„Aišku, žinia apie tai, kad asmuo, kuris yra Seimo narys, neturi to pasitikėjimo, kad galėtų dirbti su įslaptinta informacija, tikrai yra (…) rizikinga situacija“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ penktadienį kalbėjo D. Šakalienė.
Visgi, ministrės teigimu, R. Žemaitaitis nedirba su nacionaliniu saugumu tiesiogiai susijusiuose Seimo struktūrose – Nacionalinio saugumo ir gynybos ar Užsienio reikalų komitetuose, taip pat parlamento valdyboje ar Valstybės gynimo taryboje (VGT), tad politikui jautriausia informacija nėra pasiekiama.
„Sprendimai priimami skirtinguose formatuose – yra Valstybės gynimo taryba, tam tikri formatai tame pačiame Seime. (…) Ten yra ta tokia jautriausia informacija aptariama ir paskui sutariama dėl tam tikrų sprendimų įgyvendinimo“, – pažymėjo politikė.
Pasak D. Šakalienės, svarbiausius sprendimus priima koalicinė taryba, kuri ir šiuo atveju turės ieškoti išeičių, kaip dirbti su leidimo susipažinti su slapta informacija neturinčiu partneriu.
„Koalicija yra tokia, kokia yra, ir, kiek aš matau, net ir tokiose sudėtingose situacijose vis tiek koalicinė taryba randa kažkokį sprendimą“, – tikino ministrė.
„Dėl tokių bendrų politinių sprendimų turbūt tam tikrose situacijose ir bus pamatuota, ar jis galvoja apie savo šalies piliečius, ar jis galvoja apie tai, kas yra geriausia mūsų valstybei, ar ne. Tai turbūt pamatysime labai aiškiai“, – pridūrė D. Šakalienė.
ELTA primena, kad VSD rekomendavo „Nemuno aušros“ pirmininkui R. Žemaitaičiui neišduoti leidimo dirbti su informacija, žymima grifu „Visiškai slaptai“. Atlikto patikrinimo metu VSD nustatė, jog tam tikros parlamentaro savybės bei poelgiai gali kelti grėsmę patikėtos slaptos informacijos saugumui. Todėl Seimui pateiktoje išvadoje nurodoma – departamentas prieštarauja, jog R. Žemaitaičiui būtų suteiktas minėtas leidimas.
Kaip numato įstatymas, teisę dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija, remiantis VSD vertinimu, suteikia paslapčių subjekto vadovas – šiuo atveju, Seimo pirmininkas.
„Jei rekomendacija neigiama, leidimai neišduodami“, – Eltai sprendimą komentavo Seimo pirmininko S. Skvernelio patarėja Ramunė Muzikevičiūtė-Narmontienė.
Savo ruožtu pats R. Žemaitaitis Eltai teigė nesureikšminantis, kad neturės galimybės susipažinti su įslaptinta informacija. Vieno iš valdančiosios daugumos lyderių teigimu, tai neturės neigiamų pasekmių ar įtakos jo darbui.
Vis tik, opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Seimo vadovą, ragindami išbraukti „aušrietį“ iš Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje.
Pagal įstatymą, su informacija, žymima žemiausio slaptumo grifu „Riboto naudojimo“, gali susipažinti visi Seimo nariai, kuriems tai būtina pagal vykdomas pareigas. Kaip Eltą informavo Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė, R. Žemaitaičiui tokią teisę turi.
Naujausi komentarai