Seimo pirmininkė apie iniciatyvą dėl M. Majausko: „fake'inis“ nepasitikėjimas, žaidimas procedūromis | Diena.lt

SEIMO PIRMININKĖ APIE INICIATYVĄ DĖL M. MAJAUSKO: „FAKE'INIS“ NEPASITIKĖJIMAS, ŽAIDIMAS PROCEDŪROMIS

Parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad opozicijos inicijuojama nepasitikėjimo procedūra konservatorių iš pareigų stumiamam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovui Mykolui Majauskui yra manipuliavimas procedūromis.

„Tai yra manipuliavimas procedūromis, nes slaptą balsavimą ketinama inicijuoti, remiantis nepasitikėjimo procedūrą. O ji ir suponuoja, kad tie, kas inicijuoja nepasitikėjimo procedūra, nepasitiki tuo pareigūnu“, – LRT radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė.

„Šiuo atveju, kaip suprantu, ponia Širinskienė ir kolegos nori tokiu būdu išreikšti pasitikėjimą. Sakyčiau, toks fake'inis nepasitikėjimas, na, žaidimas procedūromis“, – pridūrė ji.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pirmadienio vakarą pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD).

Tokį sprendimą partijos Priežiūros komitetas priėmė dėl to, kad jis nepaisė prezidiumo nurodymo palaikyti tik su Vyriausybe suderintus siūlymus kitų metų biudžetui. Jis taip pat stumiamas ir iš BFK vadovo pareigų.

A. Širinskienė teigia, kad M. Majauskas į Seimo BFK pirmininkus paskirtas Seimo valia, todėl visas Seimas turėtų pasisakyti, ar jis gali toliau tęsti darbą. Ji nepasitikėjimo procedūrai reikalingus parašus žada surinkti per šią savaitę.

Norint iš pareigų atstatydinti Seimo paskirtą pareigūną dėl nepasitikėjimo, reikia, kad už tai per slaptą balsavimą balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Tai apsunkintų konservatorių galimybes atstatydinti M. Majauską iš BFK pirmininkų, lyginant su kitomis Seimo statute numatytomis alternatyvomis priimti tokiam sprendimui. Statutas taip pat numato, kad sprendimas dėl Seimo pareigūnų atleidimo kitais pagrindais priimamas atviru balsavimu paprasta dauguma.

Sakyčiau, toks fake'inis nepasitikėjimas, na, žaidimas procedūromis.

Tuo metu Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas trečiadienį Žinių radijui teigė, kad M. Maujausko istorija virsta „į tam tikrą cirką Seime“.

„Nedaro įspūdžio man nei A. Širinskienės demonstruojamas pasitikėjimas, kurį ji nori įforminti nepasitikėjimo balsavimu, nei visi tie žaidimai dešinėje salės pusėje. Tas atrodo neįkvepiančiai“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat teigė, kad M. Majausko pašalinimas iš frakcijos būtų „logiškas tolimesnis frakcijos žingsnis“. Tačiau ji detaliau konservatorių sprendimo nekomentavo.

„Tai yra partijos sprendimas, partija turi savo discipliną“, – sakė ji.

TS-LKD prezidiumas praėjusį trečiadienį konstatavo, jog PVM lengvatą inicijavusi Laisvės partija pažeidė koalicijos sutartį, tačiau jokių veiksmų Vyriausybei vadovaujantys konservatoriai dėl to nutarė nesiimti.

Vis dėlto, Seimo pirmininkė pabrėžė, kad koalicijoje vyrauja įprastinės nuotaikos, tarpusavio santykiai „yra kolegiški, partneriški“.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

ši kgebisto DUKRA

politikuodama gerai ž i n o , jog tarp NOSIES ir LŪPŲ yra s n a r g l y s -- o tolimesnių ĮVYKIŲ seka yra --- už jos PROTO ribų, taip dažnai v i e š a i demonstruoja NEĮGALUMĄ konservatKGEBISTŲ CHUNTOJE

Nebeaišku

Ar Seimas formuoja Vyriausybę, ar Vyriausybė formuoja Seimą ir komitetus, tai dabar Vyriausybės "paskirtai" Seimo pirmininkei belieka tik įsitraukti į Vyriausybės "chorą"....

Idomu , kaip dabar jaučiasi berniukas Majauskas , kai

Patapo žaisliuku minkštutėse Širinskienės rankytėse....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS