Seimas imasi Sveikatos ministerijai pavaldžių įstaigų pertvarkos | Diena.lt

SEIMAS IMASI SVEIKATOS MINISTERIJAI PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PERTVARKOS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį planuoja Seimui pateikti įstatymų pataisų paketą, kuriuo numatoma gerokai sumažinti ministerijai pavaldžių įstaigų skaičių jas jungiant arba naikinant.

Pagal teikiamus projektus, nebeliktų atskiros Lošimų priežiūros tarnybos, šiuo metu veikiančios prie Finansų ministerijos.

Ją ketinama prijungti prie Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ir naują įstaigą pavadinti Priklausomybių prevencijos ir priežiūros departamentu. Ji būtų pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).

A. Verygos teigimu, ši institucija būtų atsakinga už įvairių priklausomybės sričių veiklos koordinavimą, priežiūrą.

„Efektyviausias būdas organizuoti priklausomybių prevenciją (lošimai, alkoholis, tabakas, narkotikai) yra bendrų kompleksinių priemonių įgyvendinimas. PSO ekspertų nuomone, priklausomybę nuo lošimų lemia tie patys rizikos veiksniai, kaip ir priklausomybę nuo kitų rūšių priklausomybių, todėl siekiant efektyviau išnaudoti žmogiškuosius ir finansinius išteklius, tikslinga užtikrinti bendrą visų priklausomybių prevencijos, gydymo paslaugų koordinavimą“, – teigiama projekto aiškinamajame rašte.

Pagal planą, nebeliktų ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro. Jis drauge su Radiacinės saugos centru būtų prijungtas prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Anot SAM, tai leistų racionaliau naudoti valstybės išteklius, nedubliuoti funkcijų.

Ministerijos duomenimis, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras turi beveik trigubai daugiau žmonių nei Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, jo specialistai dirba visose savivaldybėse, budi visą parą, atlieka užkrečiamųjų ligų atvejų ir jų protrūkių epidemiologinį ištyrimą, atvejų valdymą ir protrūkių likvidavimą, organizuoja ir koordinuoja imunoprofilaktiką, planuoja, organizuoja ir vykdo analitinius epidemiologinius tyrimus.

Radiacinės saugos centro panaikinimas, tvirtinama, sumažintų ūkio subjektų veiklą prižiūrinčių institucijų skaičių, naštą verslui.

Valstybinį psichikos sveikatos centrą numatoma likviduoti. Jį turėtų pakeisti pačioje Sveikatos apsaugos ministerijoje įkurtas Psichikos sveikatos skyrius.

Anot ministro, psichikos sveikatos priežiūra yra vienas prioritetinių Sveikatos apsaugos ministerijos veiklos tikslų, todėl jos politika turėtų rūpintis ministerija, o ne jai pavaldi įstaiga.

Į vieną įstaigą dar planuojama sujungti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centrą bei Higienos institutą.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Verygos mafija pirmyn užimti kuo daugiau postų

Ne.Jie dabar kurs sau ir savo chebrai darbo vietas, nes per rinkimus bus nušluoti.Norint atleisti žmones ir priimti savus geriausia daryti reorganizaciją,-keičiasi pareigybės, reikalavimai darbuotojams, darbuotojai iš naujo kandidatuoja į pareigybes...

AS manau

Darys pervarka ,kad dar popiergaliu rasymo gydytojam padaugintu.Jei as buvau pas odontologa ir man nustate ,kad reikia pakeisti protezus .Gavau laiskus is Ligoniu kasos ir nuejus stoti i eile pas praktikuojancius rezidentus Kaune turiu atnesti siuntima is seimos gydytojos ar odontologo.Ar tai nepasityciojimas is zmoniu ir gydytoju.Kompiuteriu pakol israso,spauzdina o eile uz duru.Tai Verygos pertvafrka.Nes taip daug kur betvarke.

Mokesciu moketojai

Nacionaliniam visuomenes sveikatos centre - reik juos pacius mazinti: 3 bobutes dokumentus tvarko ir dar vedeja paskirta. Ar direktorius negali koordinuoti 3-ju bobuliu darbo, taip yra visoje strukturoje ir miestuose.Viskas susisteminta, kompiuterizuota, kiek laikysit tuos islaikytinius. Kiek ten visokio amziaus pensininku dirba, o konkreciai ka daro ar kas analizavo. Juk matome kontaktus, struktura. Kokie patarejai gali buti skyriuose. Ar vadovas nelabai protingas kad jam patart reikia. Juk istatymu skyriai nepriimineja. Stagnatoriai isplete etatus ir dar plecia. Ponas Veryga, isisukite Jus i sita islaikytiniu urva.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS