ŠMSM pritaria skaitmeninių priemonių ugdyme plėtrai: tam kasmet reikėtų 4,6 mln. eurų | Diena.lt

ŠMSM PRITARIA SKAITMENINIŲ PRIEMONIŲ UGDYME PLĖTRAI: TAM KASMET REIKĖTŲ 4,6 MLN. EURŲ

Parlamentarui siūlant, kad būtų plečiamos galimybės skaitmenines priemones naudoti ugdyme, Švietimo mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pritaria, tačiau teigia, jog tam prireiktų papildomų 4,6 mln. eurų kasmet.

Atitinkamą Švietimo įstatymo pakeitimą inicijavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas Artūras Žukauskas.

Kaip nurodoma aiškinamajame rašte, įstatymo projektu siūloma apibrėžti skaitmeninių mokymo(si) priemonių ir mokymo(si) programinės įrangos sąvokas ir įtvirtinti galimybę mokiniams jomis naudotis.

„Tikėtina, kad aiškiau apibrėžus sąvokas, mokyklos lėšas, skirtas skaitmeninio ugdymo plėtrai, ims naudoti efektyviau“, – rašoma dokumente.

ŠMSM nurodo iš esmės pritarianti siūlomiems įstatymo pakeitimams. Anot ministerijos, priėmus nutarimo projektą, jam įgyvendinti papildomai iš valstybės biudžeto reikės 4,6 mln. eurų kasmet.

Pasak ministerijos, skaitmeninio ugdymo plėtrai vienam mokiniui šįmet skirta dešimt eurų. Už juos mokyklos gali įsigyti prieigą prie skaitmeninių vadovėlių ir skaitmeninių mokymo(si) priemonių, informacinių ir komunikacinių technologijų įrangą.

Vis tik metinė licencijos kaina skaitmeninių mokymo(si) priemonių vienam mokiniui iš viešai prieinamos informacijos siekia ir 19 eurų.

„Todėl skiriamų lėšų skaitmeninio ugdymo plėtrai taip pat nepakanka mokyklų poreikiams patenkinti“, – nurodoma nutarimo projekte.

Nutarimo projekte taip pat rašoma, kad nuo šių metų spausdintiems vadovėliams įsigyti papildomai numatyta skirti 8,5 mln. eurų, tačiau šios lėšos yra nepakankamos vadovėlių poreikiui patenkinti.

Ministerija nurodo, kad vienam mokiniui kasmet skiriama 21,9 euro vadovėliams ir mokymo priemonėms įsigyti.

Anot ministerijos, tam, kad mokyklos galėtų kiekvienam mokiniui skirti bent po vieną lietuvių kalbos ir literatūros ir (ar) tautinių mažumų gimtųjų kalbų ir literatūros programoms įgyvendinti reikalingą grožinės literatūros knygą, reikalingos papildomos lėšos.

Toks lėšų poreikis apskaičiuotas praėjusiais ir šiais metais besimokančių mokinių skaičių (354 tūkst. 870 mokinių) padauginus iš vidutinės grožinės literatūros knygos kainos, kuri siekia 13 eurų.

Išvada teikiama Vyriausybei šį trečiadienį, įstatymo pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Radio zinios

Svedai jau grizta prie rasymo ranka ir mokymosi is vadoveliu.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS