGA IR PAILSĖKITE

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija ketvirtadienį pakvietė sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį pakalbėti apie koronaviruso pandemijos valdymą bei iššūkius kylančius vykdant vakcinaciją nuo COVID-19.

Buvęs sveikatos reikalų ministras Aurelijus Veryga A. Dulkiui uždavė klausimą dėl vakcinacijos prioritetų eilės. Politikas teiravosi, ar bus atsižvelgta į Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos kreipimąsi ir Nacionalinio vėžio instituto direktorės pastebėjimus dėl poreikio peržiūrėti vakcinacijos prioritetų eilę.

A. Dulkys teigė, kad prioritetų sąrašas buvo patvirtintas su ekspertų tarybos pagalba. Visgi ministras teigė laukiantis naujų ekspertų tarybos išvadų.

„Vakar visus pasiūlymus, ne tik jūsų klausimą dėl onkologinių ligonių, svarstė ekspertų taryba ir aš tikiuosi galbūt jau šiandieną gauti jų sutarimo protokolą ir, matyt, tada atitinkamai gali būti peržiūrėtas ne tik šitas klausimas, bet suteikta ir daugiau rekomendacijų iš ekspertų, ir tokiu atveju, matyt, būtų kažkokios korekcijos“, – teigė A. Dulkys.

 

 

Sulaukė klausimo dėl pandemijos valdymo strategijos

Klausimus ministrui uždavė ir ekspremjeras Saulius Skvernelis. Politikas visų pirma teiravosi dėl tolimesnės situacijos valdymo strategijos.

„Uždaryta šalis visą laiką negyvens, arba negyvens tol, kol paskiepysime 70 proc. populiacijos. Jeigu tik bus atlaisvintas karantinas, tikėtina, su kuo susidūrė ir kitos valstybės, (...) bus grįžta atgal su ne mažesne banga. Mes laukiame naujos strategijos. Ar yra kokia nors strategija atlaisvinus karantiną, sugrįžus į normalesnį gyvenimą, kaip suvaldyti galimus protrūkius, kad neturėtume trečio ir ketvirto karantino?“, – teiravosi jis.

Labai atsakingai reikia žiūrėti, kada, kokias priemones atpalaiduoti ir jas derinti, kombinuoti.

Atsakydamas į pateiktą klausimą A. Dulkys sutiko, kad žvelgiant į kitų šalių patirtį aiškėja, kad visos valstybės, kurios lengva ranka atleisdavo ribojimus labai greitai buvo priverstos vėl įvesti karantino režimą.

„Todėl kombinuota strategija būtų. Matyt, labai atsakingai reikia žiūrėti, kada, kokias priemones atpalaiduoti ir jas derinti, kombinuoti, tarkim ir su tais pačiais antigenais, įtraukiant dideles bendruomenes, organizacijas, kad nuimti krūvį nuo gydymo įstaigų“, – teigė jis.

P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

S. Skvernelis taip pat ministro teiravosi, ar yra planas, kaip prasidėjus vyresnės gyventojų grupės vakcinacijai asmenys, gyvenantys kaimuose bus pasiekiami.

„Čia jūsų klausimo taiklumas ir yra tame, kad kuo labiau plečiasi geografija, tuo mes labiau susiduriame ir su taisyklių nesilaikymu, ir taisyklių interpretavimais, ir negebėjimais kažko, organizaciniais skirtingais gebėjimais. Ir va būtent, kai mes jau pereisime į tą platesnį ratą, tai reikės labiau pasitelkti savivaldą ir šeimos gydytojus“, – atsakė A. Dulkys.

„Mes manome, kad šeimos gydytojai, kurie bus arti šių žmonių senyvų, mums galės padėti“, – pridūrė jis.

Palinkėjo susiskambinti su A. Veryga ir pailsėti 

Taip pat S. Skvernelis palinkėjo A. Dulkiui kylant klausimams daugiau kontaktuoti su buvusiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijum Veryga.

Auksinis jūs žmogus, vien apie valstybę galvojate, bet nepamirškite, pailsėti irgi reikia.

„Jūs daug ko nerandate. Yra A. Veryga, tai jūs gal galite video konferencijos būdu (pasiteirauti – ELTA), iš kokio stalčiaus, kokį dokumentą paimti. Nes, kai jūs sakote, kad mes nerandame to, ano, penkto, tai Vyriausybė juk tuos visus sprendimus priiminėjo“, – akcentavo S. Skvernelis.

Ir dar buvęs premjeras ministrui palinkėjo rasti laiko pailsėti: „Jūs minėjote, kad neskaičiuojate nei darbo dienų, nei valandų, bet raskite laiko pailsėti. Auksinis jūs žmogus, vien apie valstybę galvojate, bet nepamirškite, pailsėti irgi reikia, kad būtų kokybiškas darbas“, – patarimus sveikatos ministrui dalijo S. Skvernelis.

Savo ruožtu A. Dulkys padėkojo S. Skverneliui už palinkėjimus ir patikino, kad su A. Veryga ryšį palaiko.

Rašyti komentarą
Komentarai (55)

Su

Jų patarimais gali tik į pragarą nuvažiuoti. Protingi supranta jų "palikimą", kuris Lietuvą padarė covid pasaulio lydere..

Kaip visada Skvernelis

Tiesiai ir teisingai patarė, Dulkiui iki Verygos labai toli , net plano su 130 punktų neranda, pasiklydęs darbuos ir dokumentuos

Faktas

Dulkys labai dažnai galėtų kreiptis patarimų pas Verygą, kuris tikrai išmanė savo darbą ir su pandemija tvarkės puikiai
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS