Strasbūro teismas patenkino Lietuvos prašymą jungtis prie Ukrainos bylos prieš Rusiją | Diena.lt

STRASBŪRO TEISMAS PATENKINO LIETUVOS PRAŠYMĄ JUNGTIS PRIE UKRAINOS BYLOS PRIEŠ RUSIJĄ

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) penktadienį patenkino Lietuvos prašymą dalyvauti Ukrainos byloje prieš Rusiją dėl karinės agresijos ir žmogaus teisių pažeidimų.

Kaip pranešė Teisingumo ministerija (TM), Lietuva įstojo į bylą trečiosios šalies teisėmis kartu su dar 25 Europos valstybėmis. Bylą nagrinės šio teismo Didžioji kolegija.

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, būsimas sprendimas byloje galėtų būti pagrindas teisinėmis priemonėmis užtikrinti žalos atlyginimą aukoms, patyrusioms Rusijos karinės agresijos padarinius.

„Lietuva išnaudos visas teisines priemones, kad agresorės veiksmai neliktų nenubausti. Rusija privalo atsakyti už masinį Ukrainos žmonių žudymą, žalojimą, namų ir kitos viešosios infrastruktūros niokojimą. Ji taip pat privalės sumokėti už visą padaryta žalą“, – teigia E. Dobrowolska.

Lietuva pernai rugpjūtį paprašė Strasbūro teismo prijungti ją prie bylos prieš Rusijos karo nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus. Byla EŽTT nagrinėjama pagal Ukrainos praėjusių metų birželį pateiktą kreipimąsi dėl Rusijos kariniais veiksmais daromų šiurkščių ir sisteminių Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatų pažeidimų.

Ukrainos peticijoje nurodoma, kad Rusija vykdo tikslinius, beatodairiškus ir neproporcingus išpuolius prieš civilius gyventojus ir jų nuosavybę visoje Ukrainoje, pažeisdama tarptautinės teisės normas.

Pažymima, kad užpuolimus vykdo Rusijos karinės pajėgos ir separatistų ar kitos jų kontroliuojamos nereguliarios sukarintos pajėgos, vykdant šiuos užpuolimus dešimtys tūkstančių civilių buvo sužeisti, nužudyti, sulaikyti arba yra dingę be žinios, šimtų tūkstančių žmonių turtas arba namai buvo sunaikinti, milijonai asmenų buvo perkelti šalies viduje arba priversti palikti Ukrainą ir tūkstančių įmonių verslas bei turtas sunaikinti.

Ukraina siekia, kad Rusijos karinė agresija būtų nutraukta, o Rusijos veiksmai būtų pripažinti masiškai pažeidžiantys žmogaus teises, taip pat reikalauja visiško žalos atlyginimo aukoms.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

TVARTAS RENKA SAVANORIUS IR ANTRANKIUS

Važiuos daba dėdės volodios prie krembliaus patykot. Gal pasiseks ir berlyno pacientą prigriebt. Gi mūsų kucharkai liūdna...

Tikrai

Kišasi ta Lietuva ir kišasi į Rusijos reikalus ir tikrai bus taip kaip Ukrainai tik nežinia ar kas padėtų Ukraina pirma atsisakytų padėti pasakytų nereikėjo kištis į Rusijos reikalus NATO galvojate gelbėtu tikrai ne nes nenorėtų dar vieno karo taip kad mūsų valdziale pati provokuoja jau šiti svieto lygintojai uzkniso

Bubas

Kada prasides karas Garsiausiai šnekantis pataps greičiausiai bėgančiais.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS