Seimo vadovei užkliuvo Statistikos departamento įspėjimai apie trečiąją COVID-19 bangą | Diena.lt

SEIMO VADOVEI UŽKLIUVO STATISTIKOS DEPARTAMENTO ĮSPĖJIMAI APIE TREČIĄJĄ COVID-19 BANGĄ

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Statistikos departamentas turėtų nuosaikiau vertinti COVID-19 situaciją ir neskubėti jos apibendrinti.

Reaguodama į Statistikos departamento pirmadienio rytą išplatintą įspėjimą, kad šalyje šiuo metu galbūt prasideda trečioji koronaviruso plitimo banga, ji pabrėžė, jog vertinti situaciją turėtų kitų profesijų atstovai.

„Ko mums dabar mažiausiai reikia, tai skubotų sprendimų ir etikečių kabinimo. Visuomenės gąsdinimo. Manau, kad Statistikos departamentas galėtų nuosakiau vertinti situaciją ir neskubėti su apibendrinimais.

Kurti pavadinimus yra kitų profesijų atstovų darbas, ne duomenų rinkėjų ir analitikų“, – įrašu feisbuke pasidalijo parlamento vadovė. 

Ko mums dabar mažiausiai reikia, tai skubotų sprendimų ir etikečių kabinimo. Visuomenės gąsdinimo.

Pirmadienį išplatintame pranešime departamentas teigė, jog įvertinus savaitės sergamumo rodiklius,  „panašu, kad pradedame trečiąją pandemijos bangą“. Statistikos departamento atstovė Birutė Stolytė vėliau BNS teigė, jog įstaiga norėjo atkreipti epidemiologų dėmesį į nerimą keliančią tendenciją dėl augančios teigiamų testų dalies.

Vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė spaudos konferencijoje pabrėžė, kad kalbėti apie trečiąją bangą dar anksti, nors sparčiai nebekrentantis naujų užsikrėtimų skaičius ir išaugęs teigiamų tyrimų procentas kelia nerimą.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 242,9 atvejo, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 7,8 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 194 tūkst. 333 žmonės.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3178 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6180 mirčių.

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

varnas

pirma atėjo laikas baigti tą karantino varžima juk metai laiko prabėgo kur yra veiksmo planas juk nausedai tavo geras ministras buvo toki pranešima sumelaves kur tau 130 punktu dėl tos koronos trumpas žodis paeiliui nauseda tegul dabar pasako kur tie punktai tokie svarbus dingo, o čia matai jau runkeliams kabina trečia covid 19banga, man rodo kad jūsų platfomra užsedes ant bangos ir supasi laivelio šturvale, toli nuo bokštelio, laivo vedlio kuris jus nuvijo tolin nuo lietuvos reformos, truksta žodžiu ikalino žmoniu mases liaudis laukia geresniu eiliu kas dienio gyvenimo, o čia vėl departamentai fokusus kursto, pinigu plovyklos ir psihu atakos velkasi, bajeris vis šimtai ir dešimtis mirusiu manikenu,

Saunuole

Nukirto gandonesiu pliurpalus.

tai jo

Ka jie čia pliurpia, juk nebus atmazo paskui. Pradžioi turi biški atlaisvint, ar tai lauke leist vaikščiot be kaukių- o paskui pyst- locheliai, ir prisikosėjot. Čmilo vaikas žino dėlionės reikalą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS