Seimo pirmininkė: jautėsi prezidento parama Lenkijai dėl teisės viršenybės ir abortų klausimų | Diena.lt

SEIMO PIRMININKĖ: JAUTĖSI PREZIDENTO PARAMA LENKIJAI DĖL TEISĖS VIRŠENYBĖS IR ABORTŲ KLAUSIMŲ

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad, jos nuomone, Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos antradienį išsakytoje pozicijoje dėl teisės viršenybės ir abortų klausimų jautėsi parama Lenkijai. Visgi pirmininkė akcentuoja, kad naujai suburtai valdančiajai koalicijai reprodukcinės teisės bei moterų pasirinkimo laisvė yra labai svarbi vertybė, įtraukta ir į koalicijos sutartį.

„Matyt, parama Lenkijos pozicijai šiokia tokia jaučiasi. Aš galiu tik tai pabrėžti, kad vėlgi kalbant apie mūsų naująją suburtą koaliciją reprodukcinės teisės, reprodukcinė sveikata, moterų pasirinkimai ir laisvė pasirinkti dėl svarbiausių ir jautriausių temų tai yra svarbi vertybė mums“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Liberalų iniciatyva reprodukcinės sveikatos klausimais buvo įtraukta į koalicijos sutartį ir aš tikiuosi, kad mūsų įsisenijusius dalykus, kuriuos mums iki šiol nepavykdavo Seime išspręsti, tai per šią kadenciją tai pavyks“, – pridūrė ji.

Paklausta, kaip naujai išrinkti valdantieji tarsis su prezidentu dėl vieningos Lietuvos pozicijos, jei šalies vadovas konfliktuose su Europos Sąjunga rems Lenkija, V. Čmilytė-Nielsen akcentavo kol kas nenorinti spėlioti.

„Aš nenorėčiau dabar spėlioti kaip bus, aš tiesiog pabrėžiu, kad šie klausimai valdančiajai koalicijai, liberalams tikrai yra labai svarbūs ir mes ir toliau ketiname juos kelti ir spręsti“, – sakė ji.

Ji taip pat akcentuoja, kad l. e. p. premjero Sauliaus Skvernelio nuogąstavimai, kad Lietuva dešiniojo sparno partijoms esant valdžioje susipyks su Lenkija dėl jautrių žmogaus teisių klausimų, yra nepagrįsti.

ELTA primena, kad spalio mėnesį Lenkijos Konstitucinis tribunolas nusprendė, kad nėštumo nutraukimas vaisiaus apsigimimo atveju prieštarauja Konstitucijai. Vadinasi, abortas yra teisėtas tik išžaginimo, kraujomaišos atvejais ir kai motinos sveikatai ir gyvybei gresia pavojus. Nuo tos dienos šalyje rengiami masiniai protestai. Tokį Lenkijos KT sprendimą pasmerkė Europos Taryba.

Moterų teisių gynimo grupės apytiksliai skaičiuoja, kad 80-120 tūkst. Lenkijos moterų per metus dėl nėštumo nutraukimo vyksta į užsienį. Lenkijoje moterys patiria sunkumų net ir tais atvejais, kai nėštumo nutraukimas yra teisėtas. Nemažai gydytojų atsisako nutraukti nėštumą religiniais pagrindais.

Prezidentas G. Nausėda, reaguodamas į Lenkijoje besitęsiančius protestus dėl abortų draudimų, antradienį akcentavo labai aiškiai pasisakantis už žmogaus teisių principus. Šalies vadovas paragino Lenkijos prezidentą Andrzejų Duda šiuo jautriu klausimu ieškoti dialogo su visuomene, siekti rasti kompromisą. Visgi G. Nausėda atkreipė dėmesį, kad normalu, jog skirtingose Europos Sąjungos valstybėse abortų bei kitais aktualiais klausimais yra taikomos skirtingos praktikos tol, kol jos neprieštarauja tose šalyse galiojančios Konstitucijos principams.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Nuomonė.

Nepalaikau piketuojančių ,kad žudyti negimusius kudikius.Yra dabar šitiek įvairių priemonių ,saugokis,.O ne duklinkis kur pakliuva su bet kuo.Tai ištvirkavimas ir dar nori žudyti.Kai sovietmečiu nieko nežinojome ,nebuvo jokiu priemonių ir tai baisu ,kad šitiek nužudytu .Gal ir atsigimsta įvairus iškrypėliai iš nužudytų. Moteris susimastykite juk ne vien tik seksas gyvenime yra.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS