Teisingumo ministras: Lietuva turi „užversti puslapį“ dėl CŽV kalėjimo | Diena.lt

TEISINGUMO MINISTRAS: LIETUVA TURI „UŽVERSTI PUSLAPĮ“ DĖL CŽV KALĖJIMO

  • 6

Lietuvos veiksmus spėjamo slapto CŽV kalėjimo byloje pristatęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad Lietuva turi užversti šį puslapį ir užkirsti kelią panašiems atvejams ateityje.

Ministras Strasbūre Europos Tarybos Ministrų komitetui pristatė, kaip Lietuva įgyvendina Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) išvadą, kad šalyje 2005-2006 metais veikė slaptas amerikiečių Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimas įtariamiesiems terorizmu laikyti.

„Džiaugiuosi konstruktyviu dialogu su komitetu, vykdant EŽTT bylose priimtus sprendimus. Lietuva turi užversti šį puslapį ir įvertinti karčią patirtį, kad ateityje nebūtų panašių teisinių precedentų“, – pranešime spaudai penktadienį teigė ministras.

Jo teigimu, tokios bylos Lietuvai garbės nedaro.

„Privalome laikytis nulinės tolerancijos principo bet kokiems žmogaus teisių pažeidimams. Įgyvendindami EŽTT sprendimus, ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su komitetu, kad būtų stiprinamos teisinės prielaidos ginti ir puoselėti vieną pagrindinių demokratinės visuomenės vertybių“, – teigė E. Jankevičius.

Privalome laikytis nulinės tolerancijos principo bet kokiems žmogaus teisių pažeidimams.

Vyriausybė šiemet skelbė, kad į depozitinę sąskaitą atidėjo 130 tūkst. eurų, kuriuos Europos Žmogaus Teisių Teismas įpareigojo išmokėti Saudo Arabijos piliečiui dėl neteisėto kalinimo slaptame amerikiečių kalėjime.

Ikiteisminį tyrimą atliekanti teisėsauga taip pat perkvalifikavo galimą nusikaltimą, kad nebūtų taikoma senatis, ir kreipėsi į Jungtines Valstijas dėl diplomatinių garantijų.

Lietuvos Vyriausybės atstovai Strasbūro teisme teigė, kad patalpose Antaviliuose, netoli Vilniaus turėjo veikti žvalgybos paramos centras, o įtarimų sukėlusiais lėktuvais į Lietuvą gabenti ne žmonės, bet ryšių įranga.

Šiemet Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė nagrinėti dar vieno asmens, teigiančio, kad buvo kalinamas Lietuvoje, bylą.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

adamkiewich,turi atsakyti uz toki apsurda;ikurti Lietuvoje su jo zinia politine kankinimo baze,;tai jo kalte ir tegul "prausiasi""""

...

O kada teisim CŽV 'stogą' a'Damkų?..

cha ...kad ta byla net nebuvo atversta

,o ,,,a llia teisingumo ministreis ,,,jau noretu ja uzverst..... kada viesai buvo yvardinti tie veikejai kurie ta kalejima steige lietuvoj , kur dingo 11 milijonu doleriu kalejimo ykurimuj , kas kankino kalejime zmones , ir kodel lietuvos mokesciu moketojai turi uzmoket , uz sadistu kankintu zmoniu moraline ir fizine zala.... stai kada bus atsakyta viesai y siuos klausimus -bus nubausti tei asmenys --tumet galesi ir ,,,UZVERST,,,,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS